Przerabianie xbox slim | 11 pytań od początkującego

Matt23

Świeżak
Świeżak
Witam,
za miesiąc, może dwa mam zamiar przerobić mojego xboxa (jak znudzi mi się gta online ;)). Na forum jest bardzo wiele poradników, tutoriali, i już nie wiem co, jak i z czym mam zrobić...

1. Więc tak, oto zdjęcie mojego napędu:


Czy można stwierdzic jakiej jest firmy, bez rozkręcania xboxa?

2. Czy aby podłaczyć xboxa do kompa w celu flashowania muszę rozebrać xboxa/kompa?
3. Czy będę potrzebował do w/w czynności specjalnego kabla?
4. Rozumiem, że ryzyko uwalenia płyty głównej jest właściwie niemożliwe przy flashowaniu (siedzę w temacie modowania samsungów, więc mogę mieć złe przekonania, co do niektórych czynności)?
5. Czy zpiracone gry mogę zgrywać na pendrive'a?
6. Rozumiem, ze po flashowaniu zmienia się ekran główny na jakiś inny, tak?
7. Czy flashowanie uszkodzi save'y gier, etc.?
8. Coś wyczytałem, że M$ sprawdza konsole po jakichś tam kluczach i nadaje bana. Czy istnieje sposób, aby przywrócić oryginalne klucze po flashowaniu i uniknąć banicji?
9. W przypadku bana save'y gier są uszkadzane?
10. W przypadku bana banowana jest konsola, czy/lub konto? Będę mógł z tego konta korzystać z usług typu outlook, skydrive?
11. Zakładając, że moja konsola po przerobieniu nigdy nie połączy się z internetem, będzie możliwość aby po wgraniu oryginalnego softa grać przez internet?

Liczę na Waszą pomoc ;)
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Witam,
za miesiąc, może dwa mam zamiar przerobić mojego xboxa (jak znudzi mi się gta online ;)). Na forum jest bardzo wiele poradników, tutoriali, i już nie wiem co, jak i z czym mam zrobić...

1. Więc tak, oto zdjęcie mojego napędu:


Czy można stwierdzic jakiej jest firmy, bez rozkręcania xboxa?

2. Czy aby podłaczyć xboxa do kompa w celu flashowania muszę rozebrać xboxa/kompa?
3. Czy będę potrzebował do w/w czynności specjalnego kabla?
4. Rozumiem, że ryzyko uwalenia płyty głównej jest właściwie niemożliwe przy flashowaniu (siedzę w temacie modowania samsungów, więc mogę mieć złe przekonania, co do niektórych czynności)?
5. Czy zpiracone gry mogę zgrywać na pendrive'a?
6. Rozumiem, ze po flashowaniu zmienia się ekran główny na jakiś inny, tak?
7. Czy flashowanie uszkodzi save'y gier, etc.?
8. Coś wyczytałem, że M$ sprawdza konsole po jakichś tam kluczach i nadaje bana. Czy istnieje sposób, aby przywrócić oryginalne klucze po flashowaniu i uniknąć banicji?
9. W przypadku bana save'y gier są uszkadzane?
10. W przypadku bana banowana jest konsola, czy/lub konto? Będę mógł z tego konta korzystać z usług typu outlook, skydrive?
11. Zakładając, że moja konsola po przerobieniu nigdy nie połączy się z internetem, będzie możliwość aby po wgraniu oryginalnego softa grać przez internet?

Liczę na Waszą pomoc ;)
Napęd to liteon lecz nie wiadomo jaki Do lipca 2011 wykonuje się drill (winbond) napędu czyli wiercenie otworu w chipie, lub nacina się ścieżkę i odblokowanie rezystor em w przypadku układu mxic. Po lipcu 2011 wykonuje się ltu zmiana elektroniki napędu oraz modyfikacje rgh.
2.Oczywiście ze tak
3. Lutowanie, urządzenie do zasilania napędu, USB pro lub adapter SATA USB, dremella wiertło 0.8mm.
4. Ryzyko jest w granicy 50%
5 jeśli rgg
6.nic się nie zmienia, takie bajki tylko po rgh.
7.przeciez robisz napęd a nie dysk
8.tylki za gry przed premiera
9nie
10 konsola
11...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2



Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Matt23

Świeżak
Świeżak
Konsolę dostałem na święta w 2010 chyba. Czyli nie wystarczy flashowanie? Muszę coś lutować? Ech ja w życiu nie wiedziałem lutownicy na własne oczy. Fiu fiu fiu... Duży jest koszt takiej operacji w serwisie?

Edit: z tyłu na nalepce mam 2010-08-12
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
LT3.0 - 70-90zł
RGH - 130-150zł

Pisane na SGS+ w tapatalk 4.
 

Matt23

Świeżak
Świeżak
Chwila, lt3.0 to jakiś dash, interface? Czy wgram to sam? Czy przerobię konsolę poprzez softwareową zabawę, czy bez wiercenia się nie obejdzie?

Wysmyrane z mojego GT-I9300
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
LT3 to flash napedu, jak pisal akir: albo drill albo cięcie..
RGH to przeróka czipem, mozna grac z dysku bez potrzeby płyty.

Pisane na SGS+ w tapatalk 4.
 

Matt23

Świeżak
Świeżak
Czyli będzie mnie to kosztowało co najmniej 130 zł, zapadając że lt wgram sam? Hmm, trochę z innej beczki, ale czy znajdę gdzies torbę na xboxa za max. 30 zl? W necie są same po 50, 47 zł.

Wysmyrane z mojego GT-I9300
 

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
To dołożyć te 17zl i będzie za 47heh. LT nie wygrasz sam...

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2
 

Do góry Bottom