HOT! Quantum Break ma problemy z rozdzielczością i płynnością działania?

akir

Xbox One
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
Użytkownik
PSforum.pl
Fakt faktem jest taki ze od początku wszyscy wiedza ze konsole spóźniły się jakies 3-4lata. Faktem jest tez ze tą generację konsol należy zakończyć szybko i wypuścić cos nowego mocarnego na daną chwilę

Wysłane z mojego Honor 7.
 

maxoff

Użytkownik
Użytkownik
Fakt faktem jest taki ze od początku wszyscy wiedza ze konsole spóźniły się jakies 3-4lata. Faktem jest tez ze tą generację konsol należy zakończyć szybko i wypuścić cos nowego mocarnego na daną chwilę

Wysłane z mojego Honor 7.
To fakt zgadzam się z tym co powiedziałeś, ta generacja wyszła kilka lat za późno lub w ogóle nie powinna ujrzeć w tych czasach i w tym wydaniu światła dziennego.
Jednak chyba nie aż tak szybko to nastąpi bo zarówno jak MS i Sony sporo kasy w tą generację utopiło i zapewne nie od razu wypuszczą nową...
Ale jestem w 100% za tym by jak najszybciej wyszła nowa generacja z prawdziwym powerem która pretendowała by do miana prawdziwych nextgenów.
 

Hasted

Banned
Użytkownik
Świeżak
Jeśli gra będzie chodź w 50 % trzymać poziom Alana Wake to będzie dobrze. Grafika jest Oki, i widać że jakieś super aa zastosowany bo nie widać niższej rozdzielczości. Ale nanlitosc boska doom ma działać w 1080 p i 60 klatkach... czemu remedy nie umie zoptymalizować gry. Stale 30 klatek jest ok ale 60 to całkiem inna bajka. boję się że na 50 " tv niestety krawędzie nie będą już takie gładkie jak na monitorze. I będzie tak jak z star Wars :bf
 

l33t

Użytkownik
Użytkownik
Zaraz ci ktoś wyskoczy z małym telewizorem 32 cali o matrycy 720p i powie, że różnica między taką rozdzielczością a 1080p jest w ogóle niezauwazalna i to marketing. Tak jak czytałem tutaj niejednokrotnie "poważne" opinie, w myśl których na podstawie bardzo mocno skompresowanych filmików na YouTube ktoś ocenianial, że nie widać różnicy praktycznie między XONE, a wypasioną wersją pecetowa, odpalaną na przykład na jakimś GTX-ie 980Ti.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nawet zylion trylionow pixeli nie pomoże jeśli gra będzie do dupy. Graliscie, że już wiecie że jest dobra czy nie? Wróżycie z fusów i tyle.

Wysłane z mojego LG-D320
 

baddream

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
A co ma granie do tego by stwierdzić, że gra ledwo hula na xboxie? Ja nie muszę w to zagrać żeby wiedzieć, że konsola jest za słaba żeby udźwignąć tę grę i to jest w tym wszystkim straszne. Nie ratują sytuacji ani żadne wygładzenia zaawansowane ani inne marketingowe ściemy.
 

ManyPL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Wiecie więcej niż Microsoft - kariera przed Wami.

Wysłane z mojego LG-D320
 

Hasted

Banned
Użytkownik
Świeżak
Wiemy
Wiecie więcej niż Microsoft - kariera przed Wami.

Wysłane z mojego LG-D320
Wiemy bo gramy i to obiektywna opinia. A nie marketing ms i innych firm. Oni zawsze będą wygłasza opinie że wszystko jest ********* nie ma różnic a nawet na ich konsoli gra w różnych aspektach jest lepsza i większą rozdzielczość czy tam fps nie wpływa na rozgrywkę. Wiadomo że róż n ca między 900 p a 1080 jest naprawdę mało widoczna ale już 30 a 60 klatek to mega przeskok w płynności. 720 p to na rok 2016 nieporozumienie. Mogli Robix tak jak w przypadku halo 5 przeskok rozdziałki z 1080 do nawet 720 gdy konsola nie dała rady. Ale to moje zdanie i każdy ma swoje
P.s przepraszam za literówki ale PiS ZSZ e że smażona sony i jest lipa
 

Jacław

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
PSforum.pl
Taki tytuł i taka porażka... :) śmieszy mnie to co tu niektórzy piszą poważnie. AA wygładza krawędzie a nie zmienia roździelczość. Dobry też jest tekst że pecet by nie uciągnął czegoś takiego - tekst mistrz NicoBellic. AA i filtry będą raczej tu właśnie po to żeby maskować słabą roździelczość HD i co za tym idzie marną jakość tekstur żeby nie wybiło oczu na dużych matrycach niż w celu upiększenia.
 

baddream

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Otóż to, wyjąłeś mi to "z ust". Te wszystkie wspomagacze to jest ściema maskująca braki harware'owe naszych konsol i podejrzewam ze na poczet tych wspomagaczy zmniejszono rozdzielczość do 720p bo 900p+wszystkie te zaawansowane upiekszenia sfreezowałyby system Xboxa.
 

fitness

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Nie ma co bić piany zobaczymy po premierze

wyklepane z m4A1
 

Professor Chaos

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
AA wygładza krawędzie a nie zmienia roździelczość.
AA przede wszystkim drastycznie obniża frame rate, stąd cięcia w rozdzielczości itd.. 720p/30 to tragedia na dziś dzień. Jednak jeśli gra będzie bardzo dobra, to jakoś przeboleję.
 

barman_2000

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wszyscy Ci którzy maja powyżej 20 lat powinni wiedzieć ze grafika to nie wszystko, podniecacie się grafiką a ile już było tytułów nad którymi się tak zachwycaliście że jaka to nie grafika jest super a potem nie dało się w to grać? co mi to po tym że w takim QB będzie nawet 4k jeżeli ta gra zanudzi mnie w 10 minut? Obecnie wszystkim się w głowach przestawiło, tak samo jak z filmami, ważne by było pełno efektów a grać to mogą nawet snopki słomy. Po drugie przecież jak Wam nie pasuje to kupcie sobie wersje na PC i odpalcie w super grafice, jeśli naprawde lubiecie przyglądanie się które krawędzie wyglądaja lepiej itd. przecież każdy od początku wiedział jaka jest moc XO, były na ten temat obszerne dyskusje przed jego premierą. Zawsze uwielbiam czytać takie tematy kiedy to wszyscy oczywiście nie grając w grę tylko słuchając jakis gości i oglądając gameplaye na youtubie na którym one wyglądają strasznie wypowiada się na temat grafiki oraz rozgrywki.


AA przede wszystkim drastycznie obniża frame rate, stąd cięcia w rozdzielczości itd.. 720p/30 to tragedia na dziś dzień. Jednak jeśli gra będzie bardzo dobra, to jakoś przeboleję.
są różne rodzaje AA, obecnie stosowane nie obniżają drastycznie płynności gier jak to było lata temu
 

Biały406

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Kurczę, ale sama grafika w grze jest naprawdę udana więc nie wiem o co to bicie piany. Dla testów odpalę dziś ten gameplay na swoim tv w najlepszej oferowanej jakości z YT. Bo jestem ciekaw gdzie są te 'ząbki' i piksele. A do ostatecznej oceny poczekajmy aż gra wyjdzie bo narazie to są tylko spekulacje.

Niektórzy to zamiast narzekać lepiej niech w końcu odpalą jakąś grę i się odprężą. Trochę luzu:)
 

synek03

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
czasami mam wrażenie, że niektórzy z tego forum w ogóle nie grają tylko komentują (bo przecież doba ma ograniczoną ilość godzin)
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Trochę takie głupie pytanie. I domysł.. Ciekawe czy dają wersję Demo gry ? Powiedzmy 1 level albo coś takiego. Bo ostatnio przez przypadek znalazłem demo Naruto na XO :). I przekonała mnie gierka do siebie :)
 

Buhaj47

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
720p w nowej grze AAA nie brzmi poważnie, ale nie kieruję się samą grafiką - pamiętam jeszcze, gdy kilkanaście lat temu najlepiej bawiłem się przy Commandos 2 (oprócz Wiedźmina 3 najlepsza gra, w jaką grałem), na których nastolatkowie teraz nie chcieliby nawet spojrzeć! Tak czy siak, Quantum Break kupię, chociaż sytuacja pokazuje, że możliwości techniczne obecnej generacji już się wyczerpały.
 
Ostatnia edycja:

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Według mnie problem rozdzielczości mogliby rozwiązać za pomocą tak znienawidzonych czarnych pasów, jeżeli mielibyśmy podpięty monitor czy TV z matrycą 720 to gra byłą by w 720 na całym ekranie ale przy wyższych rozdzielczościach dodawane były by pasy, sam ich nie lubię ale wolałbym stałe 1080 z pasami niż rozciągnięte 720.

Oczywiście w menu gry obowiązkowo opcja wyłączenie pasów dla osób które jednak z dwojga złego wolą przeskalowany obraz.
 

Onicniepytaj

Ryżownik
Ryżownik
Xbox One
Użytkownik
Nie żebym coś mówił bo mniej więcej rozumie tych co narzekają "to tylko 720p!" no i tych "grafika to nie wszystko!".

No ale panowie/panie nie oszukujmy się.
Z tego co Ja pamiętam to XX razy było powiedziane, że przejście w next gen jest spowodowane tym, że nikt już nie chce gier w 720p bo są słabe i brzydkie.
Przed premierą konsol było takie wychwalanie jednej jak i drugiej, że 1080p to standard po to właśnie są tworzone. Aż tu nagle okazuje się, że 900p to tak czasami ciężko uciągnąć.. więc niech będzie 720p i masa procesów usprawniających (nie znam się na tym, więc nie wnikam w to).

I moim zdaniem (obiektywnym) zostało to chyba po części udowodnione, że te next geny to jeden wielki niewypał. I nie jest to taki skok generacyjny jak nam zapewniano/obiecywano.
Na pewno dużo się nie mylę twierdząc, że posiadacze PS4 po prostu śmieją się z XO i M$ i z tego, co serwują swym graczom/fanom.


Powoli snuje domysły, że jakby M$ wyskoczył ze swoimi pierwotnymi planami typu "gry używane nie będą działać na twojej konsoli - niszczymy sprzedaż gier używanych na których nie zarabiamy!". To znalazły by się takie osoby, którym by to po prostu nie przeszkadzało i bronili by tego, sądzili by, że to dobre itd.
Tak samo jak łykają bezproblemowo fakt, że XO traci Exy.


No ale jak piszę to tylko Moje domysły, przemyślenia.
 

tookiest

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Wszyscy Ci którzy maja powyżej 20 lat powinni wiedzieć ze grafika to nie wszystko, podniecacie się grafiką a ile już było tytułów nad którymi się tak zachwycaliście że jaka to nie grafika jest super a potem nie dało się w to grać? co mi to po tym że w takim QB będzie nawet 4k jeżeli ta gra zanudzi mnie w 10 minut? Obecnie wszystkim się w głowach przestawiło, tak samo jak z filmami, ważne by było pełno efektów a grać to mogą nawet snopki słomy. Po drugie przecież jak Wam nie pasuje to kupcie sobie wersje na PC i odpalcie w super grafice, jeśli naprawde lubiecie przyglądanie się które krawędzie wyglądaja lepiej itd. przecież każdy od początku wiedział jaka jest moc XO, były na ten temat obszerne dyskusje przed jego premierą. Zawsze uwielbiam czytać takie tematy kiedy to wszyscy oczywiście nie grając w grę tylko słuchając jakis gości i oglądając gameplaye na youtubie na którym one wyglądają strasznie wypowiada się na temat grafiki oraz rozgrywki.




są różne rodzaje AA, obecnie stosowane nie obniżają drastycznie płynności gier jak to było lata temu
Jak uważasz, że grafika to nie wszystko, to czemu nie grasz w miodne klasyki z GBA czy N64? XO to next gen a od topowej konsoli powinno się wymagać kilku rzeczy. Napewno nie 720p.
 

Do góry Bottom