Problem z sygnałem na tv HD Ready

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
Witam .

Mam problem z konsolą xbox 360 premium elite 120g.
Wystepuje brak sygnalu na tv Hd Ready , natomiast z TV Full HD konsola pracuje bez problemu.
Konsola podpinana do dwóch tv Hd Ready i na obu występuje brak sygnału , i do dwóch tv Full HD i na nich jest ok.
Do Tv HD Ready podpinana inna konsola i jest ok . Próby przeprowadzane na trzech różnych kablach HDMI .
Zmiany ustawień rozdzielczośći w konsoli nic nie pomagają , jak i ustawienie wykrywania optymalnych ustawień dla odbiornika .
Dodam że konsola wczesniej działała na TV HD Ready który mam w domu .
Może ktoś ma jakiś pomysł co mogło się stać i jak to naprawić ?
 

danielos80

Użytkownik
Użytkownik
Spróbuj przywrócic konsole do ustawień fabryczny i przy pierwszym uruchomieniu po resecie konsoli podłączyc do tv hd ready, tak żeby konsole "wyzerowana" jako pierwszy odbiornik wykryła tv hd ready.
 

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
Nie bardzo moge znalesc w menu konsoli takią opcje jak przywrócenie ustawien fabrycznych .
Jeżeli chodzi o ponowną konfiguracje wstępną to nic nie daje.
Jak możesz mi podpowiedzieć jak sie przywraca ustawienia fabryczne to bede wdzięczny .
pozdrawiam.
 

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
Dzisiaj wystąpił nowy objaw . Mianowicie całkowity brak sygnału z gniazda HDMI niezależnie czy jest to tv HD Ready czy Full Hd . Wygląda na to że uszkodzone jest gniazdo w konsoli .
Moje pytanie jest czy da się to naprawic i jezeli tak to jaki jest przybliżony koszt takiej naprawy .
 

rs.pect

Użytkownik
Użytkownik
A sprawdzałeś, czy to przypadkiem wina kabla?
 

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
Tak podpinane na trzech różnych kablach .
 

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
Miał ktoś uszkodzone wyjście HDMI w konsoli ?
 

Dragon_2009

Użytkownik
Użytkownik
Najcześciej bład układu GPU- ana(hana) lub uszkodzone gniazdo cena 69-119 zł
 

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
Na chwile obecną konsola została oddana do serwisu miltigames w Krakowie . Mają sprawdzić co jest i zobaczymy co dalej.
Ma ktoś może jakieś doświadczenia z tym serwisem ?
 

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
Witam.
Otrzymałem dzisiaj odpowiedz z serwisu .
Poinformowano mnie że jest to uszkodzenie na plycie glownej które jest nienaprawialne . Ewentualna naprawa konsoli jest nieopłacalna bo polegałaby na wymianie całej płyty.
Powiedzieli mi że mogą wrócić do orginalnego stanu konsoli żebym mógł ją wysłać do naprawy gwarancyjnej . Koszt 80 zł.
Konsola była przerabiana 09.2010 r , jest tam napęd lite-on . Moje pytanie to czy te napędy można było wtedy przerobić inaczej niż cięciem ścieżek ?
 

zbyszek2217

Świeżak
Świeżak
W zasadzie temat do zamknięcia.
Wymieniam konsolę za dopłatą na nowego slima.
Ta konsola napewno nie bedzie przerabiana .
Przynajmniej dopuki gwarancja sie na nią nieskonczy .
 

Do góry Bottom