Problem z flashem napędu.

java1991

Użytkownik
Użytkownik
Chciałem wgrac nowy flash do napędu (moja pierwsza próba) i od razu pojawiły się problemy. Mam napęd liteon v1 flash 1.6. Dziś chciałem wgrać 1.61 NS. Oto problemy: klucz napedu zczytałem bez problemu ale jungleflasher przy napedzie z xboxa pokazuje typ nie sata, a ide.
Na wszystkich tutkach widzę SATA. Nie wiem ocb.
Problem drugi: Zrobiłem bootowalnego pendrive'a ( Kingston DTI 1GB) za pomoca tego narzędzia hp, wrzuciłem dosflasha i przygotowany firmware, ale w mimo ustawienia bootowania z usb-hdd pendrive uruchamia się dopiero ze startem systemu. Wcześniej komp go nie widzi (lampka na nim zapala się dopiero po załadowaniu systemu).
Z góry dziękuję za pomoc
 

Piachu007

Użytkownik
Użytkownik
Czy twoja płyta główna ma na pewno możliwość bootowania z pendrive?? Jeśli tak to zaktualizuj Bios.
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
Chciałem wgrac nowy flash do napędu (moja pierwsza próba) i od razu pojawiły się problemy. Mam napęd liteon v1 flash 1.6. Dziś chciałem wgrać 1.61 NS. Oto problemy: klucz napedu zczytałem bez problemu ale jungleflasher przy napedzie z xboxa pokazuje typ nie sata, a ide.
Na wszystkich tutkach widzę SATA. Nie wiem ocb.
Problem drugi: Zrobiłem bootowalnego pendrive'a ( Kingston DTI 1GB) za pomoca tego narzędzia hp, wrzuciłem dosflasha i przygotowany firmware, ale w mimo ustawienia bootowania z usb-hdd pendrive uruchamia się dopiero ze startem systemu. Wcześniej komp go nie widzi (lampka na nim zapala się dopiero po załadowaniu systemu).
Z góry dziękuję za pomoc
Spróbuj zrobić w ten sposób :

włącz w biosie USB Legacy Support.
wyłącz USB 2.0 Support.
poszukaj na swojej płycie lub w instrukcji PS2_USB_PWR1 i przestaw zworkę co zwiększy moc usb
Po za tym jakby to nie pomogło wykonaj boot na pendrivie o pojemności nie większej niż 512 mb
 

java1991

Użytkownik
Użytkownik
A ma ktos pomysł dlaczego jungleflasher pokazuje mu że napęd od x'a jest podłączony do IDE?Tak to wyglada:

A PS2_USB_PWR1 na płycie głównej nie mam.
 

java1991

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj zrobić w ten sposób :

włącz w biosie USB Legacy Support.
wyłącz USB 2.0 Support.
poszukaj na swojej płycie lub w instrukcji PS2_USB_PWR1 i przestaw zworkę co zwiększy moc usb
Po za tym jakby to nie pomogło wykonaj boot na pendrivie o pojemności nie większej niż 512 mb
Na moim pendrivie to nie działa. Spróbuję skołowac pena o mniejszej pojemności.
 

java1991

Użytkownik
Użytkownik
Odświeżam
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
tzn dalej masz problem z bootowaniem z pena???
 

java1991

Użytkownik
Użytkownik
tak
 

czechu191

Użytkownik
Użytkownik
kolego odezwij się na gg
 

Do góry Bottom