X360 Prototype 2

fukz91

Użytkownik
Użytkownik


Nazwa:Prototype 2
Rodzaj gry:Akcja, TPP
Data premiery w Polsce:24 kwietnia 2012
Producent:Radical Entertainment
Wydawca: Activision Blizzard
Wydawca PL: Licomp Empik Multimedia
Dodatkowe Kontrolery: Brak

Krótki opis
Poczynania Mercera w pierwszej części spowodowały, że cały Manhattan został ogarnięty zarazą. Akcja drugiej części rozgrywa się czternaście miesięcy później. Nowy Jork podzielono na strefy – zarażoną, przejściową i wolną od wirusa. Rozgrywka sprowadza się do eksploracji Nowego Jorku i śledzenia wątków związanych z zarazą. Nowe informacje uzyskujemy najczęściej poprzez korzystanie z charakterystycznej zdolności Jamesa – pochłaniania ludzi i przyjmowania ich postaci. Heller rozwija z czasem swoje umiejętności, przygotowując się na konfrontację z wrogiem, od którego zresztą otrzymał dostęp do mutagennych mocy.

Od siebie: Każdy post nie będący opinią zostanie odpowiednio nagrodzony
 

Ignorante

Użytkownik
Użytkownik
Jestem na początku, gra się całkiem przyjemnie. System sterowania jest przystępny, niestety nie mam porównania z jedynką, bo grałem w nią na PC. "Expienie", i opcje do odblokowywania zapowiadają się znośnie, acz nie specjalnie innowacyjnie. Z drugiej strony część umiejętności, na które w jedynce trzeba było zapracować przechodzeniem fabuły itd. są tu odblokowane od początku, jak np. "latanie" (w sumie to utrzymywanie się przez jakiś czas na podobnym pułapie po podwójnym skoku). Jednocześnie klasyczna rozwałka, korzystanie z dobrodziejstw (póki co odblokowałem jedynie pazury) mutacji, zupełnie nowy system "polowania" (który z jednej strony bardzo ułatwia znajdowanie poszukiwanych postaci, a z drugiej jednak wymaga odrobiny samodzielności) czy obiekty do znalezienia, ujawniające się w podobny sposób jak wraki samochodów w TDU 2 (tutaj ułatwieniem jest za to wskaźnik odległości, a nie, jak to było w TDU2, jedynie nieznośne pikanie :p) nadają tej grze swój wspaniały, niepowtarzalny klimat. Let's rock! :)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Grałem może ze 2 godzinki i jak na razie mogę powiedzieć, że gra jest o niebo lepsza od jedynki. Jak na razie nie zalotuje mi monotonnością (lecz to może się zmieni jak pogram więcej..). Poruszanie się po mieście wg. mnie jest lepsze niż w jedynce, znacznie sprawniej to wygląda. W sumie same +++++. Jak pogram dłużej to napiszę więcej. Tyle ode mnie na wstępie.


Jak ktoś się zastanawia czy Prototype 2 dorównuje jedynce to mogę śmiało powiedzieć, że tak i jest nawet lepszy.
 

eekz

Użytkownik
Użytkownik
No dotarłem do green zone i gra mnie bardzo wciągnęła. Można jej zarzucić że jest liniowa etc, ale to w końcu sandbox i tak naprawdę każdy wie co będzie gdy takową grę zakupi. Mi osobiście ta liniowość nie przeszkadza. Co chwila gra mnie czymś zaskakuje. W green zone doszły (poza specjalnymi oddziałami i czarnymi skrzynkami) do rozwałki hive'y, które nie są już takie proste. Ale zanim green zone to gra zaskakuje już przy panu doktorku który.. jest fajny. Takich smaczków będzie pewnie dużo więcej. AI przeciwnika zostało znacznie poprawione względem pierwszej części. Co by tu jeszcze od siebie... generalnie mutacji jest dość sporo, do tego dochodzą te z Radnet edition których też jest niemało.
Co do głównego bohatera to powiem że Heller to kawał sanawabicza i daje radę.
Podsumowując gra mi się bardzo podoba. Rozwiązań nowych może nie jest bardzo dużo, ale za to poprawione zostały wszystkie poprzednie, a jak dla mnie to duży plus. Grafika jest ok, dźwięk jest ok, grywalność stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Osobiście mogę polecić komuś kto lubi wyrywać flaki i pożerać DNA :p
 

rafciu

Użytkownik
Użytkownik
Gra jest po prostu ulepszoną wersją jedynki. Podoba mi się motyw, Alexa Mercera jako naszego stwórcy. Jak dla mnie jeden z lepszych sandboxów. Gra jest dynamiczna rozwój postaci jest lepiej zrobiony niż w jedynce. Jedyne co mnie martwi to poziom trudności gram na hardzie kilka godzin i nie miałem prawie z niczym problemów(padłem z bossem) ale myślę że jest to spowodowane siła naszej postaci. Z mniej istotnych rzeczy mogę powiedzieć że osiągnięcia są dużo łatwiejsze niż w jedynce :). Jak dla mnie mocne 8/10 lubię tego typu gry a Prototype 2 mnie nie zawiódł gorąco polecam!
 

dareckas

Użytkownik
Użytkownik
Gierka naprawdę niesamowita, wciągająca i grywalna subiektywnie rzecz biorąc of koz. Fabuła......hmmmm, jest taka że nie warto się na niej skupiać bo bohaterów jest tu więcej niż w książce telefonicznej i szybko się zgubisz (polecam wyłączać filmiki i skupić się na grze), grafika jest naprawdę ciekawsza niż w jedynce, grywalność - za to dam tej grze 10/10, miodek się tu przelewa aż miło - znaczy posoka chciałem napisać. Przeszedłem na niskim poziomie trudności i odblokowuje się new game + z poziomem insane, dopiero teraz gra pokazuje pazurek. Polecam miłośnikom sandbox'ów i oceniam 9/10 (punkt mniej za kiepską fabułę)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Gierkę skończyłem. Znając życie skończyłbym ją znacznie wcześniej jakbym się po prostu nie bawił i nie expował postaci + odkrywał znajdźki :D Tak jak pisałem gierka przyjemna, jest dużo akcji i nie nudzi się tak jak pierwsza część chociaż też jest liniowa, lecz nie odczuwa się tego, aż tak.
Boli mnie trochę końcówka. Ale mamy chociaż normalną końcówkę, a nie typu wszystko może się jeszcze wydarzyć..

Ogólnie nadal polecam grę.

Ocena 8,5/10
Miło jeszcze pograć sobie z full wypasioną postacią :)
 

Do góry Bottom