1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dowiedz się więcej.

Przesył obrazu z PC do TV przez Xboxa

Temat na forum 'Dla świeżaków' rozpoczęty przez menesiak, Luty 17, 2014.

1. menesiak

menesiak Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Miasto:
    Wągrowiec
    Witam.Przeszukałem wiele for i przeczytałem masę poradników,ale do teraz nie mogę znaleźć odpowiedzi na męczące mnie pytanie,czyli jak przesłać obraz z PC do TV za pomocą Xboxa. Nie chodzi mi tu o to,żeby udostępnić filmy dla konsoli i na niej odtwarzać strumieniowo-to mam zrobione. Chcę odpalić film na komputerze,a obraz ma być wyświetlany na telewizorze.Xbox miałby w tym przypadku pełnić rolę... no nie wiem...przekaźnika/adaptera. Zależy mi głównie na oglądaniu filmów w formacie mkv(udało mi się nawet odtworzyć na konsoli ten format,ale jakość była marna-gorsza niż zwykłe avi). Mogę ewentualnie kupić kabel hdmi 10 m,bo tyle mam od PC do TV,ale ponoć traci się na jakości,a mi właśnie zależy na niej. Urządzenia adapteropodobnego nie kupię bo z tego co się orientowałem,są stosunkowo drogie. Czy jest jakiś program,który pozwoli mi przesłać obraz przez konsole do Tv? Czy będę jednak zmuszony kupić kabel?

2. Lotnik421 Xbox One

Ja z swojej strony polecam
  3. kris09skubi81

kris09skubi81 Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Podłączam się do pytania sprzed 3 lat:) ktos cos wie na ten temat?

4. Mich-al

Mich-al Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    5
    Punkty za osiągnięcia:
    3
    Przez HDMI nie stracisz jakości, bo to jest sygnał cyfrowy. Albo jest albo to nie ma. W sygnale analogowym mogą być problemy jak kabel jest długi.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

5. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1187
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Nie do końca tak jest. Jeśli komuś bardzo zależy na kolorach to musi więcej zainwestować w kabel, kiepskiej jakości kabel może mieć przeklamiania kolorów, artefakty, tracić sygnał. Czyli podsumowując może być gorsza jakość.
    Procesor stracony sygnał będzie chciał naprawić nie koniecznie poprawnie, przez co jakość obrazu zostanie zatracona.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

6. vonKamil

vonKamil Użytkownik Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    109
    Punkty za osiągnięcia:
    33
    Bzdura. W sygnale cyfrowym albo masz sygnał albo i nie. Nie ma różnicy w kablu za 0.50$ z aliexpress czy za pół miliona z złotymi końcówkami. Różnica jedynie może być w w wytrzymałości.

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka

Edit mam kabel za całe 4 grosze z aliexpress i obraz jest dokładnie taki sam jak na oryginalnym kablu z xone.

Ostatnia edycja: Maj 21, 2017
    Johny Mielony lubi to.
  7. akir

akir Xbox One Xbox One V.I.P Pomocnik Użytkownik PSforum.pl

Polubienia:
    1187
    Punkty za osiągnięcia:
    113
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Bzdury piszesz ty, kabel nie musi się rozlaczac (tracić obraz). Wystarczy że bity docierają opóźnione lub nie kompletne, procesor będzie to próbował uzupełniać tworząc coś nie prawidłowego.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

8. Cyga0000

Cyga0000 Użytkownik Użytkownik

Polubienia:
    20
    Punkty za osiągnięcia:
    18
    Dokładnie przy takich kablach jest dokładnie taki sam obraz. Jedynie się raz spotkałem z wadliwym hdmi to mi obraz gasł, coś przerywało.

9. lukipuki007

lukipuki007 Świeżak Świeżak

Polubienia:
    0
    Punkty za osiągnięcia:
    1
    Podbijam temat. Czy jest możliwość przesyłu obrazu z PC do XO bez używania kabli?

10. Johny Mielony

Johny Mielony Xbox One Xbox One Użytkownik Świeżak

Polubienia:
    41
    Punkty za osiągnięcia:
    28
    Miasto:
    Mielec
    Nie. Możesz jedynie oglądać filmy czy inne wideo albo słuchać muzyki z dysku komputera poprzez sieć za pomocą aplikacji np. Plex.

Wczytywanie...

Poleć forum