PS4 mocniejsze od XONE?

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl




Każda generacja niesie za sobą słowne wojny fanów obu marek, a dzisiejszy news ma duże szanse dodać do tych dyskusji kolejny, poważny argument. Benchmark kilku różnych platform pokazuje wyraźną różnicę pomiędzy konsolami Sony i Microsoftu.

Poniższa analiza porównawcza została wykonana przez Substance Engine.

Słupki pozwalają na podstawie mocy CPU porównać możliwą do uzyskania szybkość sprzętów. Na pierwszy rzut oka widać, że procesor PS4 działa o 2 MB/s szybciej, zatem drzemie w nim więcej mocy, którą wykorzystywać będą twórcy w procesie tworzenia swoich gier.



Warto nadmienić, że w grach multiplatformowych różnica może nie być widoczna z prostego powodu - twórcy nie będą chcieli faworyzować jednej z platform by ich gra wyglądała i działała zdecydowanie lepiej od jej innej wersji. Prawdziwą moc ujrzymy prawdopodobnie dopiero w exclusivach, gdzie takiego problemu nie ma.
 

voltan91

XBOX MANIAK
XBOX MANIAK
Użytkownik
Core i7 zjada na śniadanko te konsole, no ale cóż sam procek kosztuje więcej niż konsola.
 

Krzychu1987

Banned
Jasne że zjada, ale kosztuje niemalże prawie tyle co cała konsola z padem i po podłączeniu do TV można od razu grać a na samym i7 raczej nie pograsz ;P
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Ciekawe które i7 porównywali w tym wykresie ?

A tak na marginesie to kamień spadł mi z serca że chociaż żaden smartfon nie był szybszy od tych naszych NEXT-GEN'ów :cheerful:
 

peh

Banned
Konsole już sa na rynku, takie wykresiki były fajne rok temu a nie teraz.
 

fryc88

Użytkownik
Użytkownik
@up
DObre pytanie bo i7 nie jest równe i7...
A słupki - wyssane z palca moim skromnym zdaniem.
 

deejay89

Użytkownik
Użytkownik
niekoniecznie, obecnie konsole w UK chodza po ok. 400 funtów, co daje 2000zł, za 2000zł można kupić komputer z i7 3770K działającym na 4.2ghz po OC, GTX 680, 16Gb ddr3, który zjada owe konsole razem wzięte jak tylko chce. Jak miałem konsole i laptopa twierdziłem, że nie liczy się grafika, tylko grywalność, kiedy zamieniłem laptopa na dobry pc, stwierdzam, że liczy się również grafika i już raczej nie powrócę do konsoli :) Od zawsze miałem xbox 360, nigdy ps3, a jak miałym teraz wybrać konsolę, kupiłbym raczej ps4.
 

prawomen

Użytkownik
Użytkownik
Ciekawe porównanie dwóch konsol :biggrin:
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Coś mi się widzi że zaraz rozpęta się tu prawdziwa WOJNA FANBOJÓW XO Vs. PS4 i zaczną się sprzeczać i przegadywać która to z konsol rzeczywiście jest wydajniejsza :fat:
 

prawomen

Użytkownik
Użytkownik
To tak trochę jakby porównywać święta Bożego Narodzenia do Wielkanocy :tennis:
 

Krzychu1987

Banned
Jak miałem konsole i laptopa twierdziłem, że nie liczy się grafika, tylko grywalność, kiedy zamieniłem laptopa na dobry pc, stwierdzam, że liczy się również grafika i już raczej nie powrócę do konsoli :) Od zawsze miałem xbox 360, nigdy ps3, a jak miałym teraz wybrać konsolę, kupiłbym raczej ps4.
He he, punk widzenia zmienia się względem punktu siedzenia :)
 

rufus282

Banned
Użytkownik
niekoniecznie, obecnie konsole w UK chodza po ok. 400 funtów, co daje 2000zł, za 2000zł można kupić komputer z i7 3770K działającym na 4.2ghz po OC, GTX 680, 16Gb ddr3, który zjada owe konsole razem wzięte jak tylko chce...
Złóż mi takiego peceta za 2000 zł a biorę go od Ciebie od ręki.

Wysłane przy pomocy palcy.
 

prawomen

Użytkownik
Użytkownik
To ja odpowiem przewrotnie...
Jeśli będę miał kasę to kupię obie konsole: xboxa one i ps4 :semi-twins:
 

PidzamaSGaming

Użytkownik
Użytkownik
niekoniecznie, obecnie konsole w UK chodza po ok. 400 funtów, co daje 2000zł, za 2000zł można kupić komputer z i7 3770K działającym na 4.2ghz po OC, GTX 680, 16Gb ddr3, który zjada owe konsole razem wzięte jak tylko chce. Jak miałem konsole i laptopa twierdziłem, że nie liczy się grafika, tylko grywalność, kiedy zamieniłem laptopa na dobry pc, stwierdzam, że liczy się również grafika i już raczej nie powrócę do konsoli :) Od zawsze miałem xbox 360, nigdy ps3, a jak miałym teraz wybrać konsolę, kupiłbym raczej ps4.
Haha, to dobre :D
Gdzie ty widzisz takiego kompa za 2000zł ?!
 

redman89

Użytkownik
Użytkownik
Zawsze mnie ropier***a porównywanie pc do konsoli. *uj mi z tej wydajności jak nie ma to przełożenia na gry (tylko mi nie wyjeżdżać z crysisem). Mam w domu komputer i to dość dobry i mam x360, który miażdży peceta, bo jak sobie chce pograc to rozkładam sie w fotelu i napier***am na 42"

za 2000zł można kupić komputer z i7 3770K działającym na 4.2ghz po OC, GTX 680, 16Gb ddr3, który zjada owe konsole razem wzięte jak tylko chce...
Chyba wychaczony na aukcji w dubaju, bo kolor sie znudził. A co do "zjada" to na pewno będzię ci sie dobrze grało na tym twoim cacku za 2tyś w Red Dead, Killzone, Uncharted, God of War, Gears of War, Gran Turismo, Forza Motorsport, The Last of Us, Resistance i wiele innych. Chwila tych gier na pc nie kupisz nawet za 100tyś, także chyba xbox360+ps3 za niecałe dwa klocki "zjedzą" tego twojego peceta z i7
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
mam x360, który miażdży peceta, bo jak sobie chce pograc to rozkładam sie w fotelu i napier***am na 42"
PC także mogę podpiąć pod HDMI do TV i grać w PRAWDZIWYM Full HD, do PC także można podpiąć pada wystarczy zainwestować w MS wireless controler, pada od xbox360 i rozsiąść się w fotelu :)

Jedynie z czym się zgodze to exy na konsole, niestety nawet na najlepszym PC w nie nie zagramy, a jest trochę dobrych tytułów które są dostępne tylko na konsole..



Wysłane z mojego C6603 za pomocą Tapatalk 4
 

prawomen

Użytkownik
Użytkownik
No właśnie... ot choćby w takie GTA V na piecu jeszcze nie zagracie :wink-new:
 

dawidek295

Xbox One
Xbox One
To tak trochę jakby porównywać święta Bożego Narodzenia do Wielkanocy :tennis:
masz całowita racje x360 tez na wykresach jest słabszy od ps3 i co??? a nico bo wszystko zalezy od twórców jak jakiies studio potrafi robić gry i je doskonale zrobić na konsole to te słupki sa gó"" warte
zobaczy sie w przyszłosci
do i7 nie ma o porównywać jak 70% gier konsolowych nie wychodzi na PC tylko na konsole
 

prawomen

Użytkownik
Użytkownik
do i7 nie ma o porównywać jak 70% gier konsolowych nie wychodzi na PC tylko na konsole
Prawda :victorious:
 

Simo

Użytkownik
Użytkownik
A ja powiem tak, że grając na X360 wogóle nie orientowałem się jakiego kloca (pada) w ręce trzymałem. Dopiero teraz gdy kupiłem PS4 wiem kto naprawdę dobre pady robi. I nie chodzi o fanboystwo, po prostu chodzi o nie wiedze. A pad od ps4 niewiele sie różni gabarytowo od ps4.

Sentyment mam do X360 ale jednak PS4 jak narazie bardziej mnie przekonał.
 

Do góry Bottom