Problem z Wifi na konsoli

hanzobozzpl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
#1
Witam. Zmienilem rooter na "mocniejszy" i mam problem z internetem na konoli. Na lapku czy komórce internet smiga bez problemu. Na konsoli ledwie sie da zalogowac na konto. Youtube i gra sieciowa praktycznie niemozliwa. Ustawilem rooter tak jak kazal mi dzial techniczny mojego dostawcy i lipka.
 

hanzobozzpl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
#4
Koles kazal ustawic 20 mhz bo wczesniej na konsoli laczylo z internetem ale nie dalo sie nawet zalogowac. Teraz da sie zalogowac ale o grze przez siec czy sciaganiu plikow mozna zapomniec. Na lapku net smiga normalnie
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
#6
Nie ma to jak kupić router z radiem 3x3 i ustawić szerokość kanału na 20 :D Ogólnie ten router to słabizna. Lepiej było kupić jakiś używany z lepszymi parametrami. W jakich warunkach pracuje router? Dużo sieci w okolicy?
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
#8
3x3 czyli MIMO. Jak wygooglasz to może zrozumiesz o co chodzi. W wielkim skrócie to szersze pasmo, większa przepustowość.
Jeśli już musi być wifi to spróbuj sieci 5GHz, to pasmo z reguły jest mniej zaśmiecone. Nie ustawiaj też kanału na ślepo, tylko wybierz taki który jest jak najmniej zaśmiecony, jeśli nie ma wolnego.
Może też w miejscu w którym stoi konsola sygnał jest już bardzo słaby. Takie rzeczy można posprawdzać telefonem z odpowiednią aplikacją, np. na Android Wifi Analyzer.
 

hanzobozzpl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
#9
Wybralem kanał 3 bo nikt go nie używa. Mam program na lapku co skanuje wszystkie Wi-Fi w pobliżu. Siła sygnału jest 98%. Wiedziałem chwile i niby dziala

Wysłane z mojego Philips V377 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom