Problem z siecią

bousuq

Świeżak
Świeżak
Witam serdecznie. Od wczoraj mam problem z moją siecią. Nie mogę zalogować się do xbox live na konsoli oraz nie mogę otworzyć strony xbox.com. Internet działa, wszystkie strony się ładują, tylko nie xbox.com. Przy logowaniu na konsoli wyskakuje problem z DNS. Może ktokolwiek miął taki problem? A może ktoś z was ogarnia tematy informatyczne tego typu. Mam neostrade i korzystam z routera tp link.
 

kacperex

Użytkownik
Użytkownik
Czy masz neostardę?
 

Kielkozaur

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam serdecznie. Od wczoraj mam problem z moją siecią. Nie mogę zalogować się do xbox live na konsoli oraz nie mogę otworzyć strony xbox.com. Internet działa, wszystkie strony się ładują, tylko nie xbox.com. Przy logowaniu na konsoli wyskakuje problem z DNS. Może ktokolwiek miął taki problem? A może ktoś z was ogarnia tematy informatyczne tego typu. Mam neostrade i korzystam z routera tp link.
Jaka konsola?
Restartowałeś router?
Łączysz się po przez wifi czy lan?

Czy masz neostardę?
Mam neostrade i korzystam z routera tp link.
Jest napisane....
 

ja2210

Użytkownik
Użytkownik
u mnie ten sam problem, czy ktoś znalazł rozwiązanie??
 

mRb

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Rownież mam ten problem sprawdzałem przez wifi i kabel lan. Zrobie sobie hotspota z telefonu i wszystko chodzi wiec w czym moze byc problem?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Kielkozaur

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Rownież mam ten problem sprawdzałem przez wifi i kabel lan. Zrobie sobie hotspota z telefonu i wszystko chodzi wiec w czym moze byc problem?

Może kwestia portów z których korzysta XO. NAT macie w pełni otwarty? DNS ustawione?
 

Amaz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
problem jest tylko w neostradzie, w ustawieniach routera zmiencie dns na:
  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220
mi pomogło, ale mam problem z polaczeniem wifi, nie moge sie polaczyc, ktos ma taki problem?
 

Kielkozaur

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
problem jest tylko w neostradzie, w ustawieniach routera zmiencie dns na:
  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220
mi pomogło, ale mam problem z polaczeniem wifi, nie moge sie polaczyc, ktos ma taki problem?

A co Ci wyskakuje przy próbie połączenia? DHCP wł?
 

Amaz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
przy próbie połączenia wyskakują mi przeważnie błędy:
Twoja siec nie jest skonfigurowana lub nie można uzyskać połączenia z siecią bezprzewodową

Wcześniej przed "zepsuciem DNS" działało normalnie, teraz zmieniłem dns, to tylko na kablu mam połączenie
 

Kielkozaur

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
przy próbie połączenia wyskakują mi przeważnie błędy:
Twoja siec nie jest skonfigurowana lub nie można uzyskać połączenia z siecią bezprzewodową

Wcześniej przed "zepsuciem DNS" działało normalnie, teraz zmieniłem dns, to tylko na kablu mam połączenie
A co z dhcp? Restartowałeś router?
Jak coś to jeszcze te dns'y spróbuj:

194.204.152.34
194.204.159.1

(też mam orange)
 

mRb

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
ja zrobiłem tak jak w tym poradniku http://support.xbox.com/pl-PL/xbox-one/networking/connect-live-using-pc

oraz ustawiłem DNS na routerze

  • 208.67.222.222
  • 208.67.220.220
I wszystko z powrotem zaczęło działać :p
 

Amaz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
A co z dhcp? Restartowałeś router?
Jak coś to jeszcze te dns'y spróbuj:

194.204.152.34
194.204.159.1

(też mam orange)
Z takim DNS mi nie działa, nawet na kablu

mRb, masz połączenie przez wifi?
 

mRb

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
tak zgadza się połączyłem się normalnie przez wifi
 

kamilos ms

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeśli macie neostrade i ten nieszczęsny livebox,trzeba zresetować ruter do ustawień fabrycznych w panelu administracyjnym"potem wpisać pasy do neostrady(przed podjęciem resetowania upewnijcie się że jesteście w ich posiadaniu) wtedy dopiero server DHCP ponownie przypisuje ip naszemu XOne.
 

Do góry Bottom