Problem z dyskiem zewnętrznym

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Witam. Temat może nie mieć związku z Xbox'em One, ale chciałbym się upewnić. Przez około rok używałem dysku zewnętrznego Seagate Backup Plus Drive 1TB do przechowywania danych, przenoszenia itd. Zawsze dbam o to by nie wyjmować dysku od razu z USB tylko najpierw w systemie. Niedawno kupiłem Xbox'a One X i pomyślałem, że mogę wykorzystać ten dysk do nagrywania materiałów z gier. Używałem go więc pod Xbox'em i PC przez kilka dni i sobie przenosiłem filmy na komputer. No i dysk nagle padł, wymagane jest formatowanie (komunikat po podłączeniu), a w HDTune jest ostrzeżenie. Dodam, że dysk nie padł w taki sposób, że po odłączeniu od XOX nagle był problem pod PC. Nagrałem dzień wcześniej jakiś gameplay, dysk leżał na półce, musiałem przenieść dane z jednego PC na drugi, więc podłączam pod pierwszy komputer, zgrywam dane, wszystko ok, później pod drugi komputer i wtedy właśnie pojawił się problem. Czy to po prostu przypadek czy przyczyną może być Xbox? Zanim wyjąłem dysk z Xboxa za każdym razem najpierw wyłączałem konsolę.

A tak na marginesie: Czy można wyjąć dysk zewnętrzny z Xbox'a One bez wcześniejszego wyjęcia go w systemie. Czy jest taka możliwość w XO tak jak na PC. Nie wiedząc o tym, dlatego właśnie najpierw wyłączałem konsolę i dopiero dysk wyjmowałem.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Sprawdzałeś smart ? Dysk można odłączać na gorąco, na dysku powinieneś mieć kontrolkę ja zawsze czekam aż przestanie mrugać to znaczy że dysk nie pracuję odczyt/zapis gdzie ważny jest dla nas zapis. Czasami się tak zdarza że padnie index i wtedy po podpięciu zamiast dostępu do partycji mamy komunikat w stylu 'wymagane jest formatowanie', w programie DMDE https://dmde.com/download.html możesz odzyskać nienadpisane pliki lub po prostu partycję, na dysku jest kopia index.

Dysk można odłączyć na pracującej konsoli.
 
Ostatnia edycja:

XBOX-M4ST3R

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
A jak się go odznacza w konsoli? I jakiego programu użyć do odzyskiwania?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Program do odzysku masz podany na tacy wystarczy przeczytać post w całości. W konsoli się nic nie odznacza, autokorekta wywinęła figla.
 

Praised Bugle

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich, sorry jeśli pisze w złym miejscu ale jestem nowy i mało obcykany . Mam xbox one s, zakupiłem dysk zewnętrzny segate expansion 1Tb 3.0, dlaczego mogę go tylko używać do multimediów a nie mogę sformatować go na gry i aplikacje?? Za każdym razem gdy chce go sformatować to dysk znika i jest tylko widoczny wewnętrzny dysk ....
 

Do góry Bottom