Problem z grami - mała pomoc

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Alex83

Świeżak
Świeżak
Otóż mam pewien problem. Chodzi o dwie gry. Jednak to DiRT 2, druga The Saboteur.

Otóż żadna z nich nie chce mi działać prawidłowo. Ale po kolei opiszę problem:

DiRT2 ---> Logi z abgx


Otóż problem jest tego rodzaju, że gra zawsze wiesza się w określonym momencie, czyli przy wczytywaniu głównego menu gry. Czasami nawet napęd nie odczyta płyty. Wszystkie logi z abgx wyglądają na dobre. Gra mimo wszystko na dysku się zainstalowała. I nawet odpalana z dysku wiesza się w tym samym momecnie. Nie da się potem nic zrobić i trzeba robić restart konsoli. Nie wiem w czym może leżeć problem. Grę nagrywałem dwa razy (na dwóch różnych płytach, jedna Verbatim, druga Platinum) i zawsze ten sam problem.
The Saboteur ---> Logi z abgx

Nie jestem pewien ale w przypadku Saboteur trzeba będzie chyba ściągnąć grę jeszcze raz, bo tutaj chyba problem leży w obrazie gry. Grę oczywiście patchowałem, żeby działała na moim iXtreme. Po włożeniu płyty do napędu pojawia się napis "dysk z różnymi materiałami". Może jest jakiś sposób na naprawienie obrazu?

Poza tym wszystkie inne gry działają bez problemu (te które trzeba pachować również działają bez zająknięcia). Jest jakiś sposób na te dwie gry, czy jedyne wyjście jakie mi zostaje to ściąganie ich od nowa? Konsola ma iXtreme 1.6. Może jakieś sugestie?
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
1. Ściągnij nowego abgx360 bo widać że masz starszą wersję która nie ma wave4 w bazie danych

2. dopiero wtedy daj obraz The Saboteur z kompa przed patchowaniem

3. DIRT - wg mnie trzeba jeszcze raz nagrać bo coś z płytką jest nie tak
 

Alex83

Świeżak
Świeżak
1. Ściągnij nowego abgx360 bo widać że masz starszą wersję która nie ma wave4 w bazie danych

2. dopiero wtedy daj obraz The Saboteur z kompa przez patchowaniem

3. DIRT - wg mnie trzeba jeszcze raz nagrać bo coś z płytką jest nie tak
Co do 1 i 2 to tak zrobię. Zobaczę, co i jak.

Co do 3, to na dwóch płytach i czyżby z nimi coś było nie tak? No cóż, nagram jeszcze raz i wtedy powiem co i jak.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Jeżeli nadal jest coś nie tak to spróbuj nagrać u kogoś innego - może coś z Twoją nagrywarką zaczyna szwankować

Aha i gra nagrana na dysk?

Jeżeli zmiana płyty i nagrywarki nic nie pomoże to niestety ale może to oznaczać problemy z laserem w konsoli
 

Alex83

Świeżak
Świeżak
Jeżeli nadal jest coś nie tak to spróbuj nagrać u kogoś innego - może coś z Twoją nagrywarką zaczyna szwankować

Aha i gra nagrana na dysk?

Jeżeli zmiana płyty i nagrywarki nic nie pomoże to niestety ale może to oznaczać problemy z laserem w konsoli
Jak napisałem wcześniej, wszystkie pozostałe moje gry (oryginalne i kopie, i te które wymagają patchowania) działaję bez zająknięcia i tak samo się instalują na dysku bez żadnego problemu. Więc problem lasera w konsoli raczej odpada. Tylko ten DiRT 2 coś szwankuje :/ (no i problem z Saboteur). Reszta jest ok.

Spróbuję jeszcze raz nagrać DiRT 2 u siebie. Jeśli nadal będzie nie działał, to nagram u kogoś znajomego. Może to coś da.
 

Pablooo88

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Game Master
Dokładnie zrób tak... A potem napisz co i jak
 

snah

Użytkownik
Użytkownik
Co do DIRT 2 - to pamiętam że jedna znajoma osoba miała tak samo z SHIFTEM - niby wszystkie gry chodziły, lecz niektóre nie, a ta się psuła przy ładowaniu. Po odwiezieniu do kolesia który przerabiał, wyszło że skopał się napęd. Musiał za 100 zł wstawić nowy.
 

Alex83

Świeżak
Świeżak
No więc po kolei. Częściowo problem jest rozwiązany (w 50% można powiedzieć) i wnioskuję, że problem nie leży ani w laserze w konsoli, ani w nagrywarce.

Ściągnąłem nowego abgx360 i zaktualizowałem wszystko. Ponownie wrzuciłem grę DiRT 2 i Saboteur do sprawdzenia. I potem nagrałem. Obie znowu nie działały. Tym razem postanowiłem działać nieco w inny sposób. No i postanowiłem już dać z tym spokój. W przypadku The Saboteur ściągnąłem grę z innego uploadu i inną wersję (tą co teraz mam jest PL, wcześniejsza była przedpremierowa ENG). I co się okazało? Gra działa bez problemu. Wnioskuję, że przypadku DiRT 2 problem jest ten sam, czyli coś z obrazem gry. Ściągnę go (DiRT 2) jeszcze raz tym razem z innego uploadu i dam znać co i jak.

Uwaga na przyszłość: ściągać gry od zaufanych uploaderów ;)
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom