pytania od początkującego na każdy temat

itive

Świeżak
Świeżak
Witam,
Otóż mam parę pytań odnośnie przerobionego xbox'a. Dziewczyna sobie kupiła, na allegro, a ja teraz muszę wszystko ogarniać co i jak, no ale cóż... :D
Przechodząc do meritum sprawy. Coś może o konsoli, aby było jasne. Xbox 360 SLIM 250 GB + KINECT RGH 16203 PL, LT +3.0. Konsola nowa, no oprócz tego, że przerobiona. Nie podłączana do internetu, i nigdy nie będzie, jako iż dziewczyna nie jara się możliwością grania z kimś. No, ale w coś grać musi ;) No i tu zaczynają się pytania. Otóż jak można na to cudo wgrać grę. Tak, szukałem, znalazłem jak nagrać grę na płytkę, bodajże w dziale o LT był ten artykuł. Natomiast w dziale o RGH, nie znalazłem żadnych artykułów na ten temat, ani żadnych FAQ. Nie wiem, może słabo szukałem. Więc ładnie bym prosił, aby ktoś mógł wytłumaczyć jak taką grę zainstalować, czy jak to tam się nazywa. Prosiłbym, aby był to naprawdę opis dla kompletnego laika ;) Kolejna sprawa, jak już wspomniałem jak przedstawiałem konsole dołączony był do niej kinect, a że dziewczyna należy do tych żywszych chciała by sobie czasem poskakać. Dostała nawet jakieś 2 gry na tego kinect'a. No i tutaj jest drugi problem. Gdy próbuje włączyć którąś z gier, xbox prosi o aktualizacje (kinecta zapewne). O jak już jestem przy aktualizacjach to przy każdym uruchomieniu konsoli, wyskakuje komunikat o aktualizacji (w tym przypadku pewnie konsoli - nie wiem, nie widziałem tego komunikatu, dziewczyna konsole dostała w poniedziałek, a widzieć się z nią będę dopiero w sobotę). Wracając do kinecta, otrzymała od sprzedawcy instrukcje jak skonfigurować kinect'a. Jednak tu jest klapa, ponieważ ten sposób nie działa, bo 'w co nie wejdę to pyta się o aktualizacje'. Zamieszczę tutaj instrukcje sprzedawcy: 'wejsc file menager/menager następnie flash, wybrac dash.xex i uruchomi sie dashboard microsoftu i tam trzeba skonfigurowac kinecta i ustawic sobie rodzielczosc itp. Wykonała wszystko jak należy, nawet 2 razy, ciągle jest mowa o tej aktualizacji. No więc przeszukałem Wasze zacne forum i znalazłem sposób na aktualizowanie kinect'a z pendrive'a. Tam, że ściągnąć sterowniki (?), zmienić $systemupdate na $$ystemupadate i nagrać na pen'a z FAT32. Nie działa. Czy to po wsadzeniu pendrive'a czy to po uruchomieniu ponownym konsoli z pendrive'em wsadzonym w nią. Wyczytałem, też w jakiejś odpowiedzi, że jak jak się tam ma false, albo true już nie pamiętam to trzeba z nazwą folderu $systemupdate. Również nie działa. Czy to z włączona konsolą i wsadzonym pen'em czy to z uruchomioną ponownie konsolą z pen'em. Nie pojawia się żadne okienko z update'em. Oprócz oczywiście tego co pojawia się przy każdym uruchomieniu konsoli. No więc w skrócie: jak nagrać gry na dysk konsoli, by móc w nie grać, oraz jak zaktualizować tego kinect'a? (podkreśliłem dla tych co nie lubią czytac :D).

Dziękuje i pozdrawiam.

@EDIT: W instrukcji sprzedawcy była jeszcze mowa, o tym że konsola staruje z FSD.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Odp: pytania od początkującego na każdy temat

Masz RGH, tak?
Pewnie w konsoli nie ma wgranych awatarów i sterowników kinect, dlatego konsola cały czas chce wgrac aktualizacje.
Musisz pobrać oryginalny dashboard ze strony ms, widze ze w konsoli masz najnowszy, więc pobierasz najnowszy 16203, jak ściągnie to wypakowujesz i zmieniasz nazwe z $systemupdate na $$ystemupdate, wrzucasz na pendrive w fat32 i wyskoczy aktualizacja, potwierdzasz i wgra stery.
Gry możesz odpalać z płyt jak masz, a żeby odpalać z dysku to bedzie najprościej tak:
Gre z płyty instalujesz na dysk (w nxe), następnie pobierasz/włączasz program nxe2god i odpalasz go z xexmenu, program sam zrobi co trzeba i bedzie można grać bez płyty w napędzie

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk
 

itive

Świeżak
Świeżak
Dziękuje za szybką odpowiedź

W takim razie, ma pobrać z tej strony: Nowa aktualizacja konsoli Xbox | Jak uzyskać aktualizację konsoli Xbox 360 - Xbox.com
Wcześniej pobierała ze strony z tego poradnika: http://xboxforum.pl/jtag-rgh-194/rgh-aktualizacja-awatarow-i-sterownikow-kinect-125645/

Co do gier, nie przeszkadza jej, że te 2 gry są na płytkach, chodzi raczej o gry pochodzące z niezmierzonych zasobów internetu.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Odp: pytania od początkującego na każdy temat

Tak, pobierz z tej strony i zrób jak jest napisane wyżej (ważne żeby zmienić tą nazwe folderu) , jak jej nie przeszdza to niech sobie gra z płyt, ale zawsze lepiej chyba mieć na dysku gierki ;-)
Jak będziesz pobierał gry z internetu to wtedy musisz przekonwertowac na .god lub .xex :
http://xboxforum.pl/artykuly-196/tutorial-wypakowanie-bad-konwertowanie-obrazu-gry-pod-jtag-104943/

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk
 

itive

Świeżak
Świeżak
Dobrze, jutro napiszę czy się z tym uporała, bo dziś już poszła spać ;)
Jeszcze jedno pytanie odnośnie tego komunikatu o aktualizacji przy każdym uruchomieniu konsoli. To tak ma być? Da się to jakoś usunąć? Nie widziałem i nie czytałem tego komunikatu, ale z relacji dziewczyny mogę wnioskować, iż chodzi o update konsoli. Skoro jest najnowsza wersja to dlaczego chce się aktualizować, skoro nawet do internetu nie miała dostępu? I tak z ciekawości, może wiesz dlaczego nie zadziałało wdłg instrukcji sprzedawcy konfigurowanie kinect'a? Oraz inne pytanie co to jest freestyle dash i NXE? To drugie domyślam się, że konsola posiada, ponieważ trzeba było się tam dostać przy sprawdzeniu wersji oprogramowania.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Odp: pytania od początkującego na każdy temat

No jak ściągniesz ten dash i wgrasz, to zainstalują się stery do kinecta i nie będzie to wyskakiwać :)
Fsd to alternatywny dashboard, który się wykorzystuje np. do grania z dysku na usb, jak się włącza to jest duże logo "freestyle", a nxe to ten drugi dash co wygląda jak "oryginalny"

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk
 

itive

Świeżak
Świeżak
Dziękuje serdecznie za pomoc. Kinect już działa ;) Teraz jeszcze mam pytanie odnośnie kopiowania gier z pendrive'a na xbox'a. Otóż czy pendrive musi być jakoś specjalnie przygotowany, czy wystarczy po prostu sformatować go na FAT32. W poradniku nie jest wspomniane o tym, oraz jak już włożę tego pendrive do xbox'a to pewnie skopiować muszę grę przez jakiegoś file manager'a? Czy w jakiś inny sposób?
Dziękuje i pozdrawiam.
 

ROBI772

RGH
Użytkownik
Wystarczy sformatować na fat32 i xbox już go wykryje, gre na niego wrzucasz w .xex lub .god
Z pendrive możesz skopiować przez file manager w FSD, albo w XexMenu lub inny sposób (bez pendrive) to kopiowanie przez FTP

Wysłane z mojego ST27i za pomocą Tapatalk
 

Do góry Bottom