Problem z jasnością. Kabel VGA i monitor

HiCZoK

Użytkownik
Użytkownik
Witam. nie byłem pewny czy wruca to pytanie tutaj czy w sekcji "sprzt"... no ale mniejsza o to.

Xboxa 360 mam juz ponad rok i praktycznie od początku używam go podłączonego do tego samego monitora (samsung 226bw 22cale) co mój komputer stacjonarny. Komp jest przez DVI a Xbox360 przez VGA, Kabel b=BigBen, wiec dosyc drogi i oryginał, jeżeli chodzi o peryferia.
dashboard oczywiscie najnowszy. Opcje monitora wszystkie na default(konfiguracja monitora jes "jedna" na obydwa wyjścia, wiec jeżeli rozjaśnie np VGA to DVI na kompie bdzie za jasne)


Ale do rzeczy: Po podłączeniu 360 do monitora, Od razu zauważyłem ,że obraz jest za jasny/wyblakły. Z pomocą przychodzą opcje w xboxie "Standard, intermediate i expanded"(tak ma dasha ustawione celowo po angielsku:p)

Na standard jest za jasno i kolory są wyblakłe
Intermediate - Jasnośc mniej wiecej ok ale kolory dalej są wyblakłe(szczególnie widac to w ciemnych grach)
Expanded- Kolory są świetne. Jak w grach na PC. CZarny jest czarny...... i to by było najlepsze ale teraz jest za ciemno.(i to sporo)


Odpaliłem gears of war na komputerze i na xboxie i przełączałem monitor midzy 2 wyjściami aby zobaczyc różnice. Już w pierwszej scenie Gears of War gdzie te małe potworki biegają po kratownicy celi Marcusa, wida różnice. Na xboxie jest tak ciemno ,że prawie nie widac kratownicy... Podobnie inne gry czy porównywane obrazki na pc i na xboxie(przez pendrive)


Wszyscy na VGA tak mają? Jak powinienem poustawiac to wszystko? bo co kilka tygodni przeskakuje midzy opcjami i ciągle nie moge zdecydowac..
 

saperxd

Użytkownik
Użytkownik
To już wszystko zależy od uzytkownika ; D
 

cheery

Użytkownik
Użytkownik
Też mam kabel VGA (nieco tańszy ale mam) i u mnie występuje ten sam problem.
Byc moze wynika to z monitora. Ja mam starego (moze ma juz z 6-7 latek) juz Flatrona LCD 17 " gdzie jak i czas reakcji, jak i kontrast jest po prostu słaby. Wg. mnie nie jest to kwestia kabla. Mam nadzieję że pomogłem ;]
 

HiCZoK

Użytkownik
Użytkownik
hmmm... o kablach czytałem i polecało Bigbena sporo osób... kto wie. Monitor ma 3 lata. Wiec nie ejst najstarszy. Poza Tym to 226bw. Swietny czas reakcji itp. Jakosc obrazu jest dokładnie taka sama jak na pc. świetna. grafika jest ostra (o ile 1280x720 moze byc ostre na natywnie 1680x1050 monitorze) i nie wystepuje smóżenie. Jest po prostu ciemo na expanded, który powinien byc ustawiony dla monitora komputerowego
 

Do góry Bottom