Przyjemność z gry w języku ang.

tbg5

Użytkownik
Użytkownik
Ja już bym wolał nic nie rozumieć niż słuchać tych kalecznych polonizacji. Jak widze te opisy map w Black Opsach to normalnie wzrok wypala.
 

password

Banned
Użytkownik
Ja już bym wolał nic nie rozumieć niż słuchać tych kalecznych polonizacji. Jak widze te opisy map w Black Opsach to normalnie wzrok wypala.
to nic... jak włączyłem PGR4 a później Crackdown'a 2 po PL to nie wiedziałem co jest co bo takie dziwne nazwy. I Od tamtej pory dashboard po ENG i gry tylko i wyłącznie ENG.

nie ma to jak oryginalne dialogi i oryginalnie podłożone głosy.
 

macmac

Użytkownik
Użytkownik
Ja nie mam problemów ze zrozumieniem angielskiego . Może nie mówię perfect ale rozumiem 99% z tego co mówią lub piszą w grze i nie tylko .
 

vilin

Banned
to wychodzi na to ,że cała polska zna Ang tylko nie ja ; o
 

beckisback

Świeżak
Świeżak
Mieszkam już kupę lat w UK i prawie wszystko robię po angielsku ;) magazyny, książki, filmy czy gry nie robi mi to różnicy. Zauważyłem że teraz już*wręcz wybieram angielski ponad polski gdyż w oryginale nie tracę nic w tłumaczeniu.
 

kamel12345

Użytkownik
Użytkownik
Gdy usłyszałem polski dubbing w Mass Effect 2 powiedziałem stanowcze NIE! Oryginalne dialogi są o wiele lepsze więc mam wersje Eng. Ukończyłem gre i zrozumiałem całą fabułę mimo że nie jestem expertem od angielskiego. Od tej pory rozumiem większość gier po angielsku a jak są angielskie napisy to jeszcze lepiej. Angielski rządzi!
 

hamerpl

Użytkownik
Użytkownik
Słuchajcie jeśli spolszczenie jest dobre do gier, to jest ok, ja np w Mass Effect 2 się jarałem dubbingiem + napisy, gra cała po Polsku, tak samo gry z Ps3 - każdy ex tam już ma Polski język włacznie z dubbingiem, co np w Uncharted 2 wyszło ładnie, God of War 3 tez, ale Killzone 2 to jakaś ***** kpnia.
Poza tym polski lektor nawet w filmach jest mocno niewartościowy, cenie sobię ze mogę wyłaczyć np oglądając Canal + polski dzwięk, właczyc oryginalny audio i do tego napisy.

I nie które gry nie powinny być spolszczone np GTA IV, fanowska edycja gdzie mamy spolszczone napisy jest okej, bo poznajemy dobrze całą fabułę gry która jest mocno rozbudowana, ale np polski dubbing i napisy officjalne?
Pełno choler, do diaska, twoja mać, niech mnie krew zaleje, a wersja eng wiadomo jaka by była.

Polska jest jedynym chyba krajem (pomijam zsrr) gdzie mamy filmy z lektorem, w anglii leci film np francuski z napisami, estonia tak samo, dlatego społeczeństwo zna angielski, wiecie jaki byłem zdziwiony jak kumpel opowiadał, był na wycieczce w Estonii i nie mogł wytrzymać i chciał do WC zapytał się typowego tamtejszego mohera po angielsku ofkoz i moher mu powiedział.
Bo mimo to że dzwięk angielski a napisy w jakimś języku tym lepiej, bo wszyscy czają.

Tym bardziej nawet my gracze, gry po ang, filmy internet, słówka idą do głowy a nie do smieci.
 

roman_majewski

Świeżak
Świeżak
ja nie umiem zadnego języka choć się ucze 7lat angielskiego nawet dobrze liczyć do 10 nie umie ale staram się domyślać
 

koczol

Użytkownik
Użytkownik
Ja uczę sie angielskiego 8 lat i nie bardzo rozumiem fabuły gier w jezyku ang. Pojedyncze zdania/slowa przetlumaczę ale wynika to raczej z poziomu nauczania w szkole, ktory w moim przypadku był niski a mialem przez Gim/pods. zawsze 5. Wolę sobie sciągnac gre spolszczoną i wiedziec wszystko niz tylko sie domyslac o co tak naprawde chodzi. Pzdr
 

Specus

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ja z języka ang. nie jestem mistrzem, ale gry grałem w Assassin's Creed 2 ENG to zrozumialem 100% wszystkich dialogów jakie tam były,
Zawsze oryginalne dialogi będą lepsze, ale mnie przyjemność sprawia gra, z którą mogę mieć jakiś problem, a gdy powiedzą wszystko po PL to zero myślenia. ENG jest rulez ;)
 

T0Mmy

Banned
Jak nie rozumiem fabuły to nie płacze . Słabo znam angielski . Jak gra jest w pl to wtedy interesuje mnie fabuła .
 

MateuszW

Użytkownik
Użytkownik
Dla mnie problemy z angielskim(nie zawsze ale często)występowały w Oblivionie i Fallout).Reszta gier nie ma skomplikowanego słownictwa, dialogów itd.
 

regeman85

Użytkownik
Użytkownik
mnie zastanawia jedna rzecz, dlaczego niektore takie same gry na pc sa po polsku a na konsole nie ma juz polskiego jezyka do wyboru?
 

kj5

Użytkownik
Użytkownik
@up kasa

Dla mnie nie ważne czy gra jest po polsku czy po angielsku, jeśli jest dobra to sama sie obroni. Nie preferuje żadnego dubbingu, unikam tylko tych które są w nieznanym mi języku
 

5HOOGUN

Banned
Ja uczę się ang.. od początku podstawówki, uff kiedy to było, aktualnie wybieram ang rozszerzony na maturze. Jeśli chodzi o rozumienie czytanego bądź słuchanego tekstu to nie ma problemów, rozmowa z nauczycielką po ang też jest bez problemowa. Natomiast gadka z anglikiem to morderstwo :)

#Z RdR zrozumiałem wszystko, najlepiej grać w gry po ang z polskimi napisami, świetna metoda osłuchania się z językiem.
 

Do góry Bottom