Regeneracja płyty xbox360

sloniu

trolololololo
V.I.P
Użytkownik
elo,
Nie wiecie czy na giełdzie elektronicznej w krakowie regenerują płytki Do xboxa?
Pozdro
A jak nie na giełdzie to gdzie?
 

manfred

Użytkownik
Użytkownik
Pasta do regeneracji płyt (czy jak to zwał), trochę chęci, jakieś 20-30 min i wio! Nie wymaga wiele pracy a działa.
 

gameboy

Świeżak
Świeżak
Pasta działa??? Próbowałem chyba wszystkich możliwych sprayów, płynów, maści, ścniereczek i gąbek... może to i działa ale raczej na odkurzanie płyt, a nie regeneracje... miałem dosłownie kółka wyryte na płytkach od xboxa 360 i zanioslem to do jakiegoś serwisu naprawy płyt i powiedzieli mi, że to "normalne" i, że non stop ktoś przychodzi z "kółkami"... płytkę naprawili, kółko zniknęło i najważniejsze - płytka działa (przynajmniej do momentu, kiedy xbox znowu zacznie ją drapać... ale zawsze to dużo taniej niż zakup nowej. Firma jest w Wwie, ale z tego co wiem to robią naprawy też wysyłkowo, więc jakby ktoś chciał to www.czyszczeniedvd.pl . Ja naprawiałem tam płytki już kilka razy (xbox, cd audio i dvd) i naprawdę spoko, bo jak czytam posty na forach o czyszczeniu bananem...
 

@elempl

Użytkownik
Użytkownik
regeneracja w profesjonalnej maszynie koszt 7-8 zł za płyte czy naprawde chcecie eksperymentowac ze szmatami i pastami ???? po takim zabiegu plyta lśni jak nowa sam wiele regenerowalem i zawsze rezultat był ekstra :)
 

liroy_ek

Użytkownik
Użytkownik
płyta lśni jak nowa nawet po metodach typu banan + cd albo innych bzdurach które tylko wizualnie odnawiają płyte a rysy są maskowane i wydaje mi sie ze jesli dane są uszkodzone to w żaden sposób nie przywrócisz płyty do stanu przed uszkodzeniem :) A jak ktos chce zeby sie plyta swiecila to wosk + szmatka i niech poleruje :)
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
generalnie jak dla mnie to taka regeneracja to tylko spolerowanie płyty w celu usunięcia rys ale moge się mylić
 

gameboy

Świeżak
Świeżak
generalnie jak dla mnie to taka regeneracja to tylko spolerowanie płyty w celu usunięcia rys ale moge się mylić
nooo rzeczywiście jednym z efektów profesjonalnej regeneracji płyt jest usunięcie rys, ale często płyty właśnie nie działają przez te rysy - ja tak miałem i po regeneracji zaczęła normalnie działać, a nie wiem czy banan też ma takie same właściwości :)
 

Zero

Użytkownik
Użytkownik
no dobra ale generalnie spolerować ją sobie można samemu poprostu trzeba pamiętać że spolerowana warstwa dalej musi być równoległa
 

gameboy

Świeżak
Świeżak
to prawda, ale raczej nie ściereczką z mikrofibry i sprayem do CD. W każdym razie kto, jak woli, ja wolę zapłacić za regenerację płyty, mieć z głowy i mieć pewność, że płytka będzie znowu użyteczna. Mam tu na myśli przede wszystkim płytki oryginalnie tłoczone, bo koszt nowych jest dużo wyższy...
 

serok

Użytkownik
Użytkownik
a ja wam powiem ze mi kiedys gow2 nie chcial wogole dzialac i wypolerowalem go pasta do zebow ( to nie zart) rysy zostaly ale gra dziala do tej pory bez problemow
 

Folga360

Użytkownik
Użytkownik
W wiecie gdzie w okolicach Zabrza jest takie coś ? Naruto : Broken Bond mi się porysowało i nie trybi :(
 

krzychol

Świeżak
Świeżak
Witam. Ja właśnie zajmuje się profesjonalną regeneracją płyt i mogę wam odpowiedzieć na wszystkie gnębiące was pytania.
Generalnie w regeneracji chodzi o wygładzenie powierzchni, żeby laser czytał ścieżkę, która jest zapisana zaraz pod nadrukiem, a rysy tworzą się w warstwie plastiku, który chroni dane. Więc jeśli płyta nie została pocięta nożem, i warstwa z nadrukiem jest cała to płytkę można uratować.
Inna sprawa to czas. Z upływem czasu, naświetlenia itd. płyta się utlenia i dane są na zawsze tracone, wszystko zależy od warunków przechowywania i użytkowania. Ale płyty oryginalne wytrzymują dłużej bo są chyba tłoczone a płyty nagrywane w domu wypalane.
Kiedyś spróbowałem pastą do zębów też zrobić płytkę, ale skończyło się na tym że płyta zrobiła się matowa i laser też nie chciał jej czytać, może miałem za ostrą pastę, nie wiem.

Więcej o płytkach na stronie WYMODEROWANO

EDIT:


Posta zostawiam, bo ciekawy, ale reklamujemy swoje strony tutaj:
http://xboxforum.pl/off-topic-45/zareklamuj-swoja-strone-37467/
#Jabar
 

jaszczurka23

Użytkownik
Użytkownik
Witam. Ja własnie zajmuje się profesjonalną regeneracją płyt i mogę wam odpowiedzieć na wszystkie gnębiące was pytania.
Generalnie w regeneracji chodzi o wygładzenie powierzchni, żeby laser czytał ścieżkę, która jest zapisana zaraz pod nadrukiem, a rysy tworzą się w warstwie plastiku, który chroni dane. Więc jeśli płyta nie została pocięta nożem, i warstwa z nadrukiem jest cała to płytkę można uratować.
Inna sprawa to czas. Z upływem czasu, naświetlenia itd. płyta się utlenia i dane są na zawsze tracone, wszystko zależy od warunków rzechowywania i użytkowania. Ale płyty oryginalne wytrzymują dłuże bo są chyba tłoczone a płyty nagrywane w domu wypalane.
Kiedyś spróbowałem pastą do zębów też zrobić płytkę, ale skończyło się na tym że płyta zrobiła się matowa i laser też nie chciał jej czytac, może miałem za ostrą pastę, niewiem.
1.czy w przypadku płyt blu ray dual layer gry/filmy po zabiegu regeneracji jest tak samo jak w dvd? jeśli zarysowana jest tylko górna część płyty, byłem zadowolony kiedyś po regeneracji gry z ps2 na dvd gdy konsola zarysowała pełny okrąg dość głęboki i był problem z odczytem,po zabiegu jak lustro i zero problemu z odczytem tyle tylko że zmniejszona powierzchnia płyty o warstwę do której została oszlifowana do najgłębszej rysy
2.jest jakiś sposób na sprawdzenie płyty dvd/blu ray np pod ultrafioletem bądź innym jeśli się utlenia , w celu wykrycia micro pęknięć przy kupnie np używanej gry/filmu?
 

krzychol

Świeżak
Świeżak
1. Faktycznie regeneracja opiera się na równomiernym starciu powierzchni płyty do głebokości rysy, ale osobiście nie widzę dużej różnicy w grubości płyty przed i po regeneracji. Trafiają do mnie płyty które są już po regenercji lub nawet dwóch i po kolejnej śmigają jak nowe. Może zmniejsza się ta "warstwa ochronna" ale to i tak lepsze niż kupowanie nowej gry.


BluRay to taka sama płyta jak cd i dvd tylko formą zapisu się różni, więc można ją w ten sam sposób regenerować. Są one twardsze niż inne płyty dlatego proces regeneracji jest dłuższy i bardziej intensywny. Osobiście tego nie wykonuje, ale raz wysłałem taką płytę do naprawy, ale sklep który oferował regenerację, niestety też nie poradził sobie z tą płytą.

Co do sprawdzenia płyty to nie ma 100% sposobu. Najlepszym jest podsunięcie jej pod lampkę np. biurową i wypatrywanie rys.
Najgorsze rysy to te które idą dookoła płyty, wzdłuż ścieżki zapisu, wtedy laser może mieć problem. Mniej uciążliwe są rysy w od środka do zewnętrznej strony płyty.
 

Do góry Bottom