• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

Problem z polaczeniem do Live

MikiRDM

Świeżak
Świeżak
#1
Witam,
Od wczoraj próbuję połączyć się z Xbox Live, testując wszelakie sposoby jednak bez powodzenia. Internet mam z vectry (Radom), próbowałem resetowania modemu, ustawień ręcznych adresu MAC, serwerów DNS itp. Przy testowaniu połączenia za każdym razem nie udaje się nawet nawiązać połączenia z siecią, wyskakuje komunikat, że nie można pobrać adresu IP z modemu/routera. Przeszukiwałem trochę to forum, jednak nie widziałem postów dotyczących problemów z połączeniem przez internet z kablówki. Liczę na pomoc, z góry dzięki.
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
#4
Witam przepisz adres mac z kompa do konsoli reszta auto i zresetuj modem ale mniej podłączony kabel do konsoli, a tak w ogóle to powinno się tylko modem zresetować i powinno być dobrze.
 

MikiRDM

Świeżak
Świeżak
#5
Nadal nic. Właśnie wydaje mi się, że sam reset modemu powinien wystarczyc by mozna bylo podlaczyc sie do live. Trace cierpliwosc powoli.. Czekam na dalsze porady
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
#7
napisz jaki masz modem ???
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
#9
rozumiem że twój modem wygląda tak


jak tak to idealny modem też mam z vectry i miałem też taki modem nie wiem czemu masz problem masz coś źle podłączone
 

MikiRDM

Świeżak
Świeżak
#10
Mam dokładnie ten sam. Czy jest możliwość, że gniazdo ethernet w xboxie jest uszkodzone i nie pojawia sie zaden komunikat na ten temat przy włączaniu lub podczas pracy konsoli ?
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
#13
A tak zapytam korzystasz tylko z gniazda sieciowego lub usb, nigdy razem np komp do usb, a xbox do enthernet ?
Właśnie mi to wyciągnąłeś z ust do usb nie może być nic podłączone tylko konsola do ethernet inaczej jest konflikt adresów IP.

A kabel jest dobry sprawdź go na kompie.
 

DJ.Bart

Użytkownik
Użytkownik
#16
nie
 

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
#18
Vectra ostatnio ma problemy z netem możliwe że jest to tym spowodowane, przynajmniej u mnie tak było. Że mimo że net był to konsola nie potrafiła się połączyć z powodu nadmiernych timeoutów.
 

kulbon

Użytkownik
Użytkownik
#19
Wydaje mi się że masz przypisany adres MAC do IP. Czy próbowałeś kiedyś podłączyć inny komputer pod ten modem i czy miałeś wtedy internet? Jeśli miałeś to znaczy że nie filtrują po MAC. Przepisz wszystkie ustawienia z kompa na xboxa. Bo może coś zle wpisałeś.
 

Do góry