Red Dead Redemption II

-=SETH=-

-= XBOX GOD =-
Członek Załogi
Administrator
XBF
Super Moderator
Xbox One
V.I.P
Pomocnik
XBOX MANIAK
Game Master
Liga XboxForum.pl
Achievement Hunter
PSforum.pl


W wątku tylko opinie!
 

VortaL

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Pograłem kilka godzin i pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Gra mega rozbudowana, wiele opcji w obozie.
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik



RDR2 to pierwsza gra przy której usłyszałem że mam wentylator w konsoli :D Przez chwile miałem dziwne wrażenie jak to przecież nie gram na PlayStation co tak szumi ?!



+ Graficznie jest schludnie, nie ma efektu łał ale gra wygląda bardzo ładnie szczególnie efekty świetlne robią robotę.
+ Gra posiada bardzo wiele mechanik.
+ Gra nie zostawia gracza samego sobie nawet na chwilę, a to jakąś kobietę porwano i krzyczy o pomoc a to jakiś facet wlazł we wnyki a to inny został ugryziony przez węża..
+ Mapy , zagadki, skarby, smaczki, sekrety, easter eggi.. misja z Polakiem :D
+ Jak na tak ogromny tytuł nie uświadczyłem większych błędów, pomijam tu jakieś dziwne akcje czy przenikający dach przez cysternę wody na stacji kolejowej.
+ Natywne 4k na XOX.
+ Ciekawe wciągające misję poboczne.
+ Wypełniony świąt gry.
+ Kamera pierwszoosobowa.


+/- Senna rozgrywka, brak jakiś większych akcji nie dla fanów GTA.
+/- Polubiłem zbira Arthura
+/- Rdzenie rozgrywki - nie bardzo jestem przekonany do tego ale na szczęście nie przeszkadzają gdyż nie są nachalne.


- Efekty pogodowe potrafią się zmienić od tak, jest piękna gesta mgła a tu nagle pstryk i znika.
- Państwo policyjne, będąc na totalnym odludziu gdy wplątałem się w strzelaninę z jakimś typkiem i go zabiłem to nagle jestem poszukiwani, ja się pytam jak ? W okolicy żywego ducha!
- Samobójcy w miastach rzucający się pod kopyta konia, gra uznaje to jako akty naszej agresji i jestem od razu poszukiwany.
-Bardzo słaba jakość tekstur dłoni/rękawów co w trybie pierwszoosobowym mocno widać.
-Koniom brak instynktu samozachowawczego, ciągle się gdzieś przewracają, wbijają w drzewo czy inne konie i Artur spada.
- Idiotyczne spowolnienie ruchów w obozach i miastach.
- Szeryfowie którzy wyskakują totalnie znikąd od razu do mnie strzelali, nie było ''pan pojedzie z nami''.
- Opcja zmiany pola widzenia jak w GTAV kosmetyczna, jakieś 10' na oko to tyle co nic.


- Jadę na dachu pociągu zwiedzam pół mapy przejechałem w pewnym momencie pociąg staje w szczerym polu bez powodu rozglądam się a tu trwa napad, mówię nie będę się w to mieszał... nagle z dupy jestem poszukiwany i grzywna 50$, za damski wuj się pytam ?!

- Drze się do mnie jakiś typ, koń mu zwiał i stoi w środku niczego prosi o pomoc to zatrzymuje się a on do mnie z tekstem ''śledzisz mnie ?'' I celuje z broni, po chwili odchodzi.. dobra zlewam go i jadę a zza pleców słyszę ''ty cwelu!''

-Jadę spokojnie przez las nagle szeryfowie wyskakują i ubili mnie, jadę dalej nie minęło 10s a tu kolejni i znowu zginąłem i tak po czwartym razie rzuciłem padem o ścianę, w grze bardzo mało się zarabia a ja straciłem w 2 minuty ~400$


Jak na 25% gry to jestem bardzo zadowolony, miałem obawy bo pierwsze RDR mi nie podeszło ale RDR2 jest świetne! Zaryzykowałbym stwierdzenie że RDR2 przebija GTAV ale nie dlatego że wyszło kilka lat później ale ze względu na kunszt i dopracowanie czego zabrakło w V przez skupienie się na trybie sieciowym.
 

futureshock

Użytkownik
Użytkownik
Zdecydowanie jedna z najlepszych gier obecnej generacji. W tym roku wyszło wiele mocnych gier, ale RDR2 to taka wisienka na torcie.

Poniżej kilka moich screenów, z pierwszych godzin na dzikim zachodzie:










 

MatGlo

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Świeżak
Rewelacja: takie są moje wrażenia z pierwszych 20 godzin, niestety tylko tyle udało się pograć od premiery. Grafika piękna i gra się rewelacyjnie. Polecam każdemu niezdecydowanemu.


Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Skoro teraz można zadawać pytanie w temacie z opiniami to dostał ktoś kasę do GTA Online ?
 

futureshock

Użytkownik
Użytkownik
Up, przy zakupie wersji cyfrowej po paru dniach dostałem kod na XBL. :)
 

sqwara

Użytkownik
Użytkownik
Ja ma taki kod na kase do GTA, jak ktoś z forumowiczów gra to jak odnajdę mogę podesłać, mi nie potrzebny.

Natomiast mam pytanie jak lub czym upolować królika lub inna zwierzynę aby była skóra idealna ??
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Ja ma taki kod na kase do GTA, jak ktoś z forumowiczów gra to jak odnajdę mogę podesłać, mi nie potrzebny.

Natomiast mam pytanie jak lub czym upolować królika lub inna zwierzynę aby była skóra idealna ??
Za pomocą łuku
 

sqwara

Użytkownik
Użytkownik
Za pomocą łuku
Tyle wiem, ale tak zwykłe strzały to zabijam na raz tylko spada z 3 na 2 gwiazdki, obczaiłem i wykonuje strzały na drobną zwierzynę ale nie mogę zabić na raz ( w głowę i żyje normalnie zombi królik) i już kończy mi się cierpliwość do tych królików
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Tyle wiem, ale tak zwykłe strzały to zabijam na raz tylko spada z 3 na 2 gwiazdki, obczaiłem i wykonuje strzały na drobną zwierzynę ale nie mogę zabić na raz ( w głowę i żyje normalnie zombi królik) i już kończy mi się cierpliwość do tych królików
Na zwierzaki rób RB, i tam masz w lezym dolnbym rogu informacje jak je zabijać i jakiej broni uzywać , ja np na żółwia musiałem wytworzyć strzały na zwierzynę małą , na jelenia z 3 gwiazdkami karabin z lunetą , strzał tylko w głowę. Najlepiej jak chcesz daleko robić to masz lornetkę.


Teraz kilka co do RDR2 , gra jest miodna , ładnie wygląda , gra się przyjemnie , krajobraz jest super , przebiegające przypadkowo zwierzaki , ludzie , konie , zdarzenia losowe. To wszystko sprawie że gra jest realistyczna.

Może więcej napisze jak ją skończę :)
 

brattanek

Ojciec dyrektor
Członek Załogi
Administrator
XBF
Xbox One
V.I.P
XBOX MANIAK
Użytkownik
Świeżak
Jak komuś gra się nie będzie ładować i zawiśnie na zdjęciach to oto rozwiązanie problemu mnie dzisiaj to spotkało.
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Takie pytanie - mam grę w wersji pudełkowej (standardowej) na Xboxa, w środku był kod na zawartość przedpremierową (niezbędnik bandyty i koń bojowy). Wbiłem kod za pośrednictwem strony internetowej, udało się zrealizować, ale jest tam coś takiego jak "Produkt obecnie niedostępny". To nie jest właśnie to, do czego ma wcześniejszy dostęp PS4? W stajni go nie ma, tam też nie ma takiego do kupienia.
 

bld

XBOX MANIAK
XBF
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Skończyłem grę , ta gra obok hmmm gta V jeśli chodzi o rozbudowanie i fabułę ma wszystkie gry pod sobą

Świat jest tak wielki że masarka , jeżdżenia , robienia , napadania i to oporowo , nie można się nudzić w tej grze.

Gierole ukończyłem, fabułę na 100 % a całkowitej gry na 90 % nie żałuję ani jednej wydanej złotówki na tą grę ;-)

Przy okazji napiszę że jest rewelacyjny soundtrack ;-)

CYK
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
Nie spieszę się z fabułą, mimo kilkudziesięciu godzin spędzonych przy grze, ledwo kończę 3 rozdział, więc spoilerów nie będzie.
Gra jest krótko mówiąc powalająca pod każdym względem.

DETALE!

Takiej ilości detali, od drobnych szczegółów po większe elementy układanki, nie było do tej pory. Od szerokiego macro do najmniejszego micro, Rockstar stworzył olbrzymi świat pełen najdrobniejszych pierwiastków.
Konia z rzędem temu, kto odkrył wszystkie te smaczki.
Takiej jakości śniegu i błota nie spodziewałem się w najśmielszych oczekiwaniach.
Kiedy jedziemy na koniu, Artur uchyla się by nie uderzyły go gałęzie.
Kiedy kładziemy skóry na konia, to autentycznie je widać, każda ma unikalny wygląd. Kiedy już mamy na koniu skórę większego zwierzęcia np. bizona, czy krokodyla, te mniejsze Artur wsuwa pod spód, czyli został zaimplementowany ruch dla określonej sytuacji.
Dobieramy odpowiednie ubranie do środowiska.
Dbamy o siebie – musimy odpoczywać, jeść, utrzymywać higienę osobista – ludzie inaczej reagują w zależności jak wyglądamy. Trzeba jednak pamiętać, by nie jeść za dużo, bo przytyjemy i koń będzie się szybciej męczył.
Dbamy o konia – czeszemy go by był czysty, zwiększamy relacje z nim, by lepiej reagował na nasze komendy, karmimy go.
Dbamy o bron, im czystsza tym bardziej niezawodna
Tego jest tak wiele, że pisałbym ten tekst kilka godzin.
Wygląd, aktualne ubranie Artura a także określona sytuacja pojawiają się w cutscenkach! Raz zdarzyło się, że lokalna władza dopadła mnie, gdy rozpocząłem misje. Scenka się toczyła, a stróże prawa stali dookoła z wycelowanymi rewolwerami I czekali aż skończymy rozmawiać! Jak to możliwe?!

NATURALNOŚĆ!

Wszystko odbywa się na naszych oczach, jest autentyczne i unikalne.
Skórowanie zwierząt obserwujemy jako dłuższy proces, Artur nacina martwe zwierzę i krok po kroku skóruje. Ja wiem, że normalnie trwa to dłużej, ale każda gra do tej pory unikała aż takiej ilości detali. To może być aż nużące dla niektórych. Wystarczy porównać z RDR1, który do dziś zachwyca ilością szczegółów, gdzie podczas tego samego procesu widzieliśmy jedynie kilka kropel krwi na ekranie.
Kiedy jadąc na koniu wybieramy odpowiednią broń, to Artur po nią sięga. Wykonuje autentyczny ruch, gdzie najpierw chowa poprzednią w kaburę, a później wyciąga następną.
Kiedy zbieramy zioła I rośliny, to Artur sięga I wyrywa, obrywa, skubie, liście, łodygi, kwiaty, każda w inny sposób.
Kiedy gramy w mini gry, to czy poker, czy domino, my rzeczywiście widzimy, jak Artur sięga po karty, klocki. To trwa, może irytująco długo, ale naturalnie.
Mnie to wszystko urzekło i odczuwam autentyczną przyjemność obcowania w tym świecie, gdzie wszystko ewoluuje, dzieje się na moich oczach a nie materializuje w cudowny sposób.
Znając w pewnym sensie zakończenie tej historii, ponieważ RDR2 jest prequelem, lubię znajdywać w moich towarzyszach pierwiastki znane z RDR1. Oczywiście John Marston jest numerem jeden, ale reszta też nie odstaje. Sprawia mi przyjemność dbanie o grupę, regularnie dostarczam im pożywienie, wspomagam jak tylko mogę.
Rozmowy z kompanami to istne perełki, jak się przegadują, obrażają, podjudzają. Linii dialogowych musi być mnóstwo, bo są inne w zależności od sytuacji.
W grze nie ma powtarzalności, wszystko jest unikalne, reaguje na rzeczywiste czynniki.
Eksploracja mapy i polowanie to moje ulubione aktywności. Poznajmy okolice, różnych ludzi, zdobywamy przyjaźnie, czasem przyłączamy się do nieznajomych i polujemy, innym razem zostajemy napadnięci, innym to my napadamy, możemy pomoc, możemy zaszkodzić, możemy wszystko.
Tak jak mówiłem, mógłbym wymieniać zalety długo.
Jeśli coś mnie w tej grze irytuje to wszechobecność świadków oraz wielofunkcyjność przycisków. Czasem chce z kimś pogadać – lewy strzał, a tu nagle wyciągam bron i od razu problem. Chce wsiąść na konia – Y a tu nagle zaczynam szarpać pobliskiego frajera I od razu problem.
Nie wspomnę o fabule, bo nie ukończyłem jeszcze nawet 3 rozdziału, ale zapowiada się bardzo dobrze. Wiemy do czego to wszystko prowadzi, ale jestem wielce ciekaw jak.
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
@Krakoos, też jestem na etapie trzeciego rozdziału. Wiesz może coś na temat tego konia bojowego i niezbędnika bandyty? Ale znając to, że mam już pewnie lepszy - nie będzie mi potrzebny.
 

Krakoos

Xbox One
Xbox One
XBOX MANIAK
Użytkownik
@Krakoos, też jestem na etapie trzeciego rozdziału. Wiesz może coś na temat tego konia bojowego i niezbędnika bandyty? Ale znając to, że mam już pewnie lepszy - nie będzie mi potrzebny.
Nie wiem nic do tego stopnia, że dopiero TY mi przypomniałeś, że ten dodatek posiadam. Mało tego, ja nadal jeżdżę na koniu złapanym na początku gry,
 

krzys1190

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Koń jest w stajni w Valentine a niezbędnik to kilka pierdół w ekwipunku. O wiele lepszego konia można złapać w obszarze gdzie byliśmy na początku gry ale nie jest to najlepszy koń w grze. Ogólnie jak na ed. specjalną to jestem rozczarowany.
 

Fabiosek1

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Konia lepszego to na pewno już mam, a te rzeczy do EQ - pewnie już wykorzystane, nie było nawet komunikatu o pojawieniu się ich. :D
 

P3rconte

Użytkownik
Użytkownik
Świeżak
Hejka :cool:
Szukam ekipy ; graczy do wspólnej gry w RDO :)
 

Do góry Bottom