XSX Przejście z Xbox One na Xbox X

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam szanowne grono.
Aktualnie w domu mamy Xbox One....na którym mam swoje konto. Oczywiście 500GB to mało więc mam dodatkowo dysk zew. 2TB. na którym mam zainstalowane gry.
Chce kupić najnowszy Xbox X (ten czarny) a stara konsole przenieść do pokoju dzieci.
Ale mam pytania:
1. Jak zrobić by moje gry były zainstalowane u mnie na nowej konsoli? (na nowo instalacja?)
2. Czy muszę założyć drugie konto i wykupić Golda by dzieci mogły grać na starej konsoli ? (na nowej ja będę zalogowany)
3. Czy da się grać na obu konsolach jednocześnie gdy mam jedno konto ?
4. Czy jeśli będę musiał założyć nowe konto to czy gry ze starego mogę jakoś przenieść na to nowe ? tak by dzieci mogły grać po jednej sieci?

Proszę o pomoc w tym temacie.
Pozdrawiam
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
1. Zainstalować na nowo, albo skopiować z dysku zewnętrznego na dysk wewnętrzny nowej konsoli (z dysku wewnętrznego będą się szybciej włączać.
2. Jeśli na swoim koncie masz golda albo Gamepass to ustawiasz swoje konto jako domowe na starej konsoli (możesz je potem usunąć) i utworzyć nowe konto dla dzieci. Na nowej zalogujesz sie na swoje konto i mozecie grać w te same gry.
3. Dzieci będą mogły grać w gry, które masz na swoim koncie gdy ustawiasz konto jak pisałem wyżej.
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dziękuję za odpowiedź.
Ad1. Ok czyli czeka mnie kopiowanie.
Ad2. Na swoim koncie mam wykupione konto Gold na rok. Czy jest możliwość grania jednocześnie w tą sama grę na dwóch konsolach? Czy jednego będzie wyrzucać?
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Dziękuję za odpowiedź.
Ad1. Ok czyli czeka mnie kopiowanie.
Ad2. Na swoim koncie mam wykupione konto Gold na rok. Czy jest możliwość grania jednocześnie w tą sama grę na dwóch konsolach? Czy jednego będzie wyrzucać?
Jak ustawisz swoje konto jako domowe na starym xboxie tak jak pisałem wyżej to po zalogowaniu na nowe konto dzieci i zalogowaniu się przez Ciebie na swoje konto na nowej konsoli będziecie mogli grać we wszystkie gry jakie masz na swoim koncie.
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Super :D Zatem kupuje nówkę sztukę :D Jak będę miał problemy to pozwolę sobie jeszcze prosić o pomoc :) Dziękuję Bardzo :D

Pytanie dodatkowe

1. mam Golda do 17.03.2022 - czy jak wezmę teraz dodatkowe pass za 4zł to będę miał przedłużony o miesiąc i suma czasu będzie juz PASS?
2.Przy zakupie konsoli dostałem
"
  • Xbox Game Pass Ultimate na 24 miesiące z dostępem do ponad 100 wysokiej jakości gier i Xbox Live Gold
"
Ale jeszcze tego nie aktywowałem....podobno jak aktywuje to przeliczy mi pozostały czas na jakiś niekorzystny wynik. Nie wiem co robić.
3. Kolejna sprawa. Czy jak to wykupie to dzieciaki dalej będą mogły bawić się na starym XO jak do tej pory?
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
1. Tak, nawet może 1lub 2 miesiące gratis wlecieć dodatkowo za podpięcie karty i przedełużenie subskrypcji, co po aktywacji odpinasz kartę i po sprawie 2.Dodałbym nawet jakbym miał ryzykowac, mi zamiast skrócić to przedłużyło ( kiedyś dusiłem xgpu az mi przepadł,dostałem do x1x, tylko 1 miech i dla nowych kont był, mała strata , więc ten co masz nie dałby mi spokoju i sprawdziłbym). 3. Normalnie,u mnie córka na starym x piłuje aż miło w moje i swoje gry. Grała ze mna w multi coda, aż jej ktoś cheater napisał :)
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Przedłużyło mi do 17.04.2022 :) i odpaliłem dodatkowy 2 letni...mam spokój do 16.04.2024 :D
jeszcze raz dzięki za pomoc.
Czy dzieci na starym XO mogą instalować sami bezpośrednio z pass czy najpierw ja musze na swoim zainstalować?
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Na swoim x1 muszą odpalić na chwilę Twoje konto i z niego zainstalować.
 

yellowmen83

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Na swoim x1 muszą odpalić na chwilę Twoje konto i z niego zainstalować.
Okazało się że automatycznie wszystko się zadziałało :) dzieciaki szczęśliwe, a tata idzie dalej walczyć w CODa :)
Dziękuję
 

Kyron

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Okazało się że automatycznie wszystko się zadziałało :) dzieciaki szczęśliwe, a tata idzie dalej walczyć w CODa :)
Dziękuję
W CoDa :) Niech ziemia dla Twoich wrogów lekką będzie żeby psy łatwiej mogły ich kości wygrzebać :)
 

teurg

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
chce tylko dopytać a nie zakładać nowy temat
mam podobną sytuację dlatego tutaj kontynuuję :)

mam ONE-S a za dwa dni SERIES-X

Proszę o odpowiedź bo nie chcę stracić wszystkich gier które kupiłem

czy dobrze rozumię:
1- na stronie MS - usuwam/rozłączam moje urządzenie ONE-S od mojego konta MS
2- odpalam nową konsolkę SERIES-X - loguję się - odpalam mój profil i gotowe
3- na nowej (SERIES-X) muszę też ustawić chyba konsola domowa żeby móc zalogować się jeszcze później na starej ?
4- dopiero teraz loguję się na stara (ONE-S) ale robię nowy profil ? (nowy profil czyli nazwę gracza którą widzą inni? )

Sorry może zrobiłbym to wszystko dobrze ale żona mnie zabije jak gry uciekną...
 

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Sorry może zrobiłbym to wszystko dobrze ale żona mnie zabije jak gry uciekną...
Jak mogą ucieknąć skoro są dopisane na stałe do konta na którym zostały kupione, na samym diable możesz się zalogować i te gry tam będą... LICENCJE SĄ PRZYPISANE DO KONTA A NIE DO KONSOLI....
Na XSX domowa i tyle... Ske format i sprzedaj to bo to kastrat jest, półprodukt konsoli...
 

teurg

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki
to że gry są do konta to wiem - bałem się tylko, że jak zaloguję się na dwóch konsolach jednym kontem to żeby bana nie dostać
ale kumam XSX domowa i działają dwie konsole - a najlepiej sprzedać satrą...
 

maniekmaniu

Użytkownik
Użytkownik
Nic się nie stanie. Ja mam X360 i XoneX. Jedno konto, a gram na obu na zmianę. Xbox to rodzina, więc bez obaw.
 

Do góry Bottom