Przeniesienie profilu/konta

emtec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Cześć,
zwracam się do Was o pomoc w temacie konta/profilu, sprawa ma się tak :

- parę lat temu kupiłem Xbox One S - miałem założony mail w domenie Microsoftu ( korzystam z niego nie tylko na potrzeby konsoli ) i tym mailem zalogowałem się na konsoli czyli jak rozumiem utworzyłem konto na xboxie...
- syn utworzył sobie profil xyz ( jakiś tam nick - czyli ma tam savy, osiągnięcia i pisze i gra z kumplami ),
- nie ma wszystkich restrykcji - jak chce coś kupić to szefu czyli Ja wbijam tajny kod i sru leci zakup,
- do tego konta przypięta jest karta : zakupy gier, dodatków - wiadomo - i TERAZ:
- szefu czyli father też chce sobie pyknąć czasem no i problem.

Jak ogarnąć :
- żeby młody miał swój profil i ja aaaaleee :
- czy jest możliwość aby do jego profilu przypisać inny mail/konto ? a mój mail ma nowy profil np. zxc ?
- czy to trzeba przenieść jego profil xyz a ja tworzę sobie nowy : zxc ?
- czy to się konfiguruje tak, że mój profil/ konto jest główne/nadrzędne a pozostałe profile/konta są przypięte do mojego czy każdy ma osobne i jak młody coś chce kupić to znowu używam tajnego kodu?

Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie, mega zawiłe jest to trochę dla mnie, coś czytałem na forum wsparcie Microsoftu ale oni piszą o zmianie maila na koncie?

Czy przejdzie taka operacja, że dodam maila młodego do konta > swój usunę > zaloguje się na xboxie swoim już mailem i będę miał nowy profil a tamtem jego zostanie?

Dziękuję za pomoc!
Pzdr!

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie można utworzyć drugiego konta na tego samego e-maila, nawet jeśli go zmienisz, bo wyjdzie, że ten e-mail jest już u MS używany. Sprawdź na jakiego e-maila jest konto syna. Jak odpalisz Xboxa na profilu syna to u góry po lewej pokazuje nick i później pokazuje się jaki to jest e-mail. Z tego co rozumiem to syn na Twoim e-mailu ma swoje konto, ale trochę zawiło to napisałeś. Ogólnie rzecz ujmując nie można przenieść danych z jednego konta na drugie, więc musisz się pogodzić, że syn będzie miał to konto, a Ty sobie założysz nowe na zupełnie inny adres e-mail, albo założyć synowi nowe konto, ale wtedy straci wszystkie save z gier itd. Można zmienić e-mail na koncie syna na inny, ale niestety nie utworzysz konta na tego swojego e-maila po raz drugi. W konsoli jest coś takiego jak Rodzina i tam możesz podczepić konto syna i zezwalać lub bronić mu różnych rzeczy. Możesz odczepić kartę płatniczą z konta syna i dodać ją do Twojego profilu. Synowi możesz kupować gry jako prezent, wtedy syn dostanie klucz do gry na swój e-mail i profil Xbox Live, wbije go sobie sam na swoje konto na www w Zrealizuj kod, albo w sklepie na konsoli będąc na swoim profilu, także nie musisz mu zostawiać podczepionej swojej karty.

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Mail da się zmienić ale konta nie przeniesiesz na inne konto... tak samo zawartości jednego konta nie przeniesiesz na nowe lub nie dopiszesz żadnych licencji na jakimś które jest...

emtec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Bardzo dziękuję za odpowiedzi!

ok, a mogę przenieść jego profil na inne konto?

Czyli najlepiej jak synowi zostawię tamto konto( i zmienię mu adres mailowy - posiada go na gmailu) i dla siebie założę nowe, tak?,
i wtedy na tym nowy dopiąć kartę i robić zakupy?
Tylko co z zakupionymi rzeczami na moim starym koncie?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Bardzo dziękuję za odpowiedzi!

ok, a mogę przenieść jego profil na inne konto?

Czyli najlepiej jak synowi zostawię tamto konto( i zmienię mu adres mailowy - posiada go na gmailu) i dla siebie założę nowe, tak?,
i wtedy na tym nowy dopiąć kartę i robić zakupy?
Tylko co z zakupionymi rzeczami na moim starym koncie?
Nie, nie idzie przenosić profilu. Przecież napisaliśmy to wyżej. Ja zrozumiałam z Twojego wpisu, że Ty i syn korzystacie z jednego i tego samego konta tak? Dobrze rozumiem? Przecież rzeczy zakupione będą na koncie syna :> Potwierdź czy macie w końcu jeden profil czy dwa.

emtec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tak jest jedno konto i tam ma on profil i tylko on gra

Wizja teraz jest taka : że ja też mam ochotę pograć i wiadomo muszę mieć swój profil/konto.

I tu proszę o pomoc : jak to poukładać, podzielić na dwa : syn ma swoje i ja swoje - ale ja np. zarządzam zakupami.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tak jest jedno konto i tam ma on profil i tylko on gra

Wizja teraz jest taka : że ja też mam ochotę pograć i wiadomo muszę mieć swój profil/konto.

I tu proszę o pomoc : jak to poukładać, podzielić na dwa : syn ma swoje i ja swoje - ale ja np. zarządzam zakupami.
1) No to tak jak Ci wyżej napisałam. Zostawić konto z grami synowi, odpiąć z niego kartę płatniczą, bez karty nie zrobi żadnych zakupów. Zmienić synowi e-maila na jego.
2) Założyć sobie nowe konto na jakiegoś emaila (innego niż ten z outlooka, bo nie przejdzie), dodać sobie kartę płatniczą do konta.
3) Na koncie syna ustawić konsolę domową w ustawieniach konsoli. W ten sposób możesz grać we wszystkie gry zakupione na koncie syna i korzystać z Xbox Live Gold (ale tylko do grania po sieci, bo promocje na gry będzie miał syn jeśli to on ma wykupionego golda na swoim koncie). Później jak mu się skończy gold to kupić golda na swoje konto, a nie syna.*
* Jeśli syn ma golda na koncie i jest jakaś promocja z goldem to podczep na dany moment kartę pod konto syna, zrób zakup gry jako prezent i wskaż, że chcesz wysłać go na Twoje konto MS/ nowego e-maila i możesz grę wklepać na Twoje konto, bo kod z grą przyjdzie Ci na e-mail. Na konsoli można to sobie ułatwić żeby się nie pomylić i miej na koncie syna siebie dodanego jako znajomego, wtedy robiąc zakup na konsoli wskazujesz siebie jako znajomy do kogo wysłać prezent i kod przychodzi za równo na e-mail połączony z Twoim kontem jak i jako wiadomość od MS na konsoli. Po zakupie odczepić kartę z konta syna.
4) Ustawić sobie swój nowy profil na hasło lub pin w ustawieniach konsoli, tak żeby to nie była opcja "Bez granic". Wtedy syn się na Twoje konto nie dostanie, a dla pewności ustawić zakupy z kodem pin tak jak to masz obecnie :). Gry kupuj na swoje konto, ustaw na swoim również domową konsolę, wtedy syn może grać w gry zakupione Twoim kontem.
5) Tu się nie znam, bo nie miałam nigdy takiej potrzeby, ale jest takie coś w ustawieniach Xboxa jak Rodzina i tam możesz dodać konto syna i zarządzać na co mu zezwalasz, a na co nie.

Ostatnia edycja:

emtec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dzięki bardzo! To chyba najlepszy scenariusz, tak zrobię.
Naprawdę dziękuję za chęci wyjaśnienia.

Jeszcze jedno doprecyzuję:
- a co z subskrypcją xbox live ?
Czy jak ją ponownie wykupię na swoim NOWYM koncie to syn będzie mógł sobie dalej grać on line na tamtym koncie ( ja nie muszę) ?

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Dzięki bardzo! To chyba najlepszy scenariusz, tak zrobię.
Naprawdę dziękuję za chęci wyjaśnienia.

Jeszcze jedno doprecyzuję:
- a co z subskrypcją xbox live ?
Czy jak ją ponownie wykupię na swoim NOWYM koncie to syn będzie mógł sobie dalej grać on line na tamtym koncie ( ja nie muszę) ?
Jak ustawisz domową na swoim nowym koncie to syn będzie mógł grać sobie po sieci i gadać. Jeśli syn ma obecnie aktywnego golda to i tak może grac przez sieć i gadać na tym koncie, które macie to po co masz kupować? Poczekaj aż synowi się skończy i wtedy wykup na swoje, no chyba, że jest gdzieś jakaś promocja na golda to kupuj śmiało ;), a tak to możesz póki co korzystać z golda z konta syna. Ogólnie domowa konsola daje to, że współdzielisz swoje gry i subskrypcje (Xbox Live Gold, Xbox Game Pass, EA Access) ze wszystkimi kontami jakie masz założone na konsoli.

emtec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Golda kupuję co miesiąc w subskrypcji, po prostu, aleee teraz zjarzyłem ha ha że to się kompletnie nie opłaca i taniej wychodzi kupić z górki na 12 m-cy.
Widziałem nawet tu na forum ciekawy baner z ofertami atrakcyjnymi cenowo.

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Golda kupuję co miesiąc w subskrypcji, po prostu, aleee teraz zjarzyłem ha ha że to się kompletnie nie opłaca i taniej wychodzi kupić z górki na 12 m-cy.
Widziałem nawet tu na forum ciekawy baner z ofertami atrakcyjnymi cenowo.
Tu też jest jakaś promocja ;) https://www.pepper.pl/promocje/14-miesiecy-xbox-live-gold-za-grosze-135461

emtec

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Super, dzięki za info!
Teraz biorę się za porządki na konsoli i kupię to co powyżej.
Może powyższe informacje też komuś się przydadzą.
Jeszcze raz dziękuję za chęci pomocy!

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Super, dzięki za info!
Teraz biorę się za porządki na konsoli i kupię to co powyżej.
Może powyższe informacje też komuś się przydadzą.
Jeszcze raz dziękuję za chęci pomocy!
To w tej instrukcji co jest napisane z wyłączeniem subskrypcji to gościowi chodziło o wyłączenie autoodnawiania subskrypcji, a nie usunięcie golda z konta jakby co. Źle to napisał ;) Bo wtedy byś się nie załapał na drugi gratisowy miesiąc po wbiciu drugiego kodu i zostawienie autoodnawiania na koncie. Nie bój się, nic Ci z karty nie pociągnie, bo wbijasz kod nr 1, jak zaproponują 1msc gratis to zostaw to aktywne, wybierz, że rzekomo ma obciążyć Twoją kartę płatniczą. Później wchodzisz na www na swoim koncie w Subskrypcje, przy goldzie kliknij wyłącz autoodnawianie. Kup drugi kod, wklep kod i powtórz powyższe kroki, na koniec oczywiście wyłącz znowu autoodnawianie. Gratisowe 2msc golda Ci zostaną, a nie pobiorą kasy z karty za nie. W ten sposób za 137zł będziesz miał 14msc golda :D Sama tak parę razy przedłużałam.

Do góry Bottom