Przycinający się dźwięk

Vinralsh

Świeżak
Świeżak
Witam,
Mam taki dziwny problem z konsolą - podczas grania przycina mi się dźwięk co kilka-kilkanaście sekund na dosłownie 0,5 sekundy (niezależnie od gry, również w menu - czyli wina konsoli, nie gry czy napędu) - niby nic, ale strasznie irytujące na dłuższą metę. Macie może pomysły na to co jest problemem, albo jakieś porady/rozwiązania?

Dodatkowo konsola wyświetla mikro-błędy w obrazie ( mignie raz na jakiś czas mały pasek albo coś w tym w stylu) - do tego chyba nie trzeba być ekspertem - to nadciągający RROD, prawda? - i tutaj znowu czy macie jakieś porady/rozwiązania/ pomysły?

No i czy te 2 problemy są ze sobą powiązane?

Z góry dzięki!
 

Jabar

V.I.P
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Najlepiej jakbyś pokazał krótki filmik pokazujący ocb ...

JASPER'a masz ??
 

Vinralsh

Świeżak
Świeżak
Tak, Jasper - filmik wrzucę jak tylko go nagram :)
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
dla uspokojenia z rrodem raczej nie ma to nic wspólnego. Bardziej stawiam na twardy dysk lub jego cache, laser w dvd
 

Vinralsh

Świeżak
Świeżak
Sorry, że tak długo - tutaj jest link do filmiku:
Problem z dźwiękiem XBOX360


i tak jak mówiłem - to niezależne od gry (akurat GTA V jest na dysku) i mam wrażenie, że w głównym menu xboxa są takie "urwane" dźwięki również, kabel też sprawdzałem - no i to jest losowe, raz włączam konsole to takie coś jest co grube kilkanaście sekund, raz tak jak na filmiku.
 

art_1000

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
1.Spróbuj jeżeli jeszcze tego nie robiłeś to podłączyć inny kabel. Wnioskuję że masz spięty xbox i tv kablem hdmi, więc wziąć inny kabel hdmi.
2. Sprawdzić też czy to samo występuje np. na kablu component czy inny jaki masz do konsoli aby spiąć klocka z tv.
3.Tak samo sprawdźić możesz też zamieniając gniazdo hdmi jeżeli twój tv m,a więcej niż jedno.
4.Spojrzeć na gniazdo hdmi w klocku i Tv czy jesrt całe (czyli czy złote styki w środku nie są pęknięte, odgięte itp.

To moje spostrzeżenia tak na szybko.:)

Sam miałem problem z hdmi jak miałem podpięty pod monitor, który miał dwa wejścia hdmi. I pewnego dnia sam nie wiem jakim sposobem (choć przypuszczam, że od wkładania i wyciągania gdzieś kiedyś musiał jakoś zahaczyć) i gniazdo pierwsze hdmi gdzie był klocek spięty w tv odgiął się jeden wtyk i musiałem zmienić na drugi hdmi. Bo każdy styk za coś tam odpowiada i u mnie akurat potem był problem z dźwiękiem i obrazem a później z xboxem ten hdmi nie działał, wogóle też już nie działa.
 

Vinralsh

Świeżak
Świeżak
Tak więc kable sprawdzałem różne (3) - bez zmian, ostatecznie sprawdziłem je na innej konsoli - wszystko śmiga bez zarzutów. Zauważyłem przy tym, że wspomniane wcześniej graficzne problemy (zmiana kolorów, paski etc) pojawiają się przy operacjach na kablu - tak więc podejrzewam wyjście HDMI :x chciałem sprawdzić jeszcze to na komponencie, ale nie mam fabrycznego, a na komponencie z Falcona (kabel działa, bo Falcon odpalił) obraz się nawet nie pojawił - i tu pytanie: czy i te wyjście jest popsute czy muszę mieć kabel od Jaspera?
 

Do góry Bottom