pytania po nabyciu xbox 360e

obcypl

Świeżak
Świeżak
Witam ostatnio nabyłem xboxa 360e z 2013r z chęcią przerobienia go pod rgh. Rozkręciłem obudowę w celu oględzin i okazało się iż w konsoli jest już modyfikacja napędu LT.u2 i są ślady lutowania na pcb. Napęd już odtwarza nagrywane płyty,a teraz chciałbym jeszcze zrobić mu modyfikacje RGH. Czytałem już co nieco na ten temat, ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi jeśli chodzi o optymalny zestaw do przeprowadzenia tej operacji. Z tego co wiem najlepszy programator pod tą płytę to jrv2 programator i ace v3 oscylator. Znalazłem jednak dużo tańszy zestaw mianowicie
MATRIX GLITCHER V3 CORONA RGH i programator MTX SPI NAND Flasher Matrix NAND i teraz pytanie czy taki zestaw się sprawdzi i czy będzie mi potrzebna podstawka postfix? dashboard owej płyty to 17489 za wszelkie sugestie i wsparcie dziękuję serdecznie i pozdrawiam. W załączniku fotki owej pcb
 

Attachments

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Ta konsola miała już RGH na potrzeby wydobycia klucza DVD.

Kup sobie postfix adapter v2 i X360Run. Najtaniej wychodzi (ok 30 zł z allegro) i czasy bootowania sobie możesz w miarę sprawnie ustawić.

Do odczytu nand to co wstawiłeś powinno wystarczyć.
 

obcypl

Świeżak
Świeżak
Ta konsola miała już RGH na potrzeby wydobycia klucza DVD.

Kup sobie postfix adapter v2 i X360Run. Najtaniej wychodzi (ok 30 zł z allegro) i czasy bootowania sobie możesz w miarę sprawnie ustawić.

Do odczytu nand to co wstawiłeś powinno wystarczyć.
dzięki za zainteresowanie. Zauważyłem, że jest wiele możliwości odczytania z nand i chyba najłatwiej jest j runerem. Z tego co jest w opisie z https://allegro.pl/oferta/programator-rgh-matrix-nand-programmer-spi-xbox360-10025540419 wynika , że kompatybilny jest z programem do jr runera więc jego obsługa powinna za pomocą programu z jr runera powinna być identyczna? pozdrawiam
 

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
dzięki za zainteresowanie. Zauważyłem, że jest wiele możliwości odczytania z nand i chyba najłatwiej jest j runerem. Z tego co jest w opisie z https://allegro.pl/oferta/programator-rgh-matrix-nand-programmer-spi-xbox360-10025540419 wynika , że kompatybilny jest z programem do jr runera więc jego obsługa powinna za pomocą programu z jr runera powinna być identyczna? pozdrawiam
Nie wiem. Nigdy nie korzystałem z Matrix nand programmer. Osobiście korzystam z j-runnera, ale ten programator polecam osobom, które trudnią się zarobkowo przerabianiem konsol gdyż jest zwyczajnie drogi
 

obcypl

Świeżak
Świeżak
Nie wiem. Nigdy nie korzystałem z Matrix nand programmer. Osobiście korzystam z j-runnera, ale ten programator polecam osobom, które trudnią się zarobkowo przerabianiem konsol gdyż jest zwyczajnie drogi
spoko już zamowiłem j runnera a do tego ace v3 mam nadzieje, ze ogarnę bez większych problemów. Podstawka postfix v2 zastanawiałem sie nad v3 ale to chyba było by bez wiekszej różnicy?
 

Kadrom

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
spoko już zamowiłem j runnera a do tego ace v3 mam nadzieje, ze ogarnę bez większych problemów. Podstawka postfix v2 zastanawiałem sie nad v3 ale to chyba było by bez wiekszej różnicy?
Postfix v3? Wiem, że jest v1 i v2.

W każdym razie tym drugim można poeksperymentować z czasami bootowania. Generalnie jeśli Ci nie zależy na czasie bootowania to bez różnicy w sumie
 

obcypl

Świeżak
Świeżak
racja powaliło mi się postfix v2;) Najwięcej problemów pry składaniu tego miałem właśnie założeniem postfixa. Dopiero a którymś razem jak już igła ledwo się trzymała udało się trafić w odpowiednie miejsce. rezystancja na igle 70k już się bałem, że nic tego nie będzie ale się udało. Operacja zakończona powodzeniem.
 

Do góry Bottom