Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

raforza

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Dzisiaj wrzuciłem płytkę do napędu, po zamknięciu usłyszałem jakby płyta wyleciała z napędu, szybko zatrzymałem i wysunąłem tacke. Ponownie wsadziłem płytę i zamknąłem tackę, efekt jest taki że słyszę jak mój ix 3 razy zawyje po czym jest dziwne bzykanie i nie czyta płyty :'(. Zawsze miałem go w pionie i nieraz konsola strzelała, w poziomie takie same objawy. Dodam że konsolka jest przerobiona i ma niecałe pół roku. Proszę o pomoc, będe wielce wdzieczny za każdą sugestię :'(
 

peku

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

sprawdź czy nie są wyłamane jakieś ząbki w tatce albo sproboj dostrzec cokolwiek. inaczej pozostaje ci tylko rozbiorka napedu zeby zobaczyc co w trawie piszczy


Pozdro :)
 
P

Piri001

Guest
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

Ale rysuje ci plyty ? Nie czyta backupow i oryginalow ?
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

Jeżeli płyta wpadła z tacki to mogła poważnie uszkodzić napęd DVD :(

Jeżeli napęd nie czyta NIC to niestety trzeba go oddać do naprawy albo wymienić na nowy.
 

raforza

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

Witam. DVD nie czyta żadnych płyt (oryginał, kopia), tzn. płyta nawet nie chce zaskoczyć, w ogóle tak jakby jej nie chwytał (trzy razy zawyje), poza tym czasem przy otwieraniu tacki blokuje sie ona, wyjdzie z centymetr i ZONK :-\, kurde nie wiem, może coś w napędzie przeskoczyło, dzisiaj po pracy rozbiorę go i obadam. Natomiast jeśli chciałbym kupić nowy napęd (uszkodziłem lekko plombę podczas przeróbki :-X więc serwis gwarancyjny raczej odpada) to czy muszę mieć jakiś klucz, czy po prostu wkładam każdy inny nowy napęd? Jak to jest? Pozdrawiam
 

Erno

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

Trzeba przełożyć klucze z jednego do drugiego
 
P

Piri001

Guest
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

Czyli musisz miec oryginalny klucz od starego napedu .
 

raforza

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

Spox, klucz mam chyba nawet w 8 kopiach. Cóż, dzisiaj pokombinuję, moze coś sie zacina a jak nie no to inwestycja w nowy napęd, podobno Benq jest najlepszy. Ma ktoś może namiary na człowieka który sprzedaje napędy i w rozliczeniu bierz uszkodzone?
 
P

Piri001

Guest
Odp: Problem z napędem Hitachi/LG proszę o pomoc

Popatrz na allegro . Tam moze cos sie znajdzie .
 

Do góry Bottom