Xbox One Problem z dzialaniem Xbox S

Vinzento

Świeżak
Świeżak
Szanowne grono, w ramach powitania na forum od razu zwracam się z prośbą o pomoc.
Xbox S mam od około dwóch tygodni, wszystko do tej pory działało poprawnie, a wczoraj włączam konsolę i jest taki objaw, że "kursor" ucieka do góry ekranu. Jak dzojstikiem kieruje na dół to przesuwa się i natychmiast wraca na górę... córka mówi, że wcześniej jak ją odpaliła to samo się wpisywało hasło, a raczej jakiś chaotyczny ciąg znaków, no generalnie jakby pad żył własnym życiem, aczkolwiek nie wiem czy to pad, bo jest też drugi pad, dokupiony oddzielnie i reaguje tak samo....
Pojęcia nie mam co z tym fantem zrobić.
Czy znane są takie przypadki i co mam czynić?
Będę wdzięczny za pomoc.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Wgrać ustawienia fabryczne konsoli na nowo i najlepiej postawić ją z dala od routera lub dekodera, możliwe, że jakieś urządzenie robi Ci zakłócenia. Najprościej to sprawdzić w innym pokoju czy dzieje się to samo.

Vinzento

Świeżak
Świeżak
Wgrać ustawienia fabryczne konsoli na nowo i najlepiej postawić ją z dala od routera lub dekodera, możliwe, że jakieś urządzenie robi Ci zakłócenia. Najprościej to sprawdzić w innym pokoju czy dzieje się to samo.
Dzięki za podpowiedź, mam jeszcze prośbę jakbyś mógł rozwinąć co oznacza wgrać ustawienia fabryczne? W sensie jak się to wykonuje ?
Nie próbowałem podłączyć w innym miejscu, spróbuje po południu.
Czy z taka rzeczą to mozna skorzystac z gwarancji? I czy oddawac do sklepu, czy korzystac z pomocy microsoft? Taka strone z rozwiazywaniem problemów Microsoftu znalazłem, zarejestrowałem tam xbox i na pewnym etapie, jak nie ma rozwiązania to sugerują wysyłkę sprzętu.

Na weekend odlaczylem konsolę od prądu, licząc na jakieś cudowne ozdrowienie, ale nic z tego...

Ostatnia edycja:

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dzięki za podpowiedź, mam jeszcze prośbę jakbyś mógł rozwinąć co oznacza wgrać ustawienia fabryczne? W sensie jak się to wykonuje ?
Nie próbowałem podłączyć w innym miejscu, spróbuje po południu.
Czy z taka rzeczą to mozna skorzystac z gwarancji? I czy oddawac do sklepu, czy korzystac z pomocy microsoft? Taka strone z rozwiazywaniem problemów Microsoftu znalazłem, zarejestrowałem tam xbox i na pewnym etapie, jak nie ma rozwiązania to sugerują wysyłkę sprzętu.

Na weekend odlaczylem konsolę od prądu, licząc na jakieś cudowne ozdrowienie, ale nic z tego...
Jestem kobietą, a nie mężczyzną ;) Wgrywanie ustawień fabrycznych to wgrywanie na nowo wszystkich ustawień konsoli, tylko trzeba wybrać wraz z czyszczeniem wszystkiego, bo z zachowaniem plików praktycznie nic nie daje. Tu masz informacje jak to zrobić: https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/console/reset-console-to-factory-defaults
Wysyłka konsoli na serwis to ostateczność. Możesz walczyć w sklepie z tytułu rękojmi (ale to zazwyczaj ciężka droga, bo sklepy nie chcą o tym słyszeć), a jak Ci powiedzą, że wysyłka na serwis to się nie zgadzaj, bo szybciej konsola wraca do domu jak wyślesz ją sam od siebie z domu na koszt MS. Możesz też sobie zadzwonić na polską infolinie: 00 800 441 17 96. Czynna pn-pt 10-18.

Vinzento

Świeżak
Świeżak
Jestem kobietą, a nie mężczyzną ;) Wgrywanie ustawień fabrycznych to wgrywanie na nowo wszystkich ustawień konsoli, tylko trzeba wybrać wraz z czyszczeniem wszystkiego, bo z zachowaniem plików praktycznie nic nie daje. Tu masz informacje jak to zrobić: https://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/console/reset-console-to-factory-defaults
Wysyłka konsoli na serwis to ostateczność. Możesz walczyć w sklepie z tytułu rękojmi (ale to zazwyczaj ciężka droga, bo sklepy nie chcą o tym słyszeć), a jak Ci powiedzą, że wysyłka na serwis to się nie zgadzaj, bo szybciej konsola wraca do domu jak wyślesz ją sam od siebie z domu na koszt MS. Możesz też sobie zadzwonić na polską infolinie: 00 800 441 17 96. Czynna pn-pt 10-18.
Serdecznie przepraszam, pisałem na fonie i nawet nie raczyłem się przyjrzeć kto mi pomaga. Dzięki wielkie !

Może zacznę od infolinii, zobaczę co powiedzą.
Przez to wariowanie kursora ciężko jest wybierać jakiekolwiek opcje na ekranie.

ariel111c

Użytkownik
Użytkownik
Przy odłączonym kontrolerze konsola też wariuje ?
Zwróć uwagę czy analogi dobrze odbijają ewentualnie czy nie został przypadkowo zalany.

Vinzento

Świeżak
Świeżak
Właściwie nie zdążyłem sprawdzić z wyłączonym padem. Choć w sumie nie wiem jak by to zrobić, gdyż kursor od razu przesuwał się na samą górę i tam zostawał. Będąc już na górze nic więcej się nie działo. Jak naciskalem go na dół to natychmiast wracał.

Tak czy inaczej sprawa jest taka, że włączam wczoraj xbox i wszystko działa tak jak trzeba, nic nie ucieka
Także z jednej strony jestem ucieszony, że "się naprawiło" , z drugiej sprawa pozostanie tajemnicą... pozostaje chyba obserwować...

Dzięki za dotychczasową pomoc i zainteresowanie tematem!

Do góry Bottom