• Z dniem 8/11/18 została zmieniona zasada pisania postów w dziale Gry Xbox One oraz Gry Xbox 360, w temacie gry można wyrażać swoje opinie na dany tytuł, opisywać swoje problemy z grą, prosić o wskazówki przejścia danego poziomu itp. Link do ogłoszenia

przesiadka z ps2 na xboxa 360

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Witam Wszystkich serdecznie
Jestem od dziś posiadaczem xboxa360 elite i na początek mam problem ,którego wczesniej nie miałem z ps2 bo technologia była inna...

Otóż mam telewizor crt 29cali z płaskim kineskopem ,który do tej pory mi nie przeszkadzał przy ps2 bo i tak chinchami to podłączałem.
Wiem ze mając xboxa musze za jakiś czas zainwestować w tv lcd lub led ale w tym momencie mam co mam i trzeba jakos grac.
wiec podłączyłem tą konsole kablem dołączonym do zestawu, z jednej strony do konsoli chyba to hdmi a do tv trzema chinchami ,no i działa ale troche niewyrazne napisy, została mi przejsciowka na scart ale w tv mam jedno wejscie euro i podpiety jest dekoder kablówki lub dvd.
Czy jak podepne tą przejciowke z chinchami to cos zmieni to? chyba nie...

a na allegro coś sprzedają takiego jeszcze :

Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.

czy to by poprawiło obraz w jakiś sposób?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc bo za nim kupie lcd to minie chwila a monitora nie mam bo mam laptopa.
Pozdrawiam.

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
1. To nie jest HDMI tylko po prostu złącze graficzne xboxa ( o ile można tak to nazwać )
2. Spróbuj z ustawieniami grafiki Pal 50 / Pal 60
3. Ja grałem tydzien na Grundigu CRT i zrezygnowałem z uwagi na kiepską jakość obrazu.
4. Możesz spróbować z S-Video.

haterox

Użytkownik
Użytkownik
Czy jak podepne tą przejciowke z chinchami to cos zmieni to? chyba nie...
Sprawdź, skoro masz taką możliwość, ale w gruncie rzeczy sygnał będzie taki sam.

czy to by poprawiło obraz w jakiś sposób?
Może poprawić, ale szału nie będzie. Grałem sam na kineskopowcu do niedawna i obraz nie będzie mega ostry jesli o to co chodzi.
Jest przyklejony nawet temat o tym http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/chinch-czy-scart-co-lepsze-do-telewizora-sd-35756.html

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Sam niestety przechodzę przez ten problem. Nawet podłączenie najlepszej jakości kablem nie da Ci ostrości :( Chyba będę musiał się pożegnać z xboxem.

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli podłączysz scart'em z sygnałem RGB (nie zwykłym AV) to obraz i kolory będą o niebo lepsze niż na zwykłych chinchach. Sam miałem tak podłączonego kloca przez jakiś czas więc wiem z autopsji. Chyba że masz w TV wejście COMPONENT (3x chinch od obrazu + 2x chinch od głosu) to obraz będzie już bajka (bez przeplotu).

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Jeżeli podłączysz scart'em z sygnałem RGB (nie zwykłym AV) to obraz i kolory będą o niebo lepsze niż na zwykłych chinchach. Sam miałem tak podłączonego kloca przez jakiś czas więc wiem z autopsji. Chyba że masz w TV wejście COMPONENT (3x chinch od obrazu + 2x chinch od głosu) to obraz będzie już bajka (bez przeplotu).
mam z tyłu pudła wejscie antenowe i euro a z przodu wejscie jack ,3 chinche i s video.
Componentu wiec nie mam a RGB mam?

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Wg. mnie wogóle nie widać różnicy - podpinałem i tak i tak - napisy były identyczne ale może zależy to od TV

Jeżeli będziesz kupował LCD/Led to polecam
;) Bardzo dobry monitor
dzięki za podpowiedz ale nie szukam monitora bo nie mam kompa tylko laptopa ,jak juz coś to poszukam tv 40 cali ale póki co musze z tym pudłem sie męczyc i optymalnie to podpiąć

Do góry