Problem z LT 2.0 Liteon 16D2S

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Witam,

mam problem z LT 2.0 ... mam nadzieje, że ktoś z was wyjaśni mi o co chodzi, bo ja jako swieżak w temacie flashowania nie ogarniam już tego wszystkiego.

Otóż posiadam Liteona 16D2S, konsolka Phat. Wczoraj wgrywałem sobie Lt 2.0 (wcześniej już jakieś Lt było wgrywane, ale w pewnym serwisie i wszystko śmigało). Wiadomo Jungleflasher, wskazuję mój Dummy.bin oraz firmware z Lt 2.0, spoof, liteon erase, write - wszystko leci bez problemu, out ata czy jakoś tak. Weryfikacja również poprawna.

Składam do kupy konsolkę i ... ku mojemu zdziwieniu mój napęd po włożeniu płyty do środka zaczyna ją odtwarzać mega szybko i głośno. Na ekranie TV cały czas komunikat "odczytywanie" i tak cały czas. Płytka się kręci, jest ten komunikat i nic.

Dodam jeszcze, że wcześniej (mając inny Lt - tylko nie pamiętam teraz jaki) wgrałem aktualizację dasha 13559 z płyty z Fifą 12, która to się w połowie zawiesiła i całość dokończyłem podpinając pendrive'a z updatem i instalując go do końca.

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć by napęd zaczął chodzić jak należy (jak przed przeróbką Lt 2.0) zachowując nowy firmware pozwalający mi na odpalanie nowych tytułów?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na pomoc.
 

TigraTeam

Banned
LTPlus-025-v2.0 takie fw wgrales??
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Tak dokładnie taki firmware wgrałem do swojego litka poprzez jungleflashera.
 

KamileQ

Banned
Użytkownik
Wgraj przez dosflash.

Wysłano z XPERIA X8 za pomocą Tapatalk.
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
sprawdź czy dokładnie tak zrobiłeś jak w tym tutotrialu: http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/%5Btutorial%5D-flash-liteon-ixtreme-1-91-jungleflasher-98709.html

dash zmień na najnowszy: 2.0.13604.0

możesz spróbować wgrać go ponownie - krok po kroku - jak w tutku podanym w linku

i jak masz to zamieść log z Jungleflashera, i sprawdź z innymi płytami czy to samo się dzieje - z tego co czytam to tylko z FIFA12 sprawdzałeś
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Wgrywałem korzystając z jungleflashera natomiast czy ktoś mógłby opisać co i jak z tym dosflashem (w sposób jak najbardziej zrozumiały dla mega pachołka w temacie flashowania), jak przygotować do tego fimrware itp itd?

Co do logu z JF to niestety nie zapisałem go. Po całej zabawie we wgranie nowego firmwareu, kiedy to JF pokazywał na końcu, że wszystko jest ok, verified itd podpiołem napęd do konsoli i sprawdzałem na różnych grach, nawet tych starszych, które mi chodziły wcześniej i cały czas było to samo...napęd bardzo szybko kręci płyte i non stop komunikat "odczytywanie" - nawet nie chce pokazać mi avatara od gry.
 

KamileQ

Banned
Użytkownik
Jf jest zbugowany. Niedlugo opisze tutorial w dosflash.

Wysłano z XPERIA X8 za pomocą Tapatalk.
 

drzazga78

Użytkownik
Użytkownik
wgraj firmware stock - orig-02510C-1c000.bin - złóż konsolę i sprawdź czy na stocku też to samo się dzieje
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Teraz akurat nie ma mnie w domu, ale jesli wgram ten oryginalny stock firmware i bedzie to samo to co to bedzie oznaczac dla mnie?
 

Kris89

Użytkownik
Użytkownik
nie ma co panikowac za wczesnie, ja robie z bootowalnego pena i gotowego fw zrobionego w jf, kasuje, uruchamiam ponownie dosflash, wgrywam i smiga.
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Można prosić o jakiś zrozumiały tutek do wgrywania fw poprzez dosflash, łącznie oczywiście z takimi rzeczami (dla niektórych pewnie banalnymi - sorry za to, ale jestem świeży z tego niesamowicie) jak utworzenie bootowalnego pendrivea.
 

psilon

Użytkownik
Użytkownik
pod tym linkiem jest napisane jak wgrywac fw przez dosflash
http://xboxforum.pl/firmware-napedow-f160/flash-lite-jungleflasher-dosflash-9472.html
 

robsongno

Użytkownik
Użytkownik
Wszystko jasne ... okazało się, że coś na płycie głównej napędu się usmażyło dlatego tak wariował - wymieniłem na innego Liteona, flash do 2.0 i wszystko w porządku.

Także jakby co to Panowie moderatorzy proszę o zamknięcie wątku. Problem rozwiązany. Dzięki wszystkim za sugestie.
 

Do góry Bottom