Rejestrowaź X360?

gruby33

Użytkownik
Użytkownik
Czy rejestrować X360 na stronie Microsoftu jeśli kupiłem go od razu przerobionego (sprzedawca dał 6 miesięcy gwarancji od siebie). Bo raczej MS nie wymieni mi już konsoli jak jest przerobiona. Ale np. pada lub zasialcz powinni. Więc czy rejestrować teraz czy dopiero jak coś się zepsuje? Bo nie wiem Czy MS bedzie chciał też jakiś paragon lub dowód zakupu kiedy był kupiony.
P.S Konsola z tego co widzę jest z Anglii bo mam inna wtyczkę do zasilania (na pudełku pisze przeznaczenie: Anglia, Francja, Niemcy, Irlandia). Więc jak będize z gwarancją na pady itp?
 

chudas94

Banned
Użytkownik
Rejestrować dopiero jak się coś zepsuje.
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
Obojętnie kiedy zarejestrujesz :) i tak przy reklamacji akcesoriów wołają o dowód zakupu.
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Ale jeżeli nie masz dowodu zakupu to gwarancja liczy się według daty produkcji konsoli.
 

Jonasz1994

Użytkownik
Użytkownik
a np. jak rozwaliły sie słuichawki mi a nei ma dowodu zaplaty czyli paragonu bo dostalem ja jako prezent a ja nie kolekcjonuje paradonów to czy jak mam ja zarejestrowana to wystarczy tylko zadzwonic do nich ??
i co powiedziec im ??
 

Touch!

V.I.P
V.I.P
Użytkownik
Na akcesoria kupione oddzielnie trzeba mieć pararagon. Nie ma paragonu, nie ma gwarancji.
 

Jonasz1994

Użytkownik
Użytkownik
ale mi chodzi o słuchawki ktore kupielm z konsola
 

Dragsiu

Użytkownik
Użytkownik
Headset? Na niego i inne akcesoria typu pad, jest rok gwarancji. Ale czy trzeba mieć dowód zakupu - nie wiem. Nigdy nie potrzebowałem takiego info :)
 

novy66

Xbox One
Xbox One
Użytkownik
Liga XboxForum.pl
jak nie masz dowodu zakupu gwarancja liczona jest od daty produkcji konsoli.
dzwonisz do nich i mówisz co się stało, poproszą cię o nr. seryjny konsoli aby sprawdzić czy jest na gwarancji oraz dane osobiste i adres zamieszkania.
 

promi

Użytkownik
Użytkownik
NIe rejestrować !
Dlaczego ? Wyobraź sobie ze twój znajomy kupi konsole rok później niż ty.
A twoja zepsuje się pół roku po wygaśnięciu twojej gwarancji.
Chyba nie muszę nic więcej dodawać.


Ważne: jeśli się nie ma paragonu, to gwarancja jest liczona od daty produkcji konsoli, ale uwaga gwarancji jest tyle ile jest w kraju na który konsola jest przeznaczona. U nas w Polsce jest 2 lata ale jeśli kupisz np. konsole która jest przeznaczona na np. Czechy (nawet jak ją kupisz w Polsce) to masz tylko rok gwarancji od daty produkcji. Z tego co wiem to rok jest na konsole z dystrybucji z Anglii oraz z Czech.
 

abbot

Użytkownik
Użytkownik
Tylko w skrajnych przypadkach pani na infolinii może się domagać skanu paragonu np. jeżeli kupiłeś konsolę ze starszą datą produkcji. W innym wypadku gwarancja liczona jest od daty zarejestrowania (czyli jak zgłaszasz usterkę). Na terenie całej UE obowiązuje 3 lata na rroda i 2 lata na inne problemy np. błąd E74. Akcesoria też można wymienić, ale trzeba odesłać uszkodzone na własny koszt, co się kompletnie nie opłaca.
 

Jonasz1994

Użytkownik
Użytkownik
ok dzieki czyli lepiej kupic nowe hadset za 30zł na allegro bendzie taniej i szybciej ale jeszcze nei wiem czy do konca sie rozwałił bo cos przerywa jak gram
 

abbot

Użytkownik
Użytkownik
Najlepszym rozwiązaniem, najdroższym niestety też, jest zakup headseta bezprzewodowego. Słyszałem same pochlebne opinie na jego temat. Długo trzymiąca bateria i świetny zasięg. Tylko ta cena...
 

Do góry Bottom