Pytanie o kerownice do X One

WujekFester

Świeżak
Świeżak
Witajcie.

Jako ze postanowilem zainwestowac w kierownice jaka polecicie?

Ja rozwazalem Thrustmaster Ferrari 458 lub HORI Kierownica RWO Racing Wheel Overdrive XONE.

Z tego co widze na Allegro ceny wahaja sie od 400 do nawet 1500 PLN (wszystkie nowe - zadnych uzywek) - macie jakies rady co do kierownic i np dlaczego taka roznia w tej kierownicy akurat? Czy to kwesta braku czy podiadania FF czy moze cos innego?

Chyba ze macie jakies wlasne sprawdzone urzadzenia wiec co polecicie.
 
Ostatnia edycja:

hondacbr11

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Thrusrnaster bezapelacyjnie. Mam używam jest bardzo dobra. Cicha i precyzyjna.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

WujekFester

Świeżak
Świeżak
Ok juz jestesmy blizej.

Ale teraz jaki model? Jak pisalem sa Thrustmastery w roznych cenach od 450 po 1500. Podejrzewam ze roznia sie posiadaniem Feedbacka ale mozecie to potwierdzic lub nie? Z czego ta roznica wynika?

Generalnie chce uzywac pod F1 2017 lub nowsze wersje jak wyjda ale moze tez pod rajdowki? Jakie macie doswiadczenia lub w jakich grach uzywacie?
 

hondacbr11

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Ja osobiście posiadam Thrustmaster TX 458 Italia, ale z tego co widzę jako nówki w wielu sklepach już jej nie ma. Mam ją 3 lata i jest spoko, dużo nie korzystam ale czy na PC czy na Xbox w przypadku Forzy 7 sprawdza się bardzo dobre. Obecnie np fajnym zestawem w fajnej cenie jest coś takiego

https://www.x-kom.pl/p/358876-kierownica-thrustmaster-tmx-pro-racing-wheel-pc-xone.html

I fajne jest to że w komplecie jest zestaw z 3 pedałami. Dokupić do tego tylko shifter w późniejszym czasie i już jest zestaw kompletny. Bo osobiście twierdzę że nie ma się co pchać w kierownicę bez Force Feedback ;)
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jeśli już ma być Thrustmaster to ja bym celował w wyższy model z wymiennym kołem kierownicy. Wtedy można sobie dokupić super kierę typowo do F1 i do tego pedały T3PA Pro zamiast tych tandetnych i jest super zestaw. No ale to zależy jakim jeszcze dysponujesz budżetem i ile chcesz wydać na taki sprzęt.

Ja osobiście posiadam Logitech G920 wraz z fotelem playseat i jestem zadowolony, ale jeździłem też na T300rs z pedałami T3PA Pro i gdybym miał kasę to brałbym Thrustmastera.
 

MarioOL

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Tmx pro jest już z lepszymi pedalsami bez dopisku pro są zwykle pedały. Generalnie na początek przygody z kierownica jest to bardzo dobra opcja i stosunkowo tania. Tak naprawdę ja bym Ci zasugerował zwykłą wersję pro. Jak poczujesz potrzebę a możesz jej nie poczuć to dokupisz lepsze pedały. Ja mam tx ze zwykłymi pedałami i dla mnie wystarczają.
 

hondacbr11

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie zwróciłem uwagi na brak możliwości wymiany koła... Więc zostaje w takim razie chyba najtańszy na XBOX TX 458 Italia, z wymiennym kołem i możliwością podpięcia wszystkiego co się da.
 

WujekFester

Świeżak
Świeżak
Super dzieki za polecenia. I to sie nazywaja odpowiedzi :)

jakby ktos jeszcze cos to podpinajcie :)

Ok sorki za post pod postem ale znalazlem cos takiego - dajcie znac czy dobre urzadzenia:

Thrustmaster TX 458 Italia - http://allegro.pl/kierownica-thrustmaster-tx-458-italia-xbox-one-i6915744093.html

Logitech G 920 - http://allegro.pl/kierownica-logitech-g920-driving-force-pc-xbox-p25-i7092132477.html?reco_id=74a820ab-eff9-11e7-9fe4-246e9680b528

Thrustmaster TMX Pro Racing - http://allegro.pl/kierownica-thrustmaster-tmx-ffb-pc-xbox-one-i6677898785.html?reco_id=74a820ab-eff9-11e7-9fe4-246e9680b528

Wszytskie wygladaja solidnie - jakie wasze zdanie na ich temat?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

hondacbr11

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Logitecha bym odpuścił, bo nie jest przyszłościowy.

TMX PRO nie ma możliwości zmiany koła kierownicy. A TX już ma tą możliwość, bo posiadam sam taką samą i można ją rozbudować o inne dodatkowe akcesoryjne koła kierownicy np takie ;) http://allegro.pl/obrecz-thrustmaster-ferrari-f1-add-on-sklep-ed-wwa-i7070378617.html
 

WujekFester

Świeżak
Świeżak
Ok super dzieki :)
 

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Wiesz moim zdaniem to najpierw sprawdź czy faktycznie to jest to co Cię kręci - znam osoby , które nie wczuły się w gry kierownicą - jest to świetna sprawa, ale nie dla każdego :) Jeśli nie masz gdzie sprawdzić, a nigdy nie grałeś to ja na Twoim miejscu kupiłbym najtańszą możliwą opcję (Thrustmaster Ferrari 458 Spider) i zobaczył - bo zawsze to nieco mniejsza strata kasy, jak się okaże że nie będziesz w ogóle korzystać z nowego gadżetu bo samozaparcia zabraknie ;)

Ja już nie mam kierownicy - miałem w czasach PS3 (Logitech Driving Force GT) - znakomita sprawa, ale nie każdy się w tym odnajduje, ba ja sam na początku miałem ochotę walnąć tym o ścianę :) Potem jak już się człowiek wczuje to jest niesamowity feeling - ale tak jak mówię znam trochę osób które nie mając wcześniej do czynienia z kierownicą, nie mając samozaparcia straciły ochotę do zabawy z nią i wróciły do pada (dzięki temu ja kupiłem prawie nową kierownicę za dobrą cenę wówczas ;) )
 

hondacbr11

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wiesz moim zdaniem to najpierw sprawdź czy faktycznie to jest to co Cię kręci - znam osoby , które nie wczuły się w gry kierownicą - jest to świetna sprawa, ale nie dla każdego :) Jeśli nie masz gdzie sprawdzić, a nigdy nie grałeś to ja na Twoim miejscu kupiłbym najtańszą możliwą opcję (Thrustmaster Ferrari 458 Spider) i zobaczył - bo zawsze to nieco mniejsza strata kasy, jak się okaże że nie będziesz w ogóle korzystać z nowego gadżetu bo samozaparcia zabraknie ;)

Ja już nie mam kierownicy - miałem w czasach PS3 (Logitech Driving Force GT) - znakomita sprawa, ale nie każdy się w tym odnajduje, ba ja sam na początku miałem ochotę walnąć tym o ścianę :) Potem jak już się człowiek wczuje to jest niesamowity feeling - ale tak jak mówię znam trochę osób które nie mając wcześniej do czynienia z kierownicą, nie mając samozaparcia straciły ochotę do zabawy z nią i wróciły do pada (dzięki temu ja kupiłem prawie nową kierownicę za dobrą cenę wówczas ;) )
To też prawda... Ale zawsze mozna popykać w inne gry np ets2 .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
 

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
To też prawda... Ale zawsze mozna popykać w inne gry np ets2 .

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

wiem - ale jak mu nie siądzie gra kierownicą, to w nic nie będzie chciał pykać nawet w symulator TIRa :) Ja na początku jak usłyszałem za ile kumpel chce sprzedać bo nie czuje tego - pomyślałem ale debil, ja jako kierowca na pewno się odnajdę, ja ją chcę - i gdyby nie samozaparcie i chęć to też bym ją sprzedał od razu, bo to ani nie ma za wiele do porownania z rzeczywistością, ani nie jest tak umowną grą jak ta na padzie - pewnie nieco inaczej się też by to odczuwało "na dzień dobry" gdyby człowiek miał dobry fotel, podstawkę pod kierę itp. Grałem i na PS3 (Gran Turismo) i na PC (Richard Burns Rally! rewelacyjna była ta gra) ale początki były baaaaardzo ciężkie. Później nastąpiła sprzedaż PS3 i całego osprzętu, obecnie brak miejsca - z chęcią bym wrócił do tego, ale naprawdę mam sporo przykładów ludzi którzy sobie kompletnie nie radzili z taką grą
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Jak kupi najtańszą tandetę to na pewno tym rzuci o ścianę, ponieważ nie odczuje nawet namiastki jakiejkolwiek przyjemności z jazdy. Aby się w to bawić niestety trzeba kupić coś z wyższej półki bo na najtańsze to jest w ogóle szkoda czasu i pieniędzy.
 

Tincu

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Jak kupi najtańszą tandetę to na pewno tym rzuci o ścianę, ponieważ nie odczuje nawet namiastki jakiejkolwiek przyjemności z jazdy. Aby się w to bawić niestety trzeba kupić coś z wyższej półki bo na najtańsze to jest w ogóle szkoda czasu i pieniędzy.
nie do końca się zgodzę - by w ogóle zobaczyć czy to lubi może kupić najtańszą za 400 zł, by wiedzieć czy w ogóle poczuje grę kierownicą ;) a jak kupi sprzęt za 1000 zł pogra godzinę uzna, że to nie dla niego to straci od razu sporo kasy - bo sprzeda to już jako towar używany, a jak zostawi to tylko będzie się to kurzyć ;) Najlepiej by było jak miałby możliwośc pogrania u kogoś i to dłużej niż pół godzinki ;)
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Zgadzać się nie musisz, ale ja wiem co piszę. Sam kupiłem tanią kierownice bo stwierdziłem że droga mi nie potrzebna i sprzedałem ją po chwili bo nie było nawet mowy o fajnych wrażeniach z jazdy, które miałem z testów kierownic z wyższej półki. I tak jak mówię, kupując tani chłam zniechęci się jeszcze bardziej i jeszcze szybciej. Po drugie jeżeli kogoś nie interesuje coś takiego i nie wie czy mu się będzie podobać to powinien zostać przy padzie.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Dupnie jeździ się na kierownicy bez jakiegokolwiek systemu, kręcisz tym kołem tak bez płciowo. Przerobiłem kilka kierownic i to mogę powiedzieć.
Ja osobiście kupiłbym Thrustmastera gdyby był kompatybilny z X i Ps 7 i 8gen, jest on z tego co czytałem o niebo lepszy od Logitecha bo ma napęd paskowy a Logitech zębatki które są mało precyzyjne a z biegiem czasu rosną luzy. Z Thrustmasterem jest jeszcze jeden problem, wydasz te 1400zł na podstawowe pudło i za chwile będziesz chciał dokupić bardziej uniwersalne koło, lepsze pedały, skrzynię i obudzisz się na sporej sumie.

Jak jesteś w stanie wydać większą sumkę to bierz Thrustmastera a jak nie to Logitecha.
 

Gruberek

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
OT: Jak gracie w tego ETS'a to też dziewczyny podchodzą na parkingu jak staniecie na pauzę? :D
 

WujekFester

Świeżak
Świeżak
Ja w sumie to na poczatek potrzebuje kierownice do F1 2017 i kolejnych odslon serii.
Moze tez do jakichs rajdowek.

Na padzie kompletnie mi nie idzie, nie umiem wyczuc pada i nie wiem jak to zdrobic. Pad najlepszy w sportowych grach sie sprawdza bo nawet ciezko sie odnalezc na nim na GTA czy typowych strzelankach [nie wiem jak to robicie ze precyzyjniecelownikiem operujecie] wiec w sumie pod wyscigowki potrzebna kiera jest.
 

Menelaos8

Świeżak
Świeżak
Ja w sumie to na poczatek potrzebuje kierownice do F1 2017 i kolejnych odslon serii.
Moze tez do jakichs rajdowek.

Na padzie kompletnie mi nie idzie, nie umiem wyczuc pada i nie wiem jak to zdrobic. Pad najlepszy w sportowych grach sie sprawdza bo nawet ciezko sie odnalezc na nim na GTA czy typowych strzelankach [nie wiem jak to robicie ze precyzyjniecelownikiem operujecie] wiec w sumie pod wyscigowki potrzebna kiera jest.
Jeżeli wchodzic w kierownicę to tylko z FFB. Bez tego odczucia będą gorsze niż na padzie.

Miałem TMX ze zwykłymi pedalami i to calkiem fajne koło. Teraz mam TX z pedałami T3PA i kołem GTE i rownież jest świetne. Gram w Forze 7 i Dirt Rally.

Przepaści pomiędzy nimi nie ma ale czuć różnicę na korzyść wersji TX.

Jak budżet nie pozwala to bierz TMX Pro.

Nawet jak ci nie podejdzie to szybciej ją sprzedaż niż jakiś shit bez FFB.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Do góry Bottom