Przebicia na płytach dvd dl a napęd xboksa

Razak

Użytkownik
Użytkownik
No wiec kupiłem sobie 20 płyt dvd dl z verbatima nagrałem sobie kilka gier najpierw nagrałem bioshocka 2 ale zdziwiło mnie to że napęd źle odczytywał płytę co się nie zdarzało z wsześniejszymi grami,pomyślałem że zmienię prędkośc nagrania płyty i nagrałem jeszcze z 5 gier ale dalej to samo przy niektórych grach często wywal błąd żeby wyczyścić płytę miękką szmatką,zdziwiło mnie to bardzo bo wcześniej się tak nie działo.Wziąłem kilka płyt i sprawdziłem je pod mocnym światłem,patrzę a na każdej płycie po kilka kropek nawet 9 tzw jest kropka przeźroczysta że widać ja przez światło czyli w tym miejscu nie ma tej strony co podpisujemy markerem i zapisuję się dane(chyba wiadomo o co chodzi)dziureczki są bardzo malutkie ale są i wiadomo że jak takowe są to napęd nie będzie ich dobrze czytał bo nie ma tam nic zapisane w tej kropeczce i wywala błędy i się zacina.Moje pytanie brzmi czy jeżeli będę na takich problemie grał jak wymieniłem to napędowi konsoli xbox nic się nie stanie nie będzie potem źle działał czy coś dodam że dużo gram,drugie pytanie pierwszy raz mi się takie coś zdarzyło wy także mieliście taki problem kiedyś płyty były kupione na allegro zapakowane nic nie tknięte,mogę prosto powiedzieć że całe pieniądze za płyty poszło w błoto.Mam nadzieje że temat napisałem w dobrym dziale.
 

tajson86

Użytkownik
Użytkownik
prawdopodobnie trafiłeś na jakąś wadliwą partię płyt
na twoim miejscu reklamowałbym u sprzedawcy(niech ci zwróci przynajmniej za czyste płyty)
pewnie dane w pc odczytywałyby się ,ale konsola ma dosyć wybredny napęd co do płyt
 

Razak

Użytkownik
Użytkownik
hmm do sprzedawcy napisałem jak na razie cisza,a jak myślisz nic się by nie działo z napędem jak bym grał na tych nagranych płytach?
 

tajson86

Użytkownik
Użytkownik
nic nie powinno się dziać z napędem,poza tym ,że np. gra może się w każdej chwili zawiesić(komunikat o szmatce)
 

Razak

Użytkownik
Użytkownik
no tak masz rację może się to stać w trakcie np zapisu czego bym nie chciał,a jeśli mogę spytać tajson ty też miałeś kiedyś taki problem?
 

plaskihwdp

Użytkownik
Użytkownik
no jak wgrasz na dysk to bedziesz mogl z nich grac inaczej nie radze
 

tajson86

Użytkownik
Użytkownik
miałem coś podobnego,na wypalonej płycie były jakieś podejrzane plamki a gra się wieszała w różnych momentach,ale wypaliłem tylko jedną a resztę tzn. 9 oddałem
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Z tymi płytami to różnie bywa i śmiało możesz reklamować. Verbatim to rzekomo najlepszy procent płyt. Ja jak na razie nie miałem z nimi problemów, prócz jednej zw.lonej, ale to przez palnik bo lubi sobie czasem ze mnie jaja robić.
 

Do góry Bottom