Problemy głównie z teksturami na przykładzie gry FIFA 21 - Xbox Series X

happer41

Świeżak
Świeżak
Od jakiegoś czasu zauważyłem 3 problemy w FIFIE 21, mam wersję na płycie na Xbox Series X i na tej konsoli również gram. Wrzucam tu wszystkie 3 gdyż myślę nie ma sensu zakładać 3 osobnych tematów. Dotyczą one głównie tekstur. Do każdego nagrałem materiał video.

1) Brak cieni. Dobrze to widać podczas grania meczów nocą, w pewnym momencie znikają cienie piłkarzy (na materiale widoczne jest to podczas podania w 0:05 s.):2) Wolne doczytywanie się tekstur. Tutaj głównie na animacji w 0:02 widać, że logo herbu wolno się wczytuje, a także w 0:04, że niektóre krzesełka migają.


3) Jasność. W tym przypadku problem jest mały ale jednak. Gdy jesteśmy w menu treningu na początku widzimy, że sceneria jest trochę ciemniejsza, gdy przechodzimy do rzutu karnego obraz jest bardzo jasny.


Pierwsze 2 błędy wyglądają mi na uszkodzony dysk SSD gdyż chyba on jest odpowiedzialny za wczytywanie tekstur. Również takie problemy notuje w grze Gears 5 (wersja z Game Pass) gdy czasem podejdę do np. jakiś kamieni to one się pojawiają, z dalszej odległości ich nie widać, po odejściu znikają. Nie wiem czy to u mnie błąd czy gra jest tak zoptymalizowana ale braki cieni w FIFIE które opisałem wyżej lekko mnie niepokoją.

Macie jakieś sugestię?
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Jak takie cuda dzieją się w innych grach to wina konsoli jak nie to gry... fifka niestety do super dopracowanych nie należy... Sam sobie odpowiedzialeś na swoje pytanie... Konsola na serwis...
 

happer41

Świeżak
Świeżak
To jeszcze dla lepszego zobrazowania wrzucam materiał z Gears 5, dobrze to widać między 0:03, a 0:08 gdy kawałki skał znikają.

 

a_team

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
W sumie trochę pierdoły, ale sam bym się zastanawiał, czy to nie wina optymalizacji danej gry i doczytywania tekstur czy cieni :) Jeśli bardzo Cię to razi, to zgłaszaj i może wezmą na serwis. Jeśli nie, to monitoruj sytuację i zobacz na inne gry, czy są jakieś większe problemy :)
 

happer41

Świeżak
Świeżak
No przyznaje, że to są takie detale i nie wiem czy nie było ich wczesnej ale raczej nie.

Na pewno będę dokładniej monitorował sytuację.

Ogólnie jestem takim pedantem i nie lubię jak coś jest nie tak. Również też mam pecha do produktów bo bardzo często są nie w pełni sprawne po zakupie. Z drugiej strony na serwis nie chce odsyłać za bardzo bo wiąże się to z oczekiwaniem, a raz jak wysyłałem smartphone do serwisu (nieautoryzowanego po gwarancji) to wrócił w gorszym stanie niż był.
 

Do góry Bottom