Problem z konsolą

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Mirtam

Użytkownik
Użytkownik
Witam mam xboxa 360 jasper z 3,5 roku. Od kilku miesięcy zauważyłem spadki płynności w wielu grach które wcześniej chodziły normalnie . Konsolę wyczyściłem ale nic nie pomogło . Proszę mi nie pisać , że gry mają złą optymalizację, ponieważ z rok temu chodziły dobrze. Wszystko instalowane na dysku 250 gb . Nie wiem co robić kupić nową czy próbować ją naprawić poprzez wymianę pasty i założenia dodatkowego chłodzenia.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Sprawdź bez dysku czy jest tak samo

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2
 

Remix27

Banned
Zapewne już nic z tym nie zrobi. Niektóre gry mają lekkie zacinki, nie gra z płyty i wina gier w tym chyba nowa konsola.
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Wyciąg HDD jak będzie lepiej zrób format całego HDD
 

Mirtam

Użytkownik
Użytkownik
Z dysku tak samo . Nie mam takich spadków że nie mogę normalnie grać czy coś ale jest to denerwujące do tego wydaję mi się że w niektórych grach pogorszyła się grafa. W rpegach mam zazwyczaj te spadki np : w takim amalurze jestem w małym miasteczku i spada fps , gre kupiłem rok temu i chodziła wtedy bardzo płynnie, Albo w grach akcji przy większej zadymie

Mam nadal dylemat próbować coś zrobić czy kupić slimkę za 1,5 miesiąca. Taka gra nie ma sensu bo przycinki odbierają jedna czwartą przyjemności. Jakbym grał tylko w GOW pewnie by mi to nie przeszkadzało.

Alert -=SETH=- //Nie pisz post pod postem. Używaj opcji edytuj.

 

Remix27

Banned
Coś kiedyś były słuchy ,że to wina gpu czy cpu. Wymiana xa chyba coś zmieni jak się myle nich inni poprawią.
 

Mirtam

Użytkownik
Użytkownik
A jabym zmienił pastę w gpu i cpu to by coś pomogło ?
 

maxankazuya

Banned
Xbox One
Użytkownik
odlącz dysk i zobacz jak dzialaja bez niego
 

Remix27

Banned
A jabym zmienił pastę w gpu i cpu to by coś pomogło ?
w jasperach jest dobra pasta według mnie to nic nie da i możesz pomierzyć czy to wina temperatur lub coś poszukać po forach podobnego przypadku bo były już takie.
 

Mirtam

Użytkownik
Użytkownik
A oprócz dysku i przegrzewania się jakie mogą być przyczyny ?
 

Remix27

Banned
Jak nie dysk odpięcie nie pomaga to znaczy ,że coś z gpu/cpu i nic z tym nie zrobisz sprzedaj to i kup inną.
 

Przyciskomaniak

Użytkownik
Użytkownik
A czy tak samo robi się gdy konsola jest zimna i gdy jest rozgrzana?
 

TheOFF

V.I.P
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Przeważnie framerate spada w przypadkach, kiedy konsola nie jest rozgrzana ale przegrzana.

Dodatkowe chłodzenie w przypadku Jaspera nie jest potrzebne.
Jedyne co możesz zrobić by je ulepszyć, to zamontować komplet radiatorów na pamięci i bodajże jeden układ.
Polecam coś tego typu: AAB COOLING - RH2 - RADIATORY NA PAMIECI RAM GRAF (3278014708) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Nie są drogie a mogą pomóc.

Swoją drogą, zastanawia mnie kwestia twardego dysku.
Czy jest on oryginalny? Jeśli nie, to czy jest dobrej firmy?
Bardzo możliwe, że twardy dysk ma jakieś badsectory, które powodują takie problemy.

Jeśli masz jakiegoś znajomego, który jest w posiadaniu konsolki z dyskiem, spróbuj na jego HDD.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom