Problem ze streamowaniem xbox do windows 10

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam, mam problem z połączeniem konsoli z windowsem 10 za pomocą strumieniowania. W aplikacji xbox próbuje podłączyć konsole i wpisuje tam ip mojej konsoli (ip które jest w ustawieniach konsoli) ale wywala mi "nie udało się znaleźć konsoli o takim ip" co jest nie tak ? Pamiętam, że kiedyś chciałem chciałem wypróbować tą opcję i działało, a teraz chciałem do tego wrócić żeby grać na lapku gdy narzeczona ogląda tv i nie mogę się połączyć. Jakaś rada ? Dodam że konsola podpięta po kablu z routera, laptop po wifi z tego samego routera.
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Konsola i laptop w tej samej podsieci? Próbowałeś wyłączać firewall?
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Gdzie można sprawdzić czy są w tej samej podsieci? Trochę jestem laik do takich spraw

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Można to stwierdzić po adresie IP i masce. Jeśli maska jest np. 255.255.255.0 to podsieć może być np. 192.168.0.0, albo 192.168.1.0 itd.
Ostatnia liczba w adresie może być wtedy od 1 - 254 (ważne żeby konsola i laptop miały je wtedy inne).
Jeśli podsieć jest ta sama to w następnej kolejności sprawdzić trzeba firewall wyłączając go na chwile i spróbować czy się połączą.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ok, sprawdzę to jutro bo nie ma mnie domu obecnie i dam znać jak sytuacja

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak masz podłączoną konsole i PC do tego samego routera to na bank są w tej samej sieci.
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Jak masz podłączoną konsole i PC do tego samego routera to na bank są w tej samej sieci.
Niekoniecznie, konfiguracja może być różna. Może jest sieć wifi dla gości z ograniczeniami i do tej sieci podłączył się laptop. Nie wiadomo właściwie nic poza tym, że kiedyś działało, a teraz nie działa. Sprawdzenie czy ta sama podsieć to sekunda, od tego należałoby zacząć. Ja już się nauczyłem żeby w takich przypadkach nie zakładać z góry czegoś co wydawałoby się oczywiste. Ludzie potrafią coś zmienić i nie wiedzieć o tym, albo zmienić i udawać głupa, że oni nic nie ruszali.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Więc sprawa wygląda tak:
Maska podsieci zarówno na laptopie jak i na konsoli jest taka sama. IPv4 na laptopie to 192.168.1.5 natomiast na konsoli końcówka to 1.9. Brama i DNS w obydwu przypadkach to 192.168.1.1.

Wyłączyłem firewall i zadziałało. Rozumiem że nie mogę go teraz włączać, żeby znowu nie było problemów ?
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Należy utworzyć regułę we firewallu na aplikację Xbox. Nie polecam wyłączania firewalla na stałe.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ogarnięte i śmiga. Dzięki wielkie za pomoc. Nawet się nie spodziewałem że to taka błaha sprawa.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
No to fajnie, że działa. To najczęściej są takie właśnie pierdoły. Podejrzewam, że to ten windowsowy firewall. Zauważyłem, że ten w Windows 10 lubi gubić reguły bez powodu.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Witam ponownie, koledzy i koleżanki powrócił problem ze streamowaniem. Dokładnie to teraz jest tak że aplikacja xbox w ogóle nie widzi mojej konsoli i nie może jej znaleźć. Próbowałem już konsole zarówno po wifi jak i po kablu, firewall wyłączony, w ustawieniach pokazuje że konsola i laptop są w tej samej podsieci tzn ustawienia takie same jak kilka postów wyżej z tą róznicą, że teraz laptop ma w adresie IP końcówkę .04 a konsola .06 Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły jak naprawić funkcje streamowania ?
 

ArturM05Pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Odłącz konsole od pradu na chwile i podłącz. Mam takie same jazdy z smartglasem...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Odłączać ja jak jest włączona czy wyłączona ?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

pluto26

Xbox One
Xbox One
Pomocnik
Użytkownik
Najlepiej wyłączona.
 

skiper1987

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Odłączyłem w sumie na włączonej i pomoglo. Ogólnie zaskakuje mnie że tak banalne rzeczy pomagają a ja się doszukuje jakiś skomplikowanych rozwiązań.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

ArturM05Pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To jest chyba jakiś Bug oprogramowania konsoli. Trochę żenada No ale co zrobisz?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

psx360

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
a jest może możliwość grania na odległość? w jednym domu stoi konsola a w drugim domu chciałbym pograć przez stremowanie na laptopie ?
 

ArturM05Pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Niestety nie. Pamietam ze Sony chciało zrobić tak jak mówisz w połączeniu ps3 z ps vita. Ale nie pykło. Tylko wybrane gry działały w jednej sieci wi-fi, a było ich tyle ze żal wspominać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Johny Mielony

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
a jest może możliwość grania na odległość? w jednym domu stoi konsola a w drugim domu chciałbym pograć przez stremowanie na laptopie ?
Muszą być w tej samej sieci. Jeśli domy nie są oddalone od siebie za bardzo to można je spiąć kablem albo wifi. Jeśli odległość jest duża to szybki internet i zapiąć VPN'a między routerami.
Więc możliwość jest, ale jeśli to co napisałem wyżej nic Ci nie mówi to niestety sam sobie z tym nie poradzisz.
 

Do góry Bottom