Xbox One Problem z siecią.

irooc

Świeżak
Świeżak
Otóż, od 2 tygodni mam xbox one s, i internet od vectry od nich z pudełka.
Z racji, że ruter jest po drugiej stronie pokoju, xbox jest pod wi-fi.
I tutaj jest problem, po pierwszych uruchomieniu podłączyłem się było wszystko git, aktualizacje, gierki pościągałem wieczorem odpaliłem netflixa wszystko spoko.
Do czasu wyłączenia konsoli.
Po ponownym uruchomieniu, xbox nie jest w stanie połączyć się z siecią.
Gdy dam, "zapomnij sieć" i dam połącz z siecią bezprzewodową nie pokazuje mi w ogóle sieci tylko prosi o wpisanie SSID, po 2/3 resetach dopiero widzę sieci które są w około.
I znowu wpisywanie hasła wszystko działa, wyłączę konsole odpalam ja znowu problem.
Ruter technicolor cga2121

Gdzieś wyczytałem reset konsoli i rutera, spoko podziałało 2 dni i znowu to samo.
Jest jakieś jednorazowe rozwiązanie problemu?


I jeszcze jedno pytanko, wcześniej miałem PS3, po odpaleniu konsoli przez pada odpalał się z automatu telewizor, da się tak samo zrobić z xboxem?
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zmień kanał wifi, może sąsiad ma na tym samym i cie zagłusza.

Jest jakieś jednorazowe rozwiązanie problemu?
Najlepsza opcja to kabel, wydatek niewielki rzędu 20zł a spokój dożywotni.
 

irooc

Świeżak
Świeżak
Po kablu nie ma opcji bo wadzą drzwi a nie mam go jak pod podłogą puścić a koncentryk za krótki żeby drugą stroną podciągnąć go pod TV
 

freq

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Po pierwsze niech Ci wymienią router technicolora- to badziew.
jeśli nie masz możliwości puścić kabla pod Xboxa, to pozostaje zakup drugiego routera/repeatera i ustawienie go blisko xboxa oraz podłączenie kablem
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Po pierwsze niech Ci wymienią router technicolora- to badziew.
Na jakiej podstawie twierdzisz, że Technicolor to badziew? Sam mam router Technicolor EPC3949 i uważam, że to dobry sprzęt.
 

freq

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na jakiej podstawie twierdzisz, że Technicolor to badziew? Sam mam router Technicolor EPC3949 i uważam, że to dobry sprzęt.
epc3949 jeds ok ale kolega ma cga2121 a to badziew.
Twierdzę na podstawie serwisowania tychże urządzeń.
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie słyszałem, żeby ktoś miał problem z routerem Technicolor odkąd połączyli siły z Cisco.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Miałam jakiś inny model tego badziewia z Technicolora i nigdy więcej, odkąd mi zmienił dostawca na normalny router to problemów brak, a tak to co chwile te gówno TC z siecią się rozłączało, wiecznie NAT zamknięty, ogólnie tragedia, nie polecam :)
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Tez miałem Technikolor-a jak byłem w dialogu i były z tym urządzeniem problemy, tylko tyle że było bardzo dawno temu. Jakiś czas temu widziałem sporo tematów chyba UPC i polecano ludziom wymianę T. na drugą opcję i to pomagało.
 

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tez miałem Technikolor-a jak byłem w dialogu i były z tym urządzeniem problemy, tylko tyle że było bardzo dawno temu. Jakiś czas temu widziałem sporo tematów chyba UPC i polecano ludziom wymianę T. na drugą opcję i to pomagało.
No u mnie właśnie w UPC to zmieniali, teraz mam jakiś UBEE z funkcją bridge i problemy się skończyły ;) Też mi właśnie tu polecono zgłoszenie problemów i zmiana była za kilka dni ;)
 

bigfranc

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Otóż, od 2 tygodni mam xbox one s, i internet od vectry od nich z pudełka.
Z racji, że ruter jest po drugiej stronie pokoju, xbox jest pod wi-fi.
I tutaj jest problem, po pierwszych uruchomieniu podłączyłem się było wszystko git, aktualizacje, gierki pościągałem wieczorem odpaliłem netflixa wszystko spoko.
Do czasu wyłączenia konsoli.
Po ponownym uruchomieniu, xbox nie jest w stanie połączyć się z siecią.
Gdy dam, "zapomnij sieć" i dam połącz z siecią bezprzewodową nie pokazuje mi w ogóle sieci tylko prosi o wpisanie SSID, po 2/3 resetach dopiero widzę sieci które są w około.
I znowu wpisywanie hasła wszystko działa, wyłączę konsole odpalam ja znowu problem.
Ruter technicolor cga2121

Gdzieś wyczytałem reset konsoli i rutera, spoko podziałało 2 dni i znowu to samo.
Jest jakieś jednorazowe rozwiązanie problemu?


I jeszcze jedno pytanko, wcześniej miałem PS3, po odpaleniu konsoli przez pada odpalał się z automatu telewizor, da się tak samo zrobić z xboxem?
Tak możesz tak ustawić xboxa żeby przy uruchamianiu włączał telewizor i na odwrót - w opcjach zasilania konsoli.
 

Do góry Bottom