Pytania dot. Pcsx2, streamingu gier z xboxa, wirusa na konsoli i antywirusa na pc

Wielki Wódz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Z góry przepraszam, że pytam tutaj, ale nie mam kont na innych forach, a nie chcę ich specjalnie zakładać. Nie chcę też tworzyć 40 tematów.

Jestem totalnym nubem, także proszę o wyruzomiałość
Mam kilka pytań odnośnie emulatora ps2 tzw. Pcsx2 itd.

1.Najważniejsze pytanie. Czy emulator zadziała na laptopie z : ryzen 5, nvidia Geforce gtx 1650 8 gb ram?
2.Czy emulator jest w 100% bezpieczny dla sprzętu?
3.Domyślam się, że emulator jest średnio legalny, w związku z tym czy muszę się obawiać, że zapukają do mnie smutni panowie? Co prawda mam sporą bibliotekę gier na ps2 i tylko je chciałbym emulować, ale płyty trzeba zgrać na dysk tworząc obraz iso i tutaj rodzi się potencjalne przestępstwo.
4 Załóżmy, że wszystko jest legalne, bo nie powielam gier w celu ich rozpowszechniania. Jakim programem najlepiej wypalać iso z gier i skąd go pobrać, żeby unikać virusów?

Pytania dotyczące streamowania gier z xbox one do urządzenia z windows 10.

1.Czy mogę wygodnie streamować rozgrywkę na dosłownie każdy szmelc z windowsem 10, czy muszę mieć jakiś lepszy sprzęt?
2.Komputer będzie podłączony po wifi, a konsola po kablu. Czy streaming będzie normalnie działał?

Dodatkowe pytania.
Czy mogę zavirusować sobie konsolę?
Jeśli odpowiedź na powyższe pytanie brzmi tak, to czy da się przeskanować konsolę jakimś antywirusem?
Czy Windowsowy defender w 100 % wystarczy w laptopie?

Dziękuję za odpowiedzi na powyższe pytania.

factislite

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
1.Czy mogę wygodnie streamować rozgrywkę na dosłownie każdy szmelc z windowsem 10, czy muszę mieć jakiś lepszy sprzęt?
Zależy co znaczy szmelc. Ogółem na dość słabym sprzęcie streaming będzie ok, jedyne obciążenie to wyświetlenie streamu, czyli tak jakbyś odtwarzał film.

2.Komputer będzie podłączony po wifi, a konsola po kablu. Czy streaming będzie normalnie działał?
Nie da się na to odpowiedzieć. Nie wiadomo jaki masz router, czy to WiFi 2,4GHz czy 5GHz, jakie są przeszkody na trasie. Po WiFi może być problem. Dla przykładu, usługa GeForce NOW wymaga dla 1080p i 60FPS połączenia o prędkości 25Mb/s, więc jeśli w połączeniu lokalnym osiągasz prędkość większą niż te 25Mb/s to może będzie dobrze, myślę że 50Mb/s to pewniak.

Możesz mniej więcej sprawdzić jaką osiągniesz prędkość. Będziesz potrzebował telefonu z Androidem i PC. Ściągasz na telefon aplikację "Magic iPerf" a na PC iperf. PC podłączasz po kablu, uruchamiasz CMD, przeciągasz tam wypakowanego iperf3.exe, robisz spację i wpisujesz -s a z telefonem idziesz w miejsce w którym jest Xbox, odpalasz apkę, przełączasz w niej na iperf3 (tam na górze) i wpisujesz -c adres_ip_komputera. Adres komputera możesz sprawdzić w CMD wpisując ipconfig. Oczywiście pomiar może być ograniczony bo karta sieciowa w telefonie może obciąć prędkość do 42Mb/s, chyba że masz 5GHz i w routerze i w telefonie, wtedy będzie szybciej.

Czy Windowsowy defender w 100 % wystarczy w laptopie?
Jeśli nie klikasz w głupie reklamy i pobierasz ze sprawdzonych źródeł to pewnie tak. Ja bym na twoim miejscu nie panikował i zostawił Defendera.

Czy mogę zavirusować sobie konsolę?
Nie.

1.Najważniejsze pytanie. Czy emulator zadziała na laptopie z : ryzen 5, nvidia Geforce gtx 1650 8 gb ram?
Tak.

2.Czy emulator jest w 100% bezpieczny dla sprzętu?
Tak.

3.Domyślam się, że emulator jest średnio legalny, w związku z tym czy muszę się obawiać, że zapukają do mnie smutni panowie? Co prawda mam sporą bibliotekę gier na ps2 i tylko je chciałbym emulować, ale płyty trzeba zgrać na dysk tworząc obraz iso i tutaj rodzi się potencjalne przestępstwo.
Nie sądzę, szansa jest, ale bardzo, bardzo mała. Jeśli chcesz kopiować swoje gry do pliku to nie ma w tym nic nielegalnego, bo możesz posiadać kopię posiadanego oryginału.

Ostatnia edycja:

chrabonszcz

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
tutaj nie jest to prawdą chociaż jeśli się mylę to poproszę o sprostowanie:
sam emulator nie jest nielegalny.
nielegalny jest BIOS który pozwala na emulację :]
jeśli robisz kopię płyt które posiadasz to nie robisz niczego nielegalnego dopóki tych gier nie rozpowszechniasz (nie sprzedajesz, nie udostępniasz na torrencie czy tego typu sprawy). dopóki jesteś jedynym użytkownikiem takiej kopii i masz oryginalny nośnik to nie jesteś poza prawem.
to jest dokładnie to samo jak w przypadku ripowania płyt audio - jeśli masz oryginał z którego robisz kopię to nikt ci nic nie zrobi dopóki nie zaczniesz tego rozpowszechniać.

ale warto się jeszcze dopytać bo nie jestem do końca przekonany czy mam rację :]

Do góry Bottom