Xbox One Problem z dźwiękiem w konsoli Xbox One

MarcinJagieło

Świeżak
Świeżak
Witam.
Dziś chciałem zagrać sobie w kilka gier,ale zauważyłem że w większości z nich nie ma dźwięku w dialogach(dźwięk z gry jest).Mam konsole podłączoną do monitora HDMI i głośniki także podłączone do monitora mini jack.Nie wiem dlaczego.

A to pytania takie inne niż na temat ale także chciałbym znać odpowiedz:

Czy dźwięk powinien byś w konsoli bezpośrednio po podłączeniu kabla HDMI do monitora(bez głośników)?

Czy gdy mam podłączone głośniki do monitora będzie wykrywalny dzwięk w komputerze(chodzi o to że gdy chce mieć dźwięk na kompie to muszę przemieniać wejścia z monitora do komputera ?

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ad.1. Może to jakieś ustawienia dźwięku wielokanałowego w monitorze.
Ad.2. Jeśli monitor nie ma głośników czy to wbudowanych czy podłączanych osobno to dźwięku nie będzie.
Ad.3. W drugim przypadku trzeba wybrać monitor jako urządzenie odtwarzające (Windows 10).
 

MarcinJagieło

Świeżak
Świeżak
Johny Jak powinienem wybrać monitor jako urządzenie odtwarzające????
Bo gdy podłącze kablem HDMI monitor do komputera to wtedy normalnie działa dźwięk w komputerze ,ale wtedy mam odłączoną konsole.Chciałbym aby komputer był podłączony do monitora kablem DVI,a konsola kablem HDMI tak abym w konsoli i w komputerze miał dzwięk bez bawienia się z odłączaniem podczas gdy chce zmienić urządzenie
 
Ostatnia edycja:

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Monitor musi być połączony przez HDMI, po DVI dźwięku nie będzie. Trzeba wtedy dźwięk osobno podpiąć. Może monitor ma wejście jack.
 

MarcinJagieło

Świeżak
Świeżak
Tak,posiada wejście HDMI,DVI i Jack.Gdy mam podłączony kabel HDMI do monitora przez kartę graficzną wtedy normalnie działa dźwięk,gdy mam podłączony kable DVI do komputera i głośniki do wejśćia Jack w monitorze wtedy nie wygrywa mi dźwięku.Myślę ze jak nic nie będzie dało się z tym zrobić wtedy dokupie sobie jedne pary głośników i jedna para będzie podłączona do wejścia w komputerze jack abym miał dźwięk w komputerze a druga para będzie podłączona do monitora i będzie dawała dźwięk w konsoli.Niestety monitor nie ma 2 wejść HDMI aby podłączyć konsole i komputer .
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Gdy mam podłączony kabel HDMI do monitora przez kartę graficzną wtedy normalnie działa dźwięk,gdy mam podłączony kable DVI do komputera i głośniki do wejśćia Jack w monitorze wtedy nie wygrywa mi dźwięku.
To normalne zachowanie, i tego nie można zmienić. Zostaje albo przełączanie kabla HDMI pomiędzy konsolą a pc, albo jeśli monitor oprócz wyjścia jack posiada wejście to można spiąć kablem audio monitor i pc, albo te dodatkowe głośniki.
Można też, ale to opcja do zorientowanych choć trochę w temacie, podłączyć głośniki jednocześnie do pc i monitora, za pomocą jakiegoś przełącznika albo prostego "miksera".
 

Do góry Bottom