• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Problem z polaczeniem do Live

MikiRDM

Świeżak
Świeżak
Witam,
Od wczoraj próbuję połączyć się z Xbox Live, testując wszelakie sposoby jednak bez powodzenia. Internet mam z vectry (Radom), próbowałem resetowania modemu, ustawień ręcznych adresu MAC, serwerów DNS itp. Przy testowaniu połączenia za każdym razem nie udaje się nawet nawiązać połączenia z siecią, wyskakuje komunikat, że nie można pobrać adresu IP z modemu/routera. Przeszukiwałem trochę to forum, jednak nie widziałem postów dotyczących problemów z połączeniem przez internet z kablówki. Liczę na pomoc, z góry dzięki.

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
Witam przepisz adres mac z kompa do konsoli reszta auto i zresetuj modem ale mniej podłączony kabel do konsoli, a tak w ogóle to powinno się tylko modem zresetować i powinno być dobrze.

MikiRDM

Świeżak
Świeżak
Nadal nic. Właśnie wydaje mi się, że sam reset modemu powinien wystarczyc by mozna bylo podlaczyc sie do live. Trace cierpliwosc powoli.. Czekam na dalsze porady

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
napisz jaki masz modem ???

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
rozumiem że twój modem wygląda tak

jak tak to idealny modem też mam z vectry i miałem też taki modem nie wiem czemu masz problem masz coś źle podłączone

MikiRDM

Świeżak
Świeżak
Mam dokładnie ten sam. Czy jest możliwość, że gniazdo ethernet w xboxie jest uszkodzone i nie pojawia sie zaden komunikat na ten temat przy włączaniu lub podczas pracy konsoli ?

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
A tak zapytam korzystasz tylko z gniazda sieciowego lub usb, nigdy razem np komp do usb, a xbox do enthernet ?
Właśnie mi to wyciągnąłeś z ust do usb nie może być nic podłączone tylko konsola do ethernet inaczej jest konflikt adresów IP.

A kabel jest dobry sprawdź go na kompie.

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
nie

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
Vectra ostatnio ma problemy z netem możliwe że jest to tym spowodowane, przynajmniej u mnie tak było. Że mimo że net był to konsola nie potrafiła się połączyć z powodu nadmiernych timeoutów.

kulbon

Użytkownik
Użytkownik
Wydaje mi się że masz przypisany adres MAC do IP. Czy próbowałeś kiedyś podłączyć inny komputer pod ten modem i czy miałeś wtedy internet? Jeśli miałeś to znaczy że nie filtrują po MAC. Przepisz wszystkie ustawienia z kompa na xboxa. Bo może coś zle wpisałeś.

Do góry