Problem z nagraniem gry na płytę DVD+R DL Verbatim

sonasan

Świeżak
Świeżak
Witam!
Jak w tytule - zastosowałem się do porad dużego grona ludzi i zakupiłem płytę DVD+R DL 8,5GB x8 i zamierzam na nią nagrac grę Call of Duty Modern Warfare 3, która waży ok 8,5GB. Na wstępie zaznaczę, że moja nagrywarka obsługuje płyty DVD+R DL - może je odczytac i zapisac (sprawdziłem w programie Everest). Kupiłem tą płytę firmy Verbatim chcąc uniknąc kolejnego błędu jaki mi wyskakiwał przy 2 płytach innej firmy i kolejnej płycie jeszcze innej firmy. Wcześniej stosowałem się do porad zamieszczonych na tym forum, jak konfigurowac ImgBurn, aby poprawnie nagrał grę. Instruowałem się poradami stąd: Nagrywanie gier na xbox 360 • programosy.pl, a także stąd http://nickthegr33k.eu/XGD3burn.pdf, bo wiem, że nowsze gry na Xbox 360 wychodzą w "wersji" xdg3, a nie xdg2 (choc nie wiem co to jest :p). No więc wcześniej według w/w porad skonfigurowałem ImgBurn i załadowałem do niego plik *.dvd i zacząłem nagrywac. Jednak w trakcie nagrywania wyskakiwał mi błą i nagrywanie zostało przerwane nicszcząc mi płytę (mój napęd jej później nie "widział", tak jakby nie było w nim żadnej płyty), zaś na płycie od wewnętrznej strony widoczny jest taki jaśniejszy, jakby wypalony okrąg o grubości ok 1cm. ImgBurn mam najnowszą wersję, bo 2.5.6.0 i wcześniej próbowałem nagrac jeszcze inną grę, a mianowicie "Army of Two the 40th Day" i działo się identycznie. Mam nadzieję, że moje przypuszczenia są słuszne, że to przez inne firmy płyt nie udawał się zapis, ale gdyby jednak była inna wada, to proszę o jakąś radę, co robiłem nie tak. Powiedzcie, czy tak jak próbowałem nagrac poprzednie płyty, mogę tak samo nagrac zakupioną płytę tym razem firmy Verbatim bez obaw o ponowne zniszczenie?
 

misiek12m

Użytkownik
Użytkownik
Zaglądnij do działu iso-artykuły. Tam jest wszystko opisane jak nagrać grę xgd3

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
 

Vardas

Użytkownik
Użytkownik
Polecam ten poradnik, jest on do LT 2.0 i LT 3.0
http://xboxforum.pl/artykuly-f31/[tutorial]-nagrywanie-gier-pod-ixtreme-lite-touch-3-0-a-120365.html
Jeżeli masz LT 2.0 to nie przepuszczasz obrazu w abgx.
 

sonasan

Świeżak
Świeżak
No i znowu to samo :( ja już nie wiem co mam robic.. nagrywałem właśnie według instrukcji, których mi dałeś w linku i znowu błąd... Nagrywałem z prędkością x2,4 w opcjach "Book Type" kliknąłem na zakładkę LITE ON i tam zaznaczyłem "Current Media (For DVD+RW Media)" i potem na dole "DVD-ROM" (gdy zaznaczę "Drive (For DVD+R DL Media)" to pod tym wyskakuje mi naki napis "Unknown (FAILED!) Reason: Invalid command operation code". Może coś nie tak z moją nagrywarką jest, ale czyta płyty DVD+R DL i może je też zapisywac no to nie wiem o co chodzi...
 

fen4

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
A jaką masz nagrywarkę?? bo to są ustawienia do IHAS'y by wy wypalić XDG3
 

sonasan

Świeżak
Świeżak
Właściwości napędu dysków optycznych:
Opis urządzenia: Stacja dysków CD-ROM
Numer seryjny: SH-S162AFirmware
Firmware Revision: TS02
Rozmiar bufora: 2 MB

Plus do tego:
DVD-ROM: Read
DVD+R9 Dual Layer: Read + Write

Dobre dane podałem? Wiesz z tych danych co mogę zrobic, żeby się nagrało, a może mam za starą nagrywarkę?

EDIT:
Chyba odkryłem problem. Muszę zakupic nagrywarkę LITE-ON iHas, bo na mojej nie nagram chyba nic na xgd3, czyli puki co muszę się zadowolic starszymi grami, mam rację?
 

Vardas

Użytkownik
Użytkownik
Normalną nagrywarką da się nagrywać gry XGD3. Sam tak robie.
Tylko ja mam wyłączone OPC i nie zmieniam booktype.

EDIT

Znalazłem do twojej nagrywarki nową wersję firmware.
Posiadasz TS02 a jest też TS03.

Tu masz link, przechodzisz na zakładkę FIRMWARE i pobierasz TS03.
http://www.samsung.com/us/support/supportDownloadCenterList.do?global=Y&mType=&language=&prd_mdl_cd=&prd_mdl_name=SH-S162A

Później wypakowujesz ten folder i uruchamiasz z niego plik exe.
Programik chyba sam sflaszuje napęd do nowej wersji.

Podczas aktualizacji pamiętaj żeby nie było żadnej płyty w napędzie.

Później najlepiej zrestartuj kompa i spróbuj nagrać płytkę tak jak napisałem.
 

sonasan

Świeżak
Świeżak
Gdy klikam to nic się nie dzieje. Klikam "ZIP" i nic się nie dzieje. Ale dzięki, że podpowiedziałeś, to ściągnę firmware napędu skądś indziej i wtedy spróbuję nagrac.
 

Szakal123

Banned
A ja Ci polecam ten sposób http://xboxforum.pl/artykuly-f31/%5Btutorial%5D-nagrywamy-obraz-xdg3-programem-clonecd-bez-zadnych-bledow-103695.html#post832104 Ja tym programem wypaliłem tyle gier... I XGD3 i XGD2 .
Powiem Ci też czym się różni XGD2 i XGD3 .
A więc XGD to jest wielkość gry .
Jak odróżnić XGD2 od 3?
Proste !
XGD3 ma ponad 8GB, a XGD2 ma mniej niż 8 :)
XGD3 = Np. 8,30GB
XGD2 = Np. 7.30GB
I tym się właśnie różnią ;)
 

lolodn

Świeżak
Świeżak
A ja Ci polecam ten sposób http://xboxforum.pl/artykuly-f31/%5Btutorial%5D-nagrywamy-obraz-xdg3-programem-clonecd-bez-zadnych-bledow-103695.html#post832104 Ja tym programem wypaliłem tyle gier... I XGD3 i XGD2 .
Powiem Ci też czym się różni XGD2 i XGD3 .
A więc XGD to jest wielkość gry .
Jak odróżnić XGD2 od 3?
Proste !
XGD3 ma ponad 8GB, a XGD2 ma mniej niż 8 :)
XGD3 = Np. 8,30GB
XGD2 = Np. 7.30GB
I tym się właśnie różnią ;)
Dzięki wszystkim juz wszystko wiem.
Pozostaje jeszcze jedna kwestia dla mnie do zrozumienia:
płyta DVD DL ma 8,5 Gb miejsca
Obrazy iso niektórych gier maja nawet 8,7 Gb
Jak zatem taki obraz wypalić na płycie?
 

decees

Użytkownik
Użytkownik
Przy pomocy IHSa
 

sonasan

Świeżak
Świeżak
lolodn tu masz jak wypalić taki obraz ImgBurn' em http://nickthegr33k.eu/XGD3burn.pdf. Za to ja mam inny problem. Tak jak mi radziliście, ściągnąłem nowego biosa (firmware) nagrywarki, bo miałem LT02 a pobrałem LT03 i zainstalowałem i działało, ale później po restarcie komputera gdy uruchamiam internet to wczytuje się strona startowa i gdy chcę jakąkolwiek inną stronę uruchomic to pisze "wczytywanie" i taK GODZINĘ MOŻE SIĘ WCZYTYWAĆ I NIC. Nie wiem w czym problem :(
 

maqo1234

Świeżak
Świeżak
Witam,

Mam taki problem z wypaleniem gierki, mianowicie "Call of duty MW 3" sciagnalem i byla jak byc powinno dwa pliki jeden ISO a drugi .dvd wiec klikam PPM na dvd i otworz za pomoca IMGBURN, ale wyskakuje mi blad i pisze tak : " Invalid or unsuooirted image file format! Reason: First image file part less than 2048 bytes in size"

Byl bym bardzo wdzieczny gdybyscie zdolali mi pomoc. :)
Pozdrawiam . :)
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik

maqo1234

Świeżak
Świeżak
I tak tego nie ogarniam . :( Kuurcze ... robilem to co jest na tych rysunkach ale jak wyskakuj ten bald to wogole mi do Imgburn tego pliku .dvd nie wciska wszedzie pisze : unknown
 

adam34689

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
I tak tego nie ogarniam . :( Kuurcze ... robilem to co jest na tych rysunkach ale jak wyskakuj ten bald to wogole mi do Imgburn tego pliku .dvd nie wciska wszedzie pisze : unknown
Sprawdź plik .dvd - FAQ poradnika.
 

Do góry Bottom