Przedłużenie życia X360

Canac

Świeżak
Świeżak
Z racji tego, że to mój pierwszy post na forum, to witam serdecznie całe zgromadzenie.

Piszę w poszukiwaniu porady. Jakiś czas temu sprawiłem sobie wymęczone życiem X360 Jasper w celu wypucowania, ukochania, postawienia sobie obok plejki i rżnięcia w klasyki których na obecnej generacji już nie uświadczę. Generalnie konsola sprawna, wszystko śmiga jak powinno za wyjątkiem napędu. Po użeraniu się z dwoma napędami i próbami namówienia ich do działania poddałem się i wysłałem ją do serwisu na przeróbkę w celu odpalania zapasowych wersji cyfrowych. Samą płytę główną wypucowałem IPA, wymieniłem też pastę.

W tym miejscu nasuwa się pytanie - co jeszcze mógłbym zrobić, żeby przedłużyć życie tej konsoli? Słyszałem, że głównym mankamentem fatów jest przegrzewanie, w związku z czym planuję za pomocą pleksy przerobić obudowę żeby konsola dostawała więcej powietrza. Myślałem o kompletnym wywaleniu napędu skoro w gruncie rzeczy i tak nie działa, wstawieniu dodatkowego wentylatora nad radiatorami i podpięciem go pod wolnego 3-pina, z tym że obawiam się trochę zaburzenia przepływu ciepłego powietrza, nie bez powodu wentylatory mają tunel do radiatorów.

Z racji tego, że konsola ma już kilka lat, to zakładam, że społeczność ma już jakieś patenty na utrzymanie jej przy życiu, więc, jeżeli jakieś macie, to podzielcie się :)

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
co jeszcze mógłbym zrobić, żeby przedłużyć życie tej konsoli?
Nic... jak ma paść to i tak padnie... otwieraj cuduj wymieniaj pasty, tak długo aż upier.... jakiś kondensator SMD i wtedy będziesz miał przycisk do papieru a nie konsole. Chłodzenia jest tak zaprojektowane i tak ma być...

łyszałem, że głównym mankamentem fatów jest przegrzewanie
Nie Jasperów... Tylko tych starszych... Jaspery są bardziej stabilne niż slimy. Także nie cuduj...

Canac

Świeżak
Świeżak
No dobrze, to ja przepraszam że pytałem w takim razie i dziękuję za pomoc, założę z powrotem tę gumę do żucia którą znalazłem pod radiatorami i już nie będę cudować.

suki

Użytkownik
Użytkownik
Najlepszy patent to jak najniższe temperatury pracy. A zmienić się to da jedynie mając rgh.
Te konsole wszystkie są tak ustawione żeby padały jak muchy. Ponieważ standardowo ustawy wentylatora są zbyt nisko ustawione. Nie wiem kto wpadł na taki pomysł....

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Ważne, żeby grać w gry zgrane na dysk, a nie katować napęd. Wtedy też dużo ciepła się wydziela. Oryginały lub verbatimy. Dookoła konsoli wolne miejsce aby powietrze swobodnie przepływało. Konsolę mam już od 2009. Gram cały czas. Xone lub PS4 nie posiadam. X360 starcza mi do grania. Nowe konsole planuję kupić za jakieś 3 lata.

Do góry Bottom