1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Problem z zakupem gier

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez mailman, Kwiecień 21, 2016.

1. mailman

mailman Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam.

Jestem tutaj nowy i chciałbym powitać wszystkich użytkowników.
    Otóż mam problem.

Doładowałem na swoje konto Xbl kartę przedpłaconą w wysokości 100 złotych.
    Posiadam konsolę xone i chciałem zakupić wersję cyfrową fallouta 3 zgodnie ze wsteczną zgodnością gier,jednak po naciśnięciu opcji pokaż cenę i kup wyskakuję taki komunikat "you have no valid payment options on file microsoft account balances cannot be used in this purchase channel".

Jestem całkowicie świeży jeśli chodzi o konsole xbox także zastanawia mnie w czym problem czy po prostu nie można kupić gier w wersji cyfrowych z x360 na xone.

Jak ktoś wie w jaki sposób rozwiązać ten problem proszę o pomoc.

2. Lotnik421 Xbox One

Ja z swojej strony polecam
  3. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2461
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Musisz dopisać do xbl kartę lub paypala.

4. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    516
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    A dokładniej albo kartę, albo paypala z kartą.

5. kuleczka91

kuleczka91 Dziewczyna Dziewczyna Xbox One Pomocnik XBOX MANIAK Użytkownik

Polubienia:
    2903
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Niekoniecznie chodzi tylko o kartę, bo może nie mieć na koncie wpisanych danych rozliczeniowych (adresowych) :) Jeśli dane są, to jedynie co to podpiąć kartę i musi zaskoczyć.

Na Xbox.com logujesz się na swoje konto Xbox Live, następnie klikasz na swój avatar z loginem i dajesz Konto Microsoft -> Na samej górze płatności i rozliczenia -> Informacje rozliczeniowe -> Uzupełniasz swoje dane adresowe na koncie. Po tym zabiegu sprawdź czy możesz zakupić grę, czy dalej masz ten sam komunikat. Jeśli jest ten sam to musisz podpiąć kartę pod konto. Oczywiście będziesz mógł zapłacić z karty przedpłaconej, którą masz na koncie. Niestety, ale gry z 360tki wymagają posiadania podpiętej karty pod konto MS.

6. Machiavellimind

Machiavellimind Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    To znaczy ze jestem zmuszony podać dane karty kredytowej zeby kupić cyfrowo gre??
    Nie wystarczy ze kupie zdrapkę za 200 zł i zeby pobrało z niej?

7. kuleczka91

Polubienia:
    2903
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Nie przy grach z X360...;) Chyba, że masz w domu konsolę X360 to przez konsolę zrealizujesz zakup bez podpinania karty. Tak btw. wiesz że Fallout 3 ze Store ma tylko język angielski?

f1older i Machiavellimind lubią to.
  8. Machiavellimind

Machiavellimind Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    3
    Punkty za osiągnięcia:
    8
    Dzieki za info
    Jak zwykle jestes bardzo pomocna
    To dla mnie szczerze mówiąc deal breaker-nie mam zamiaru podawać swoich danych wrażliwych
    w tym celu wlasnie kupuje zdrapki i powinno bez problemu pobierać z konta a nie zmuszać do rejestracji karty
    Także chyba jutro odwołam rezerwacje konsoli bo nie podoba mnie sie taka praktyka

9. f1older

f1older Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    177
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    no bez jaj?! serio? ale fail, a miałem kupowac. Kulek jak zwykle pełny ogar. :D

10. kuleczka91

Polubienia:
    2903
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Ostatnia edycja: Kwiecień 21, 2016
  11. f1older

Polubienia:
    177
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
  12. kuleczka91

Polubienia:
    2903
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  13. f1older

Polubienia:
    177
    Punkty za osiągnięcia:
    43
    Miasto:
    Evergreen Terrace 742
    ale przecież ja ci wierzę! toż ja pochwaliłem twój post. :D
    i teraz sobie przypominam, że faktycznie już ktoś kiedyś się nadział na F3 w eng.

14. graziu90

graziu90 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Witajcie
    Odświeżam temat ponieważ jest najbardziej zbliżony do mojego pytania a nie chcę zaśmiecać forum nowym tematem. Założyłem przy pierwszej konfiguracji konsoli konto na USA, podałem adres w Stanach i kupowałem gry na XO poprzez zdrapki. Po kilku miesiącach dodałem Polski adres rozliczeniowy, dokonałem migracji konta na PL, oraz kupiłem kilka gier na ONE. Teraz chciałbym kupować gry z 360, ale nie mogę, ponieważ nie posiadam podpiętej amerykańskiej karty płatniczej. Płatność kontem Microsoft balance także nie wchodzi w grę. Na stronie MS znalazłem co takiego:
    "You can't use the money in your Microsoft account to purchase content from the Xbox 360 Marketplace.

To resolve this issue, purchase the item on your Xbox 360 console, where you can use your Microsoft account balance to make purchases"

Załóżmy że zakupię konsolę x360, która posłuży do zakupów w marketplace. Czy skonfigurowanie jej w sposób identyczny jak ONE (pobranie profilu z ONE, adres do rozliczeń w Polsce, karta płatnicza z PL) pozwoli na zakup treści z x360 czy też czeka mnie taki sam komunikat jak w przypadku zakupu gier wstecznie kompatybilnych? Próbowałem usunąć amerykański adres na stronie MS, ale jest to niemożliwe.

15. krzys1190

krzys1190 Xbox One Xbox One Użytkownik

Polubienia:
    2461
    Punkty za osiągnięcia:
    113
  16. graziu90

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Mam ustawiony PL i nie działa niestety pomimo prób zakupy i przez www jak i przez konsolę.
    You have no valid payment options on file - to komunikat ze strony www

17. kuleczka91

Polubienia:
    2903
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Bo to problem tego, że najpierw konto było założone na USA i teraz masz cyrki. Napisz najlepiej sobie na support MS i opis problem. Xbox.com zakładka pomoc techniczna. Nie wiem czemu Ci nie zaskoczyło po migracji.

18. graziu90

Polubienia:
    1
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Ok, dzięki za sugestię.

19. p_bladek

p_bladek Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    516
    Punkty za osiągnięcia:
    93
    Dokładnie ja

20. mareckisytos

mareckisytos Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Witam wszystkich w ten pogodny dzien :)
    Gdzies od polowy toku posiadam xbox one s i dwa miesiace temu kupilem golda na rok by co miesiac padaly gierki. Miesiac temu byly dwie gry na xbox one i jedna na x360 ktora pobralem przez przegladarke a nastepnie wyskoczyla do instalacji na xone i normalnie zainstalowalem bez problemu. .
    Teraz jest star wars lego jakas kompletna edycja czy tam saga (x360) ktorego nie idze pobrac bo wyskakuje przepraszamy ale nie mozna zrealizowac uslugi prosze sprobowac pozniej. Mimo ze gra jest darmowa to nie idzie jej pobrac przez strone internetowa . Co ciekawe juz jest tak z 4 dni jak nie wiecej. No od samego poczatku kiedy pojawilo sie te lego do pobrania a zeby bylo tego malo to wyskoczylo w sklepie ze jest obnizka na gryze wstecznej kompatybilnosci i co ? To samo kazda jedna z x360 ktora chce kupic bo faktycznie sa smieszne ceny to wyskakuje ten sam komunikat i teraz nie wiem co sie stalo :/ od samego poczatku gdy posiadam konsole zawsze zaglebialem sie w rozne poradniki itd ale rozwiazania do mojego problemu jeszcze nie widzialem. Procz jednego tematu gdzies na necie ale nic konkretnego. Sadzicie ze powinienem napisac do suportu o pomoc? Bo zaraz wejda kolejne gry a ta przepadnie

21. Ryniu

Ryniu Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    4
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Dokładnie mam ten sam problem z Red Dead Redemption. Z innymi grami nie było problemu, kupiłem Orange Box i błąd nie wyskoczył.

Wczytywanie...

Poleć forum