Przywrócenie instalacji gier na HDD już możliwe

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
mozesz wgrac stary zrzut, bedzie ok. Tylko jak wtedy nie dalo sie odblokowac to teraz tez nie da rady.

lamparcicho

Użytkownik
Użytkownik
Witam, w jakiej sytuacji nand zostaje nadpisany? słyszałem, że po otrzymaniu bana nie wolno się łączyć z netem oraz robić aktualizacji bo wtedy można się pożegnać ze ściągnieciem blokady hdd, ale czy np. zmiana języka PL na angielski w opcjach x360 wpływa jakoś na to? takiej operacji dokonywałem z powodu braku dźwięku na filmikach w grze Borderlands (kto miał wersje od P2P ten wie o co chodzi) zwracam się do Was z pytaniem, ponieważ nie chce zabierać się za to, nie mając pewności,czy moge zrobić to poprawnie.

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
Nie ma zasady kiedy zostaje nadpisany - może to być za pierwszym razem przy banie, albo może to nie nastąpić nigdy. Zmiana języka na to nie wpływa. Aktualizacje offline też nie.

FICU

Użytkownik
Użytkownik
Czy może mi ktoś powiedzieć jakie rzeczy potrzebuję oprócz Lutownicy bo przeczytałem już kilka poradników i się pogubiłem... :/ I jeśli ktoś byłby uprzejmy to czy może mi opisać co gdzie trzeba przylutować.

damimavpl

Użytkownik
Użytkownik
Pamiętacie gostka co kupiłem od niego kabel na allegro do od banowania HDD. Odezwałem się do niego i powiedział że odblokowuje HDD nawet z nadpisanym nanadem... z tego co mówił to lutuje coś w miejscu wejścia HDMI. Czy ktoś o tym słyszał ???

Fragment rozmowy na gg...

Damimav
2010-02-28 16:49:47
witam, jak tam postępy w odbanowaniu dysku na nadpisanym nandzie ? są jakieś prognozy ?

BAN
2010-02-28 18:05:39
da się to zrobić jednak cena koło 230zł, konsola jednoczesnie jest odbanowana na live ;) żeby było śmiesznie ponieważ zmieniany jest numer seryjny konsoli.

Damimav
2010-02-28 18:29:53
ale to pewne ze sie uda ?
2010-02-28 18:30:01
jestem zainteresowany :)

BAN
2010-02-28 18:33:08
tak właśnie dziś jedną tak robiłem.

tylko ma pan konsolę z hdmi czy bez...?

Damimav
2010-02-28 18:35:18
z hdmi
2010-02-28 18:35:28
to problem ?
2010-02-28 18:35:51
i czy jak kupie od Pana czesci to zrobie to sam ?

BAN
2010-02-28 18:36:20
no niestety raczej nie gdyż trzeba nieco ukłaów przelutować.

malyromek

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
ten Pan oferuje wymiane płyty na niezabanowaną

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
raczej przelut nand, cpu i ana/hana :p ja za 250zl daje nowe konsole za zbanowane :p

joka013

Użytkownik
Użytkownik
mam kabel LPT i chciałbym wiedzieć czy w środku, w kablu jest jakiś przeplot przewodów, tzn. w końcówce żeńskiej pod pinem nr 1 w końcówce męskiej jest ten sam przewód pod 1-m pinem?

damimavpl

Użytkownik
Użytkownik
Tylko że ten gostek podobno montyje coś w miejsce portu HDMI z przełącznikiem co pozwala grać na przerobionej i oryginalnej konsoli. Albo kłamie :/

!!! PS. KUPIĘ PŁYTĘ Z XBOXA 360 (SPRAWNA, MOŻE BYĆ ZBANOWANA ALE MA DZIAŁAĆ INSTALACJA GIER) !!!

Propozycje cenowe proszę wysyłać na [email protected]

Mam też nadzieję że jak się pojawi ktoś kto odbanuje konsole z nadpisanym nandem to podzieli się tą informacją na forum i napisze odpowiedni poradnik. Swoją drogą to strasznie długo trwa, miałem nadzieję że to ktoś rozkmini w ciągu miesiąca a tu czekam już kilka :/

jameshomer

Użytkownik
Użytkownik
Tylko że ten gostek podobno montyje coś w miejsce portu HDMI z przełącznikiem co pozwala grać na przerobionej i oryginalnej konsoli. Albo kłamie :/

!!! PS. KUPIĘ PŁYTĘ Z XBOXA 360 (SPRAWNA, MOŻE BYĆ ZBANOWANA ALE MA DZIAŁAĆ INSTALACJA GIER) !!!

Propozycje cenowe proszę wysyłać na [email protected]

Mam też nadzieję że jak się pojawi ktoś kto odbanuje konsole z nadpisanym nandem to podzieli się tą informacją na forum i napisze odpowiedni poradnik. Swoją drogą to strasznie długo trwa, miałem nadzieję że to ktoś rozkmini w ciągu miesiąca a tu czekam już kilka :/
Nigdy się nie doczekamy, bo ci co wpadli na ten pomysł odblokowania dysku byli ruskimi amatorami. Do tego typu czynności potrzebni są ludzie z M$, którzy tworzyli update. Zwykłemu obywatelowi nie dane jest wiedzieć co kto robi i dlaczego ktoś włamuje się na twoją konsole (jak to robi M$ banując, blokując dostęp do funkcji urzadzenia). Ja już dałem sobie siana, czekam teraz na przyszły update, może się M$ się pomyli i wypuści serek szwajcarski na którym będzie można instalować Homebrew, a najlepiej linuksa - ale to dopiero za 2-3 lata, jak wyjdzie nowa konsola.

joka013

Użytkownik
Użytkownik
znalazłem w necie coś takiego:
Enabling Of All Functions Of Hdd After Ban - The Solution Is Found. - Scenyx Entertainment Community
i z tego co zrozumiałem, tym sposobem da rade odbanować dysk nawet jeśli wyskakuje ten błąd z
Kod:
Old secdata.bin not found. Console might be not banned, already patched or secda ta.bin overwritten.
(tak jak w moim przypadku) ale niestety coś mi nie idzie w programie od hex'a, może ktoś bardziej zdolny coś wymyśli z tego.

damimavpl

Użytkownik
Użytkownik
No wreszcie :) poczekam aż ktoś to potwierdzi i zabieram się odbanowanie mojego nadpisanego secdata.bin :)

joka013

Użytkownik
Użytkownik
czytałem tam że działa to ludziom, ale przydałby się jakiś bardziej zrozumiały i szczegółowy tutek

damimavpl

Użytkownik
Użytkownik
Czekamy aż ktoś to przetłumaczy i napisze odpowiedniego tutoriala aby większość mogła zrozumieć :) Pisze ze działa ta metoda... chyba zbliżamy się do odblokowania konsol z nadpisanym nandem :)

pawelstryju

Użytkownik
Użytkownik
ten tutorial wyżej podany to jest zwykłe odbanowywanie NIENADPISANEGO secbin z użyciem hex'a. na samym początku, 2. post tego tematu mod CoOkie tłumaczył jak to robić. Nadal nie ma sposobu...

damimavpl

Użytkownik
Użytkownik
A nie doczytałeś tam czasem że w nadpisanym naddzie jest też oryginalny secu.bin i ta akcja polega na wymuszeniu aby konsola się właśnie do niego odwoływała.

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
wlasnie nie - secdat.bin oryginalny zawiera w sobie bana na hdd. W nand jest jeszcze jego backup ktory wlasnie sie usuwa przy odblokowywaniu dysku. W czasie update gdy konsola nie znajduje kopii secdat tworzy nowa kopie z oryginalu czyli po update blokada dysku powraca ;)

joka013

Użytkownik
Użytkownik
czyli mówiąc prosto, jak narazie jest **** i nie ma sposobu żeby odbanować dysk?

-=DEXTER=-

Pomocnik
Pomocnik
Użytkownik
jak masz nadpisany to jest tak jak mowisz :p

Supex

Użytkownik
Użytkownik
Problem

Witam a więc mam dość dziwny problem kabel lpt ok 40 cm zrobiony zgodnie ze schematem dioda wlutowana na końcu kabla dobrze spolaryzowana all dolutowane tak jak na foto a po odczycie wszystkie bloki maja error 0 jakis pomysł?
Pozdrawiam

Status
Temat zamknięty. Nie możn a w nim odpowiadać.

Do góry Bottom