Przesiadka z Xbox s na Xbox x

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Witam
Mam małe pytanie czy warto przesiadać się Xbox s na x w niecie pełno porównań ale czy ktoś się przesiadł i na prawdę widać różnice . Tv mam odpowiedni jeśli o to chodzi. Mam oleda z dobrym HDR i szelką paletą barw. Chodzi mi o kwestie praktyczną czy jak opale takiego assasyna odysey czy jest efek woow czy tylko jakaś kosmetyka widoczna przy bliższym przyjrzeniu się w ekran telewizora. Dzieki
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Różnica jest kolosalna, gry działają płynniej, szybciej się ładują i wyglądają lepiej.
 

kadaj2

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tez zastanawiam się czy jest ten efekt Wow. Bo mialem S i teraz czekajac na konsole z 2020 niby premiera mysle teraz nad kupnem Xbox bez napedu 7 Maja premiera ( konsole sprzedalem tanio plus dysk byl 500gb jakby kto pytal czemu przesiadka na to samo) Martwi mnie ta prądo żerność Xboxa X
 

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Właśnie wczoraj odebrałem nowego X powiem tak wyglada to lepiej i różnice w grafice widać ale tylko jeśli skalibrowalem TV z HDR na tryb gry jeśli ktoś ma słaby tv trudno będzie dostrzec różnice z S. Dodatkowo każda gra pobiera kilka GB na aktualizacje . Mam dysk zew 4TB w połowie już zawalony . Powiem tak polecam na pierwsza konsole jak ktoś nie ma Xboxa a wymiana na X to trochę wybryk. Poza tym jak wyjdzie nowa generacja to tez od razu nie pokaże full mocy. Narazie na X przetestowałem Shadow Tomb Raider , Division 2 i RDR2 widać ten HDR no ale co grywalność ta sama i nie zauważam ze konsola szybciej coś ładuje ale jest cichsza tz wogole jej nie słychać .
 
Ostatnia edycja:

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Ja uważam, że przesiadka z Xboxa1S na Xboxa1X to strata kasy. Jeszcze z X1 na X1X to rozumiem. No chyba, że ktoś ma bardzo dobry telewizor 4K. To chyba jedyna ewentualność. Szybsze ładowanie gier? Bzdura. Inwestycja w dysk SSD daje kilka razy lepsze rezultaty. Mam starego Xboxa1 i bez przerwy porównuję. Kiedyś w PUBG była przepaść. Ja lądowałem, wchodziłem do budynku, a kumple na starym klocku mieli jeszcze pustynię przed sobą i dopiero po 15-20 sekundach im się wszystko "budowało". Teraz coś pozmieniali i wygląda to tak samo na każdej konsoli. Znaczy odrobinę lepiej na X1X, ale ta różnica to nie jest jakaś powalająca. Płynność w grach? Przecież to jest poblokowane. Niby Xbox1X ma możliwość 1080p i 60fps, ale która gra nam na to pozwala? Takie moje zdanie.
 

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie do końca tak jest ze dobry tv z 4k bardziej bym powiedział dobry tv z dobrym hdr i dobrym procesorem a taki zaczyna się od 5 tys w górę i wtedy widać różnice w porównaniu z S. Tv z 4k to już można kupić poniżej 2 tys ale to jest nic ponieważ Hdr będzie miał poziomie 300 nitów a zabawa zaczyna się od 600 w górę, celem producentów jest ponad 1000 nitów. Zreszta na S jak masz słaby tv to tez nie zobaczysz dobrego Hdr. Ja Dziś swoj tv kalibrowaniem pół godziny aby uzyskać najwyższą jakość obrazu. Nie zmienia to faktu że przy obecnej cenie konsoli X wymiana jest wybrykiem. Jako pierwsza konsola Xbox to tak.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
 

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Może i grać się na tym da ale mocy HDR i szerokiej palety barw na tym nie zobaczysz . Ja uważam że efekty zaczynają sie od tego modelu w górę.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wiadomo OLED > VA lecz do grania ten Samsung to koks w tanich TV do 3tys a ten LG to średniak w TV do 5tys.

Mówisz o mocnym HDR a ten LG ma go w testach mniej od 500 do 600 gdy Samsung 600 do 880. W SDR to już w ogóle przepaść 380 vs 600.

Gdybym miał teraz kupować TV do grania to wybrałbym mocnego konkurenta w klasie średniej niż średniego w klasie wysokiej :)
 

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Każdy ma swoje preferencje i opinie, wiadomo kasa ma znaczenie. Ja zawsze wybieram to co widzę i porównywałem na żywo. Oled przekonal mnie czernią dlatego już wiem ze się nie przesiądę wstecz na led . Ostatnio sprzedawca polecał mi do grania tańszego led a nie droższego oleda z salonu sony które miał na stanie. Jeszcze gadał jakieś głupoty że oled przy graniu szybciej się wypala, może chciał sprzedać co mu zalega.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik

Co do sprzedawców w marketach.
 

hunter45pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak siadam do grania, to często jedną grę odpalam na S i X...(wiem wariactwo) ale np.sw bf2 jest przepaść w czasach loadingu i jakości obrazu. Na S,hdr nie chodzi dobrze, a po wyłączeniu opcji 4 k, wcale nie ma hdr. Także tylko wersja X.
Na S znaczek wolnego łącza internetowego cały czas jest widoczny, na X tego brak.
 

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Zgadza się S ma jakiś dziwny ten HDR jak patrzę na słońce w Forzie to taka plama rozmazana a na X eleganckie odcienie, kontrast lepszy. Shadow tomb raider to samo idealne jak płoną pochodnie w jaskiniach. No i Red dead redemption 2 wyciska wszystko
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik

HDR w S jest tak jakbyś na PC w grze miał do wyboru low, medium, high i ustawił na low. To taki w sumie zabieg marketingowy jak w tanich telewizorach gdzie masz wielki napis HDR na pudełku a w testach 300 nitów czyli ledwo widoczne.
 

hunter45pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie, hdr w X rewelacja. W S trzeba ustawić obraz w tv.
 

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Dokładnie, hdr w X rewelacja. W S trzeba ustawić obraz w tv.
Miałem nie kupować tego X pakiet z The Division 2 i dodatkowym padem za zeta mnie kupiło w sumie nie żałuje
 

emilo123

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wiadomo OLED > VA lecz do grania ten Samsung to koks w tanich TV do 3tys a ten LG to średniak w TV do 5tys.

Mówisz o mocnym HDR a ten LG ma go w testach mniej od 500 do 600 gdy Samsung 600 do 880. W SDR to już w ogóle przepaść 380 vs 600.

Gdybym miał teraz kupować TV do grania to wybrałbym mocnego konkurenta w klasie średniej niż średniego w klasie wysokiej :)
Nie do końca zgodzę się z tą jakością HDRa w Samsungu. 880 nitów to on pokazuje na planszy w warunkach laboratoryjnych, a takich w domu nie uzyskasz. W warunkach domowych Samsung według HDTV pokazuje 500-650nitów. LG B8 pokazuje 600-640nitów, a LG C8 (który osobiście posiadam) ma 690-710nitów. Dlaczego pominąłem wartość na najjaśniejszych ustawieniach TV? Bo nikt normalny nie ustawia "żarówy" na ekranie, bo czy masz 600 czy 1000 nitów to i tak nie będziesz w stanie normalnie oglądać takiego obrazu. Stąd podają parametry pośrednie i jak widać te trzy TV są do siebie mocno zbliżone. Nie od dziś też wiadomo, że HDR największą robotę robi w scenach nocnych z punktowym oświetleniem typu pełnia księżyca + jakaś scena, a tutaj OLEDy zjadają normalne matryce ze względu na czerń.

Reasumując, budżet każdego definiuje jego potrzeby. Ja osobiście na LEDa się już nie przesiądę, bo TV gra u mnie głównie wieczorami, a wtedy OLED pokazuje swoją moc. Jakość HDR również uwarunkowana jest w przypadku konsol zaimplementowaniem go w grach przykład? RDR2 - HDR tam to jakaś kpina w porównaniu do takiego leciwego już np Horizon Zero Dawn na PS4, które to pierwsze dało mi do zrozumienia, że HDR to coś co daje kopa. Polecam sprawdzić sobie RDR2 na TV 4K z włączonym i wyłączonym HDR.
 

Eryk Mierzejewski

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Nie do końca zgodzę się z tą jakością HDRa w Samsungu. 880 nitów to on pokazuje na planszy w warunkach laboratoryjnych, a takich w domu nie uzyskasz. W warunkach domowych Samsung według HDTV pokazuje 500-650nitów. LG B8 pokazuje 600-640nitów, a LG C8 (który osobiście posiadam) ma 690-710nitów. Dlaczego pominąłem wartość na najjaśniejszych ustawieniach TV? Bo nikt normalny nie ustawia "żarówy" na ekranie, bo czy masz 600 czy 1000 nitów to i tak nie będziesz w stanie normalnie oglądać takiego obrazu. Stąd podają parametry pośrednie i jak widać te trzy TV są do siebie mocno zbliżone. Nie od dziś też wiadomo, że HDR największą robotę robi w scenach nocnych z punktowym oświetleniem typu pełnia księżyca + jakaś scena, a tutaj OLEDy zjadają normalne matryce ze względu na czerń.

Reasumując, budżet każdego definiuje jego potrzeby. Ja osobiście na LEDa się już nie przesiądę, bo TV gra u mnie głównie wieczorami, a wtedy OLED pokazuje swoją moc. Jakość HDR również uwarunkowana jest w przypadku konsol zaimplementowaniem go w grach przykład? RDR2 - HDR tam to jakaś kpina w porównaniu do takiego leciwego już np Horizon Zero Dawn na PS4, które to pierwsze dało mi do zrozumienia, że HDR to coś co daje kopa. Polecam sprawdzić sobie RDR2 na TV 4K z włączonym i wyłączonym HDR.
RDR2 nie obsługuje HDR dlatego trzeba go wyłączyć z poziomu konsoli . Na kanale maniakgaming łepki robili porównania. Też twierdze ze oled to inna bajka i porównywanie go z led nie ma sensu. Jak ceny oledow poleca w dół będą inaczej gadać.
 
Ostatnia edycja:

pabloo1033

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Posiadam 55nu8052 i jakość obrazu i HDR naprawdę dają radę. Obraz ostry jak żyleta. Jest jeszcze w trybie gry ustawienie efektu ze nawet 30kl wygląda jak ok 50. I to naprawdę działa. Jak za 3500 zł to telewizor naprawdę ok.
 

hunter45pl

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
20191230_065151.jpg

20191230_065227.jpg

Jest to tylko nie wielka różnica ale w kilku grach jest przepaść między S a X.
W wersji S, hdr jest tylko na papierze, ponieważ bez uhd4k, hdr nie działa. Przynajmniej na mojej konsoli i tv. Obojętne czy wyłączę rozdzielczość w konsoli czy w tv., hdr bez 4k nie działa.
 

Do góry Bottom