Problem z napędem

Marcioo

Użytkownik
Użytkownik
Witam, kupiłem niedawno Xboxa przerobionego flashem 1.6, marki napędu nie znam. Pierwsza gra którą włożyłem było RDR. Chwile pograłem i wyskoczył komunikat wyczyść płyte szmatką. Następne gry równierz albo nie chcą się odtworzyć, pisze wysuń napęd lub przeczyść płyte szmatką. Dodam, że napęd wydaje dziwne odgłosy, tak jak by chwile poczytał płyte i zaraz przestawał. I tu pytanie :
1.Co to może być?
2. Ile by kosztowała naprawa?
 

memeczyslaw

Użytkownik
Użytkownik
Miałem identyczny problem jest to popsuty laser w konsoli mi pomogla wymiana laseru teraz wszystko śmiga bez problemu, zapłacilem 90 zl.
 

deffc0n

Użytkownik
Użytkownik
Przede wszystkim rozbierz konsole i sprawdz naped.
Przeczysc go oraz laser.
Jesli nie pomoze najlepiej wymien na nowy naped jesli to stary samsung lub Hitachi.
 

memeczyslaw

Użytkownik
Użytkownik
taniej wyjdzie wymieniając sam laser nie caly napęd i nie bedzie musial przerabiać konsoli ponownie
 

deffc0n

Użytkownik
Użytkownik
Jesli to starszy naped to nie warto za 90zl ladowac laser za kilkanascie zlotych wiecej kupisz new naped z roczna gwarancja :)
Starszy naped ma powycierane prowadnice itp rzeczy co z tego ze laser new jak za chwile inny element siadzie.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
wystarczy kalibracja lasera w napedzie koszt około 50-60zł
w zależności od napędu lub jezeli masz jakąś smykałkę możesz zrobić to
sam mając miernik elektroniczny wg.poradnika >>> http://xboxforum.pl/sprzet-f27/blad-brudna-plyta-naprawa-regulacja-lasera-932.html
 

Marcioo

Użytkownik
Użytkownik
Dziękuje koledzy, jeszcze jak byście mi powiedzieli jak sprawdzić jaki to jest napęd to bym sprawdził i wam napisał, pokombinowlaibyśmy co zrobić, dodam że konsola to Jasper Arcade, rok produkcji bodajże marzec 2009.
 

delko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam nie będę pisał nowego tematu tylko opisze swój problem tu
Wymieniłem napęd około 3 dni temu wszystko ładnie śmigało do czasu
grałem w tekkena wyłączyłem konsole po około 4 godzin włączyłem jak ponownie i wyskoczyło otwórz napęd otworzyłem a następnie zamknąłem czyta płytę około 2 sekund i wyskakuje znowu otwórz napęd pomocy
A tu znalazłem filmik z takim samym problemem YouTube - Mój problem z napędem od xbox'a 360 Elite
 

lolusia

Świeżak
Świeżak
kurcze mam to samo od tygodnia nie czyta zadnych plyt niewazne czy kopie czy oryginal . ciagle tylko wysun tacke i tak w kolko.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
a instalowaliscie nowego dasha lub jakas bete?
 

lolusia

Świeżak
Świeżak
tak nowy dash niestety jest install
 

Zientek

Świeżak
Świeżak
Mam ten sam problem ale przy instalacji gry. Ma to coś wspólnego z beta dasha ???
 

delko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a instalowaliscie nowego dasha lub jakas bete?
Nie nic nie instalowałem
 

delko

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie nic nie instalowałem
 

Do góry Bottom