Problem z odczytem płyt.

trag

Świeżak
Świeżak
Czesc.
Dzisiaj dostalem, zakupionego wczesniej na allegro, xboxa. Jest to wersja z Falconem i napedem Toshiby. Poprzedni wlasciciel mowil, ze konsola posiada ixtreme 1.6. Xbox odpalil sie bez problemu, na poczatku do napedu wlozylem oryginalna gre, ktora wlaczyla sie od razu. Problem pojawil sie dopiero wtedy, gdy chcialem pograc w kopie zapasowa. Naped kilka razy nie widzial plyty, po czym za ktoryms razem z kolei - gra ruszyla. Podobny problem mialem z reszta kopii zapasowych, ktore posiadam. Co najdziwniejsze - czasami naped nie chce sam wrocic i wtedy trzeba go popchnac. Z kolei podczas proby odpalenia innej gry - dostalem komunikat o tym, zebym przetarl plyte/zrestartowal xboxa, jednak ani jedno, ani drugie nie pomoglo. Dwie oryginalne gry, ktore posiadam, odpalaja sie bez zgrzytow, inne nie.
Jest to moj pierwszy xbox, wydalem na niego troche kasy i nie za fajnie, ze cos w nim nie dziala jak nalezy. Mam nadzieje, ze pomozecie :)
 

miro71

Użytkownik
Użytkownik
Czy nie lepiej leczyć niż zapobiegać? Przejdź się z nim do najbliższego serwisu konsol, tam na pewno powiedzą Ci co jest nie tak i ile będzie kosztowała ewentualna naprawa.
 

Prz3mo

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Swoją drogą "kopie zapasowe", a raczej piraty ( kopie są gdy oryginalną wersje też posiadasz) są dużo ale to dużo gorszej jakości. Może na to zobaczyć choćby przy GTA IV ( z piratów doczytywanie tekstur jest dużo częstsze) A z racji, że to falcon czyli konsola nie pierwszej młodości, więc z piratami może mieć nieco problemy. Być może laser troche szwankuje lub po prostu może jest nieco przybrudzony.
Co do tego, że napęd sam nie chce wrócić to czy próbowałeś wsunąć go poprzez pada ( wciskając przycisk X) Być może faktycznie napęd pada i będzie trzeba go dać do serwisu lub wymienić.
 

Mulencja

Użytkownik
Użytkownik
Swoją drogą "kopie zapasowe", a raczej piraty ( kopie są gdy oryginalną wersje też posiadasz) są dużo ale to dużo gorszej jakości. Może na to zobaczyć choćby przy GTA IV ( z piratów doczytywanie tekstur jest dużo częstsze) A z racji, że to falcon czyli konsola nie pierwszej młodości, więc z piratami może mieć nieco problemy. Być może laser troche szwankuje lub po prostu może jest nieco przybrudzony.
Co do tego, że napęd sam nie chce wrócić to czy próbowałeś wsunąć go poprzez pada ( wciskając przycisk X) Być może faktycznie napęd pada i będzie trzeba go dać do serwisu lub wymienić.
No, piraty sa be, ciekawe ze jak wrzucisz na dysk to i tak nie ma roznicy (miedzy piratem a oryginalka) w doczytywaniu textur takze nie wiem, chyba mniejszosc dzisiaj tyra płyty bezposrednio z napedu... GTA IV zasysa czy pirat czy oryginal. :]
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Napęd to wrak, czeka ci kupno nowego wkrótce.
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
napędy xboxa sa różne i bardzo wybredne co do płyt
mała ryska na płycie też może powodować błedy odczytu
zalecane sa verbatimy i niska predkość nagrywania x2,4 lub x4
może być konieczna kalibracja lasera
czyszczenie soczewki lub jego wymiana ale po primo :)
to jakość płyt jest ważna i jak sa nagrywane...
 

JamDobryChlopak2011

Świeżak
Świeżak
Siemaneczko mam tez problem maly i potrzebuje pomocy i chcialbym zeby znalazl sie ktos mily i mi napisal w czym moze byc problem,kupiłem xboxa 360, xbox posiada xtreme 1.5 i nagralem troche piratow patchowalem je do wawe 2 i mam problem taki ze gry ktore nagrywalem na plytki verbatim odpalaja bez zarzutow a te ktore nagralem na plytki esperanza niektore odpalaja odrazu a niektore dopiero gdy pogram jakis czas i xbox sie tak jak by nagrzeje a z tego co czytalem na nie jednym forum niektorym zaczynaja sie takie problemy a puzniej sa problemy ze wszystkimi grami nie mam dysku w konsoli wiec nie mam jak tego sprawdzic np tak zeby zgrac gre na dysk w xboxie i chcialbym zapytac o rade czy to moze byc od plytek esperanzy czy od innych powodow konsole mam dopiero 3 dni kupilem uzywana ale jest jak nowa i wydalem na nia kupe kasy i chcialbym rade bo nie chcem wkladac zbednie pieniedzy na nowy naped czy laser,mysle zeby wyczyscic laser i te gry co mam z nimi problemy zgrac od nowa i na plytki verbatim i jezeli bedzie sie to powtarzalo to co radzicie???? z gory dzieki ;)
 

Do góry Bottom