Red Dead Redemption 2 nie ma ustalonej monetyzacji. Priorytetem stworzenie wyjątkowej gry

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


Rockstar przygotowuje się do kolejnej prezentacji Red Dead Redemption 2, jednak nie powinniśmy aktualnie liczyć na konkrety dotyczące mikrotransakcji. Twórcy aktualnie skupiają się wyłącznie na stworzeniu głównej rozgrywki.

Rockstar dzięki GTA Online wciąż zarabia ogromną gotówkę, ale nie oznacz to, że firma w przypadku Red Dead Redemption 2 zamierza skupić się wyłącznie na rozgrywce sieciowej. Pierwszym zadaniem studia jest stworzenie kapitalnej podstawy, którą można w przyszłości rozwijać.


W sprawie monetyzacji produkcji wypowiedział się Strauss Zelnick, który wspomniał, że w interesie jego firmy leży stworzenie najlepszej rozgrywki:

„Nie interesują nas gry jako usługa, tytuły single-player, multiplayer, czy też epizodyczne produkcje. W naszym interesie leży przyciąganie i angażowanie konsumentów najlepszą rozgrywką, bez względu na jej rodzaj, a jeśli to zrobimy, to następnie damy konsumentom jeszcze więcej wspaniałych rzeczy, które będą ich interesować i wtedy dochody oraz zyski przyjdą naturalnie.”
Prezes Take-Two podkreśla, że jego zdaniem tworzenie gier single-player nadal ma sens, jednak w tym wypadku należy kreować historie prezentujące odpowiednią jakość. Dla Take-Two oraz Rockstar najważniejszy jest kontakt z klientem, a dopiero później można liczyć na dodatkowy zarobek.

Rockstar pracuje nad Red Dead Online, jednak aktualnie deweloperzy nie przedstawili sposobów monetyzacji – firma nie mówi o kupowaniu skórek, broni, lootboxach, ponieważ priorytetem w tym wypadku jest utrzymanie zaangażowania konsumentów.

Red Dead Redemption 2 może okazać się jedną z największych tegorocznych premier, jednak Zelnick podkreśla, że Rockstar musi zadbać o podstawę, by móc myśleć o kolejnych krokach i rozwijać grę po premierze.


 

suki

Użytkownik
Użytkownik
Jak to nie mają ustalonej... skoro pocieli grę i najlepszą misję z całej gry wycięli żeby ludzie ultimate kupili?
Niech się gonią...
 

Do góry Bottom