Problem z netem

pele321

Użytkownik
Użytkownik
Witam jakieś 6 miesięcy temu kupiłem sobie xboxa elite jasper ciesze sie z tego bardzo do tej pory grałem sam a teraz postanowiłem podłączyć xboxa do neta .Zrobiłem tak: w zestawie miałem taki szary kabel coś w stylu rj 45 ok no to podłączyłem jedną końcówkę do modemu a drugą końcówkę do xboxa ok wszystko spoko następne włączyłem konsole wszedłem w ustawienia systemu --> ustawienia sieci -->przetestuj połączenie z xbox live wyskoczył kompunikat ze sprawdzenie połączenia sieci wyloguje użytkownika czy kontynułować dalej ? naciskam tak dobra coś sie tam robiło wczytywało itp. aż tu nagle komunikat ImageShack® - Online Photo and Video Hosting i mam pytanie o co tutaj chodzi czy nie będe mógł podłączyć neta pod xboxa nieukrywam ze mi na tym zależy. co zrobić aby działało?
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
Nikt nie miał takich problemów ??
 

krisroza

Użytkownik
Użytkownik
jak podłączyłeś bezpośrednio do modemu to ci raczej nie pójdzie (z tego co się orientuję). Może się mylę. Ustaw wszystko na auto, a jak nie pójdzie to przypisz IP na sztywno. Najlepiej będzie chyba przez router nie ma żadnego problemu wtedy z łączeniem PC, XBOX'a i innych rzeczy do neta.
 

lszk

Użytkownik
Użytkownik
Ustaw wszystko (ip, maske, brame, dnsy) tak, jak masz na kompie i sprawdz czy wtedy działa.
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie chcem kupić router tylko jak kupie i będzie tak dalej. lszk mam tak wszystko ustawione i dalej tak jest.
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
Nic nie da sie zrobić ??
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
clonuj jeszcze mac adres peceta na xboxsa
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Błąd jest z wykryciem połaczenia xbox - modem więc jedynie co ci zostało to kupić router albo tak jak kolega wyżej napisał, sklonować MAC kompa na xboxa.
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
a jak sie clonuje ten mac adres . ja chcem teraz tylko sprawdzić czy wogóle działa bo router i tak kupie tylko ze w nowym roku .a właśnie mam pytanie co do routera czy jak podłącze xboxa i peceta do routera to jak teraz mam neta 1 Mb to on sie rozdzieli tak ze w xboxie będzie 512 i w pc 512 czy będzie tak ze w tym i tym po 1 Mb ??
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Nie chce nić pisać, ale 1mbit to było standardem 5lat temu :p

Wykorzystanie łącza będzie się przydzielać automatycznie na urządzenie które tego potrzebuje.
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
no to nie wiem jaki mam 1 Gb chyba .jak automatycznie tak ze jak będe miał wyłączony komputer to wszystko przejdzie na xbox'a a jak bede miał wyłączonego xboxa a kompa włączonego to wszystko przejdzie na kompa dobrze rozumiem ??
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
1Gb powiadasz :) powodzenia :) chyba ze płacisz za niego ze 150 tys miesięcznie to rozumiem :)
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
No to ile mam jak 1Mb nie 1 Gb nie to jaki mądralo
 

krisr77

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
nie wiem jaki masz ale na pewno nie 1Gb :)
1 Gb to 1024 Mb a teraz standardem jest jakies 5 -10 Mb :)
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
no a ja mam 1 Mb bo nie stać mnie na np 5 Mb co sie płaci za to 200 zł ja płace ok 40 zł razem z kablówką 80 zł .
 

blazejp

<a href="http://xboxforum.pl/artykuly-f206/%5Btuto
V.I.P
Użytkownik
Jeśli dochodzi do ciebie UPC / Aster / Vectra to za tą samą cene masz 10-20Mbit
Posprawdzaj oferty bo naprawde ktoś cię naciąga, albo poprostu masz to samo łącze od kilkulat
 

Bober95

Użytkownik
Użytkownik
Jaki modem?, jaki dostawca neta
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
Modem: Motorola SB5101e
Dostawca neta : Multimedia .
 

Bober95

Użytkownik
Użytkownik
(Mam ten sam modem i dostawce : P), Podłącz kable który dostałeś od multimedi ale przy przełączaniu RESTART MODEMU bo modem zapamiętał mac i jest wymagany restart by go zmienił i działał z innym urzędzeniem
 

pele321

Użytkownik
Użytkownik
Dzienx działą .teraz pozostaje kupić router . jaki mozecie polecić chcem go przewodowo podłączyć do pc i xboxa a poprzez WI FI do laptopa PSP .
 

Do góry Bottom