Przywrócenie instalacji gier na HDD już możliwe

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Adam125

Świeżak
Świeżak
Ja mam pytanie czy jak odbanuje konsole i profil i będę grał na 1 konsoli w piraty a 2 kupie tylko do multi . Mogą mi zbanować oryginalną konsole bo w profilu będą te piraty ??
 

4fr0

Użytkownik
Użytkownik
konsola nie wykrywa piratów, wykrywa tylko to czy masz przerobiony napęd, więc wg mnie ryzyka nie ma dopóki nie przerobisz napędu drugiej konsoli.
 

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
Ja mam pytanie czy jak odbanuje konsole i profil i będę grał na 1 konsoli w piraty a 2 kupie tylko do multi . Mogą mi zbanować oryginalną konsole bo w profilu będą te piraty ??
mozesz tak grac bez problemu - sprawdzone ze 3 lata wstecz ;D
 

matexo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Mam pytanko jak można prównać 2 zczytane Nandy ?
 

Qazimodo

Użytkownik
Użytkownik
trzeba wydać takie polecenie fc /b raw1.bin raw2.bin
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik


po wgraniu plikow blokada dalej jest. Jakies sugestie? pierwszy problem w tej kwestii.
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik


po wgraniu plikow blokada dalej jest. Jakies sugestie? pierwszy problem w tej kwestii.
odbanowany secdata.bin jest nadpisany.
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Czyli nie da sie odblokowac?
 

adamos22

Użytkownik
Użytkownik


po wgraniu plikow blokada dalej jest. Jakies sugestie? pierwszy problem w tej kwestii.
miałem ten sam problem, po wgraniu plików blokada dalej była, z tym że jeden plik NAND Findsecdata pokazywał ze jest nadpisany i nie dawało nic zrobić:

po wgraniu pików dalej konsola miała blokadę, więc wgrałem jeszcze raz, konsola załapała jedną czerwoną diodę (jak leży plackiem to na dole po prawo)
wgrałem z powrotem oryginalne banki pamięci i odziwo konsola nie miała czerwonej diody ani BLOKADY ! :D
 

krzok

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Próbowałem na rózne sposoby i nieszły.To jest chyba najprostszy i najszybszy sposób

1. Przylutowac kable jak na schemacie.
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!


Potrzebne: wtyk LPT, 1x dioda 1N4148, 5x rezystor 100ohm 0,25W

Nie lutować punktów "JTAG", lutowac tylko "SPI" (czarne), trzy punkty "GND" nie muszą być zmostkowane wystarczy połaczyc tylko 2 obojętnie które,rezystory przy wtyczce LPT, Dioda na płycie (czarną obwódką w stronę płyty).
2.Po przylutowaniu podłączamy kabel LPT od konsoli do gniazda w PC, później konsole do prądu jednak nie włączamy a, pozostawiamy tylko w trybie (stand by).
3.Umieszczamy w jakimś folderze program "nandpro" i wszystkie jego składniki.
4.Wchodzimy w Start-Uruchom-i wpisujemy "cmd".
5.Po otwarciu kosoli (czarne okno) wpisujemy komende np. C:\nandpro\NandPro.exe lpt: -r16 raw.bin ,gdzie "C:\nandpro\" oznaczało u mnie litere partycji i folder w jakim znajduje sie program "nandpro" u mnie na dysku.
6.Teraz bedziemy zrzucać nand z konsoli "dumpować".Po wpisaniu tej komendy powinno sie pokazac w czarnym oknie mniej więcej takie coś:

NandPro v.2.0b by Tiros
Testing Lpt Device adress:0378
FlashConfig:01198010
Using LPT Device at adress:0378
Starting Block:0x000000
Ending Block:0x0003FF
Reading


Czynnośc tą należy wykonać co najmniej 2 razy,po kazdym zrzucie utworzy sie plik "raw.bin" w folderze C:\documents and settings-nazwa uzytkownika,jezeli bedziemy mieć juz co najmniej 2 takie pliki sprawdzamy ich rozmiar i porównujemy co do bajta,muszą być identyczne, w przeciwnym razie uwalimy konsole na amen.Jezeli przed zrzutem pojawi się błąd typu:

Testing LPT.....
Testing LPT.....
Testing LPT.....
Could not detect a flash controller!
Can not continue

oznacza to że najprawdopodobniej źle przylutowaliśmy kable i należy poprawic luty

7.Po udanym porównaniu przenosimy sobie gdzieś w bezpieczne miejsce te zrzuty i kopiujemy sobie 1 zrzut do folderu w którym dokonał się zrzut nandu z konsoli,u mnie nand zgrał sie do folderu C:\Documents and settings\Jakub,nastepnie uruchamiamy program FindSecData wchodząć w Start-uruchom-cmd i po otwarciu kosoli wpisujemy komende scieżka\FindSecData.exe raw.bin (scieżka czyli to gdzie wzuciliśmy ten program np. u mnie było to tak C:\FindSecData\FindSecData.exe raw.bin) po czym wciskamy Enter
8.Następnie na samym dole pokaże się napis "use" a pod nim dwie komendy u mnie to były
C:\nandpro\NandPro.exe lpt: -w16 Patchedsecdata0347.bin 35D 1
C:\nandpro\NandPro.exe lpt: -w16 Patchedfiletable035EBy0348.bin 35E 1
i oby dwie nalezy wpisać w cmd po kolei(najpierw pierwsza-enter,druga komenda-enter
9.W ten sposób powinnismy zdjąć blokade,teraz wystarczy odłączyc kabel zasilania konsoli z gniazdka,później kabel LPT i sprawdzic czy działa.pzdr
 

boby2pc

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
Czyli nie da sie odblokowac?
nie da rady
 

matexo

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Również ja dziś dołączyłem do grona posiadaczy unbana dysku.
Całkowity koszt to 2zł + trochę pracy(3h)
Nand zczytałem 3 razy dla pewności. Wszystkie pliki identyczne, 0 problemów. Spatchowałem, wgrałem i śmiga jak przed banem :D. Wielkie podziękowania dla boby2pc za poradnik, tibana za kolejny poradnik oraz dla Qazimodo za szybką i fachową pomoc.

Pozdro
 

kurzy15

Użytkownik
Użytkownik
a ja mam problem z programem nandpro20b mianowicie gdy włączam nandpro.exe wyskakuje wiersz poleceń ale po niecałej sekundzie znika i tak jest za każdym razem
jakieś sugestie ?
Pozdrawiam
 

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
a ja mam problem z programem nandpro20b mianowicie gdy włączam nandpro.exe wyskakuje wiersz poleceń ale po niecałej sekundzie znika i tak jest za każdym razem
jakieś sugestie ?
Pozdrawiam
a jak go włączasz - przez co?
 

Wicek1987

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
tak sie zastanawiam nad problemem z nadpisanym plikem secdata.bin
Dlaczego nie mozemy wgrac sobie nanda od kogos innego np. ja mam Falcona ktos ma Falcona i mu smiga i skopiowac jego nand. nikt sie nad tym nie zastanawial? Np dac gotowe nandy do kazdego typu konsoli? Jezeli musza sie takie nandy czyms roznic to czym? numerem seryjnym konsoli? jakimis danymi? Jezeli tak to program do zmieniania tych obszarow napisac i chulaloby? Czy moje rozumowanie wkracza w abstrakcje? :D
 

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
bo nand jest szyfrowany kluczem CPU. zeby dzialal na innej konsoli musialbys przelutowac CPU i czesto roniez ANA/HANA.
 

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
a cpukey narazie nie da się wyciągnąć, a jak się już w niektórych przypadkach da to muszą być spełnione że odpowiednia płyta i dash.
 

odblast

Użytkownik
Użytkownik
szkoda że to tyle roboty bo planowałem se zbanowanego iksa kupić i se unbannąć, a tak szkoda prawie stówy wydawać
 

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
to nie jest wcale takie trudne, trochę starań i umiejętności i Ci się może udać, jak by co to pisz na gg to pomoge
 

D4r3k666

Świeżak
Świeżak
Pomocy :(

Witam.

Mam następujący problem, jakiś czas temu chciałem odblokować moją konsole. Zrobiłem kilka zrzutów nand'a wgrałem patcha i niestety nie odblokowałem konsoli ( okazało się że gdzieś popełniłem błąd ). Po tym zabiegu złożyłem konsole i podłączałem ją do neta. Ostatnio po przeczytaniu waszych postów naszła mnie ochota na ponowną zabawę z konsolą. Przylutowałem ponownie kable, zrobiłem 5 zrzutów dwa ostatnie dopiero były identyczne. Jednak okazało się że w nowym zrzutach findsecdata już nie znajduje pliku secdata (został on nadpisany po tym jak podłączałem ponownie konsole ). Posiadam jednak stare raw.bin, a co za tym idzie rodzi się pytanie:
- czy mogę wgrać patcha ze starych zrzutów
- czy jednak muszę wgrywać do konsoli ponownie cały obraz raw.bin i dopiero pachtować
- czy secdata zmienia lokalizacje w pamieci ( chodzi mi o to czy jest lokowany w tych samych bankach pamięci)

Jeżeli secdata nie zmienia lokalizacji to wgranie patcha ze starego zrzutu do konsoli cos popsuje ?

Proszę o odpowiedz.
 
Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom