Przerobiony napęd przestał czytać kopie zapasowe.

bartos90

Użytkownik
Użytkownik
Szukałem tego problemu na forum, ale niestety bez rezultatów. Mój problem z tym napędem polega na tym, że napęd czyta oryginały, a nie czyta kopii. Wczoraj grałem w Unreala 3, wyjąłem płytkę i wsadziłem Call of Duty 4 i wyskoczył tekst "nierozpoznana płyta - wyczyść płytkę miękką szmatką i uruchom ponownie konsolę". Wyjąłem CoD 4, wsadziłem Bioshocka i to samo, a przed godziną jeszcze działał! Teraz nie czyta żadnej kopii zapasowej, a wcześniej wszystkie działały bez problemu. Konsola przerobiona Maximus Xtreme 1.6. Laser nówka, sprzed tygodnia SF-HD66, bo oryginał padł. Proszę o pomoc! Z góry THX.

EDIT
Wczoraj przerobiłem napęd na iXtreme 1.4 12x i też kopie nie działają (wyskakuje teraz napis "dysk niemożliwy do odtworzenia"), a oryginały działają. Napęd również nie czyta płyt CD i zwykłych DVD. Może to oznaczać wymianę całego napędu?

Bug

Użytkownik
Użytkownik
Odp: Przerobiony napęd przestał czytać kopie zapasowe.

Niby nowy laser, ale ja bym właśnie go obstawial... Ale ja w sumie się niewiele znam, poczekaj na wypowiedzi innych

traha

Świeżak
Świeżak

A czy usunięta została zworka na laserze jest to zworka antystatyczna

bartos90

Użytkownik
Użytkownik

Winą było o dziwo zbyt mocno dokręcone łożysko. Poluzowałem troszkę te 3 śrubki i wszystkie kopie działały aż do wczoraj:/ Padł już drugi silniczek z prowadnicą, po której poruszał się laser:/

gangster6669

Użytkownik
Użytkownik

Które śrubki ?? Możesz dać fote? Mam podobny problem.

bartos90

Użytkownik
Użytkownik

http://www.vpx.pl/foto,x360_naped.html

Tylko nie przesadź z poluzowaniem tych śrubek, bo może płyty porysować! Mnie tak raz Mercenaries 2 porysowało na brzegach płyty takie okrągłe rysy po całej okrągłości.

Acer4ever

Użytkownik
Użytkownik

Ja nimi kręciłem dopoki nie było wyraznego oporu, potem malutki kawałeczek poluzować i jest optymalnie. Pomogło, ale znow przestaje czytac mi kopie :/

PerPe

Świeżak
Świeżak
właśnie ja kupiłem laser a jak się ściąga ta [FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]zworka antystatyczna
lutownica czy jak

[/FONT]

muchomorek2

Użytkownik
Użytkownik
moj kumpel ma podobny problem, wie juz ktos moze gdzie szukac przyczyny?

Do góry Bottom