przesiadka z ps2 na xboxa 360

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Witam Wszystkich serdecznie
Jestem od dziś posiadaczem xboxa360 elite i na początek mam problem ,którego wczesniej nie miałem z ps2 bo technologia była inna...

Otóż mam telewizor crt 29cali z płaskim kineskopem ,który do tej pory mi nie przeszkadzał przy ps2 bo i tak chinchami to podłączałem.
Wiem ze mając xboxa musze za jakiś czas zainwestować w tv lcd lub led ale w tym momencie mam co mam i trzeba jakos grac.
wiec podłączyłem tą konsole kablem dołączonym do zestawu, z jednej strony do konsoli chyba to hdmi a do tv trzema chinchami ,no i działa ale troche niewyrazne napisy, została mi przejsciowka na scart ale w tv mam jedno wejscie euro i podpiety jest dekoder kablówki lub dvd.
Czy jak podepne tą przejciowke z chinchami to cos zmieni to? chyba nie...

a na allegro coś sprzedają takiego jeszcze :

SPEED-LINK KABEL DO XBOX 360 ( SCART / S-VIDEO ) (1449729016) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy

czy to by poprawiło obraz w jakiś sposób?

Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc bo za nim kupie lcd to minie chwila a monitora nie mam bo mam laptopa.
Pozdrawiam.
 

Wujek WilQ

Użytkownik
Użytkownik
1. To nie jest HDMI tylko po prostu złącze graficzne xboxa ( o ile można tak to nazwać )
2. Spróbuj z ustawieniami grafiki Pal 50 / Pal 60
3. Ja grałem tydzien na Grundigu CRT i zrezygnowałem z uwagi na kiepską jakość obrazu.
4. Możesz spróbować z S-Video.
 

haterox

Użytkownik
Użytkownik
Czy jak podepne tą przejciowke z chinchami to cos zmieni to? chyba nie...
Sprawdź, skoro masz taką możliwość, ale w gruncie rzeczy sygnał będzie taki sam.

Może poprawić, ale szału nie będzie. Grałem sam na kineskopowcu do niedawna i obraz nie będzie mega ostry jesli o to co chodzi.
Jest przyklejony nawet temat o tym http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/chinch-czy-scart-co-lepsze-do-telewizora-sd-35756.html
 

Neosoko

Świeżak
Świeżak
nie chce bez sensu kasy wydawac na kable ,może ktoś miał podobny dylemat do mnie....
 

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Sprawdź, skoro masz taką możliwość, ale w gruncie rzeczy sygnał będzie taki sam.


Może poprawić, ale szału nie będzie. Grałem sam na kineskopowcu do niedawna i obraz nie będzie mega ostry jesli o to co chodzi.
Jest przyklejony nawet temat o tym http://xboxforum.pl/sprzetu-f11/chinch-czy-scart-co-lepsze-do-telewizora-sd-35756.html
dzieki ,poczytałem i skłaniam sie teraz do kupna tego kabelka scart ,ludzie w wiekszości polecają
 

Brudsien

Pomocnik
Pomocnik
Ale nadal napisy nie beda na tyle ostre zeby je swobodnie czytac, dasboard xbox 360 jest dla telewizorow LCD, Plazma
 

Gonzo321

Banned
Sam niestety przechodzę przez ten problem. Nawet podłączenie najlepszej jakości kablem nie da Ci ostrości :( Chyba będę musiał się pożegnać z xboxem.
 

Hextor

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
dzieki ,poczytałem i skłaniam sie teraz do kupna tego kabelka scart ,ludzie w wiekszości polecają
Wg. mnie wogóle nie widać różnicy - podpinałem i tak i tak - napisy były identyczne ale może zależy to od TV

Jeżeli będziesz kupował LCD/Led to polecam SAMSUNG B2230H 22'' 1920x1080 FULL HD HDMI FV Wwa (1454959770) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy ;) Bardzo dobry monitor
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
Jeżeli podłączysz scart'em z sygnałem RGB (nie zwykłym AV) to obraz i kolory będą o niebo lepsze niż na zwykłych chinchach. Sam miałem tak podłączonego kloca przez jakiś czas więc wiem z autopsji. Chyba że masz w TV wejście COMPONENT (3x chinch od obrazu + 2x chinch od głosu) to obraz będzie już bajka (bez przeplotu).
 

piotrek95pl

Użytkownik
Użytkownik
tez mialem taki problem ale wkacu dorobilem sie (moj ojciec) telewizora 50" i gra sie bosko
 

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Jeżeli podłączysz scart'em z sygnałem RGB (nie zwykłym AV) to obraz i kolory będą o niebo lepsze niż na zwykłych chinchach. Sam miałem tak podłączonego kloca przez jakiś czas więc wiem z autopsji. Chyba że masz w TV wejście COMPONENT (3x chinch od obrazu + 2x chinch od głosu) to obraz będzie już bajka (bez przeplotu).
mam z tyłu pudła wejscie antenowe i euro a z przodu wejscie jack ,3 chinche i s video.
Componentu wiec nie mam a RGB mam?
 

Neosoko

Świeżak
Świeżak
Wg. mnie wogóle nie widać różnicy - podpinałem i tak i tak - napisy były identyczne ale może zależy to od TV

Jeżeli będziesz kupował LCD/Led to polecam SAMSUNG B2230H 22'' 1920x1080 FULL HD HDMI FV Wwa (1454959770) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy ;) Bardzo dobry monitor
dzięki za podpowiedz ale nie szukam monitora bo nie mam kompa tylko laptopa ,jak juz coś to poszukam tv 40 cali ale póki co musze z tym pudłem sie męczyc i optymalnie to podpiąć
 

adam372

Użytkownik
Użytkownik
RGB sygnał idzie po wtyczce euro i jest lepszy od s-video. Czy masz to nie wiem, ale raczej na pewno.
 

Do góry Bottom