Problem z Hitachi 47DJ - Flash

dayz

Użytkownik
Użytkownik
Witam mianowicie mam problem z flashowaniem napędu a dokładnie nie potrafię wprowadzić w Mode B. Mam Slax'a 2.1 bootuje z napędu ATA, konsola jest podłączona do portu Sata 3, mam jeszcz podłączony hdd do portu Sata 1. Płyta główna na chipsecie Nforce 630i. Cały proces przeprowadzam jak w opisanych toturialach tzn włączam komputer, czekam aż pojawi się bootwanie wtedy odpalam konsolę i czekam na Spinning Disk którego nie widzę wogóle... W napędzie mam oryginalny film Dvd.

Edit
Bios wykrywa napęd jako GDR coś tam :) najlepsze jest to że wsadziłem slaxa do napędu od xboxa i mi zbootował (przez przypadek) ale nadal nie widzę Spinning DIsk oraz napęd nie jest widzialny pod Windowsem Xp.

 

Apacer

Użytkownik
Użytkownik
Jak slax się uruchamia to powinny pojawić się linijki z napisami Ata... sata itp.. czyli linux wtedy wykrywa napędy podłączone do kompa. W tym momencie wprowadzaj go w Mode B
 

dayz

Użytkownik
Użytkownik
Udało mi się wprowadzić go pod windowsem w Mode B oraz widzę napęd, jak włoże film dvd od razu się pojawia. Zgrałem stare oprogramowanie, próbowałem wgrać nowe przez jungleFlashera nie idzie, po podłączeniu napędu świeci się ostatnia ćwiartka. W Jungleflasherze nie mogę wybrać IO port przez co nie mogę nic zrobić. Jak mogę przywrócić moje stare oprogramowanie Ixtreme 1.41 albo wgrać nowe 1.51 do tego Hitachi.

Edit Po wielkich trudach udało mi się wgrać oprogramowanie 1.51, zrobić spoof. Mniej męczyłem się z Samsungiem...
Dodam od siebie że wcale nie jest potrzebny Slax który w moim przypadku okazał się stratą ściągania 50MB, spokojnie pod windowsem można wprowadzić w Mode B na prawie każdym kontrolerze Sata.
Temat do usunięcia.

 

MastreDziku

Użytkownik
Użytkownik
Jak slax się uruchamia to powinny pojawić się linijki z napisami Ata... sata itp.. czyli linux wtedy wykrywa napędy podłączone do kompa. W tym momencie wprowadzaj go w Mode B
To znaczy jak mam go w tym moemncie wrowadzic w mode B? Co mam zrobic?
 

FRUNEK1

Banned
Użytkownik
jak udało ci się wprowadzić w mode B pod windowsem?????
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Poleceniem send mode b w jungle flasher.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

FRUNEK1

Banned
Użytkownik
a robiłeś coś ze Slax'a 2.1 ??
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
ja robilem, a co?
 

997marek

Banned
Użytkownik
spoof z litka na Hitachi 47 jak wydobyć klucz jak wgrać

Kumpel kupił używanego Falcona, otwieram konsole a tam Hitachi-LG (47) z 2005 roku podpinam pod JF i pisze że to litek 74850 nie wiem jaka wersja a,b,c czy e) nie wiem co tam ma wgrane, ale nie jest to LT 1,91 ani wyżej. Chciałbym mu wgrać LT 2.O u siebie udało mi się bez problemu ale ja nie miałem robionego spoofa napędu)

Szukałem podobnego problemu ale sam nie wiem od czego w sumie zacząć, czy próbować zgrać klucz metodą dla litków (próbowałem metodą DumpfromIXtrim log to DVD key 16476516546465123F1E (coś w podobie) i błąd Driver is Hitachi nie mogę zapisać w formie dummy.bin)

Więc pytanie, jaką metodą odzyskać klucz, dla jakiego napędu wgrać LT 2.0 ewentualnie 1.1
 

CSpec

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
to Hitachi spoofowany na liteon...
 

997marek

Banned
Użytkownik
to Hitachi spoofowany na liteon...
W konsoli siedzi Hitachi 47 jeśli podepnę do JF wykrywa jako Litka, ale nie chodzi mi o fachowe nazewnictwo, tylko konkretną odpowiedz kogoś kumatego w temacie: Na czym soję jakie narzędzie użyć, a resztę poszukam jak zrobić, tylko nie wiem jak to ugryźć, konsola kolegi (nie ma klucza) i nie chcę mu uwalić konsoli, se swoją tam bym się nie pier.. i zrobił aż wyjdzie lub nie (moja przerobiłem na LT20 ale to był litek z iXtrimem 1,51 więc dzięki temu forum zrobiłem to no problem bez zadawania pytań :) To jest pierwsza prośba jaką na jakimkolwiek forum zadałem. Chcę czegoś się nauczyć ale nie wiem jak zacząć.
 

Do góry Bottom