Xbox One Pytania dotyczące działania XBOX ONE S PILNE

Pitbullek22

Świeżak
Świeżak
Witam wszystkich serdecznie!

Oto moja sytuacja, bardzo proszę o przeczytanie całości :( Z góry bardzo Państwu dziękuję za poświęcony czas: Konsola jest podłączona do listwy antyprzepięciowej. Przed wyjazdem z rodzicami z domu, lub podczas burzy, wyłączam listwę pstryczkiem. Gdy chcę pograć, włączam listwę, słyszę, jak pad wibruje 2 razy (Jest podłączony do konsoli przez USB) i wtedy naciskam przycisk włączania na konsoli. Słychać charakterystyczną melodyjkę i przycisk zapala się na biało. I to tyle. Konsola się nie włącza. Z konsoli nie wydobywa się żaden dźwięk, na monitorze brak obrazu... Pomaga zresetowanie zasilacza wewnętrznego konsoli, które jest opisane na stronie support'u XBOX'a (
Link ukryty dla gości, zaloguj się lub zarejestruj na forum.
). Po tym zabiegu konsola włącza się normalnie za każdym razem, oczywiście dopóki nie wyłączę i nie włączę listwy ponownie - wtedy znów muszę zresetować zasilacz wewnętrzny konsoli. 1. Co może być przyczyną tego nie włączania się konsoli po włączeniu listwy? 2. Czy to normalne? 3. Czy szkodzi to w jakikolwiek sposób konsoli? (to co sprawia, że konsola nie włącza się po włączeniu listwy i jest wymagane zresetowanie zasilacza). Pozdrawiam!

kuleczka91

Dziewczyna
Dziewczyna
Xbox One
Pomocnik
XBOX MANIAK
Użytkownik
Zasilacz takich zabiegów nie lubi. Ja mam normalnie stale w prądzie, a wyłączam całkowicie tylko w razie dłuższego wyjazdu.

ROBI772

RGH
Użytkownik
Normalne to napewno nie jest, ja wyłączam zawsze na listwie i nie ma problemu, jak konsola na gwarancji to skontaktuj się z ms

Wysłane z mojego VTR-L09 przy użyciu Tapatalka

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Przede wszystkim MS nie zaleca podłączania konsoli do listwy antyprzepięciowej tylko bezpośrednio do gniazdka. Czy ten problem występuje gdy wyciągasz wtyczkę z gniazdka i podłączasz z powrotem?

Pitbullek22

Świeżak
Świeżak
Nie próbowałem tego, ponieważ kabel od konsoli nie sięga do gniazdka ściennego. Pamiętam, jak kupiłem konsolę, przyjechałem z nią do domu i podłączyłem zasilanie, HDMI i USB z padem. Na końcu włączyłem listwę, a następnie konsolę. Włączyła się normalnie. Dopiero po jakimś czasie od
drugiego razu jest ten problem. Czyli nie stosować listwy... W takim razie przedłużacz?

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Spróbuj wyłączyć konsolę i zamiast wyłączać listwę po prostu wyciągnij wtyczkę od xboxa. Podłącz ją ponownie i zobacz czy włączy się normalnie ( wszystko bez wyłączania listwy ).

Pewnie masz listwę z filtrami ( kondensatorami ). Po wyłączeniu listwy kondensatory rozładowują się powoli, spada napięcie i zasilacz w xboxie głupieje. Późniejszy skok do 230V traktuje jako przepięcie i załącza swoje zabezpieczenia.

Pitbullek22

Świeżak
Świeżak
Dobrze, spróbuję tego dzisiaj. Ups... 1. Czy to przepięcie o którym piszesz, przez co załączają się zabezpieczenia, szkodzi konsoli w jakikolwiek sposób? 2. Czy te zabezpieczenia ,,wyczerpują się'' w miarę wykorzystywania i w końcu konsola może zepsuć się po przepięciu? Oczywiście jeśli sposób z wyjmowaniem wtyczki okaże się skuteczny, będę go stosował, ale proszę odpowiedzieć na moje pytania. Pozdrawiam,

?

Ostatnio edytowane przez moderatora:

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl
Elektronika elektronice nie jest równa, kto ma Ci tu powiedzieć kiedy Ci zasilacz padnie, zastanów się stary, nikt tu szklanej kuli nie ma. Padnie to padnie, oddasz na gwarancje go... a jak będzie po gwarancji to sobie nowy kupisz, majątek to nie kosztuje. Jakby tak każdy patrzył jak Ty to wszyscy baliby się włożyć wtyczkę do kontaktu...

Do góry Bottom