Problem z napędem LiteON 74850C

Beep

Świeżak
Świeżak
Witam.

Dziś znajomy dał mi do naprawy swojego xboxa którego jakiś czas temu oddawał do flashowania, jednak napęd po powrocie do domu całkowicie przestał czytać płyty! Dziś myśląc że facet który to robił po prostu źle coś zrobił sam wgrałem najnowsze IX LT+ pod DOSFLASHEM bez żadnych problemów. Jednak napęd dalej nie chce czytać płyt (oryginalnych, piratów, płyt z muzyką czy z filmami DVD). W środku coś jakby chrobocze i trzeszczy. Gdy włożę płytę do napędu pojawia się napis odczytywanie, zaczynają się zgrzyty i trzaski poczym pojawia się napis "otwórz napęd".
W środku wszystko wygląda poprawnie. Czy zna ktoś może rozwiązanie tego problemu?
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
To coś jakby laser lub uszkodzenie mechaniczne. Sprawdź czy np. wszystkie przewody w napędzie są na swoich miejscach. Potem może kalibracja lasera. Na pewno nie jest to wina złego klucza.
 

venom85

Użytkownik
Użytkownik
wloz plyte CD np z muzyka lub filmem,jezeli bedzie dzialac to kalibracja powinna pomoc,jezeli nie to laser uszkodzony
 

Beep

Świeżak
Świeżak
@UP

Kolega czytał mój post? Wyraźnie pisze iż to już sprawdzałem. Laser przed wysłaniem czytał idealnie
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
no to skalibruj go.....lub wymień
 

Beep

Świeżak
Świeżak
Wina kalibraci to też nie jest. Przyjżałem się i laser ma problemy z poruszaniem się po tych jakby "szynach" czy też prowadnicach.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
to nasmaruj....a jak nie pomoże to nowy napęd....
 

Beep

Świeżak
Świeżak
Rozwiązanie typu nowy napęd narazie odpada zresztą na takie sam jestem w stanie wpaść. Szukam kogoś kto miał być może styczność z podobną usterką po flashu i mógłby mi coś doradzić.

Dodam jeszcze że napęd czasem odczytuje grę.
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Zrób jak pisze Ci opeael2. Jeżeli ma problemy z jazdą po sankach (szynach :)) to je wyczyść i nasmaruj od nowa. Dodatkowo sprawdź ślimak i prowadnice między nim, a laserem.
 

opeael2

Pomocnik
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
PSforum.pl
napęd to jest rzecz ktora się zuzywa stary....i trzeba dbać.....więc przesmaruj czymś szyny.....
 

Beep

Świeżak
Świeżak
Tak zużywa się. Ale konsola miała 5 dni (Jasper) i czytała wszystkie płyty po powrocie z przeróbki nagle przestała czytać. Więc przez 5 dni użytkowania napęd się nie zużyje. To samo co wyżej pisałem szyny już smarowałem.

@adam372

No to już jest jakiś trop, dzięki.
 

Do góry Bottom