X360 Resident Evil Operation Raccoon City

Shodan155

Użytkownik
Użytkownik


Nazwa:Resident Evil Operation Raccoon City
Rodzaj gry: Akcja, Survival horror
Data premiery w Polsce:23 marca 2012
Producent:Slant Six Games
Wydawca: Capcom
Wydawca PL: Cenega Poland
Dodatkowe Kontrolery: Brak

Krótki opis

Jako że dostałem grę dzisiaj i już jestem w 3 misji mogę powiedzieć że, mimo słabych recenzji na początku gra się naprawdę przyjemnie. Główną wadą gry jest ponoć słabe AI przeciwników oraz towarzyszy, w tej kwestii mógłbym polemizować.
Gram na Normalnym poziomie trudności i akcje typu " wbiegnij w środek i strzelaj " nie mają tutaj prawa bytu.
Albo zostaniemy zainfekowani co w przypadku braku antyvirusa = śmierć. Albo wystrzelają nas żołnierze.
Mogę zgodzić się że gra posiada bugi, które mnie osobiście śmieszą niżeli irytują.
Animacja reanimacji towarzysza wygląda epicko haha. Jeśli chodzi o bronie to strzela się przyjemnie, chociaż nie zawsze gra zalicza " headshot " pomimo iż np celuje ze snajpera. Dźwięki są wykonane w bardzo fajny i przyjemny sposób, co do tego zastrzeżeń nie mam. Mogę doczepić się trochę grafiki. O ile postacie są wykonane dosyć szczegółowo, o tyle w grze ewidentnie widać brak wygładzania, i to momentami bardzo. Jednak po dłuższej grze nie zwraca się już na to uwagi - to wkońcu gra o zombie a nie oglądaniu widoczków. Wróce jeszcze na chwilę do AI ponieważ nie wypowiedziałem się odnośnie przeciwników. Potrafią oni wybiec na otwartą przestrzeń, fakt. Jednak kiedy rzuci się w ich kierunku granat, odrazu uciekają lub chowają się za zasłoną. Jeśli już o osłonach mowa to sprawdza się to dobrze.
Fakt, trochę irytuje kiedy chce wziąść herb a zamiast tego przyklejam się do ściany.. no ale cóż.
Według mnie gra została niesłusznie oceniona na 4/10 ponieważ spokojnie zasługuje na 7.5/10. Nie ogrywałem jeszcze multi ale zapewne dzisiaj się za to zabiore, jednak wszystkie "wady" jakie wymieniał recenzent nie mają pokrycia z właściwym odbiorem. Gra nie jest średniakiem, i nie jest też mistrzostwem.

Podsumowanie:

#### Plusy ####

- ciekawa fabuła
- dźwięki
- różne smaczki odnośnie RE 2/3
- postacie
- bronie oraz dodatkowe umiejętności
- klimat który momentami da się wyczuć
- ładne filmiki

#### Minusy ####

- brak wygładzania rzuca się w oczy
- ciemno!! ( kto pożyczy latarkę?! )
- śmieszne błędy
- powtarzalność przeciwników ( kilka takich samych zombie itp )
- trochę dziwne sterowanie ( da się przyzwyczaić )

Ocena: 7.5/10
 

tomciopaluch222

Użytkownik
Użytkownik
Gra mi sie podoba, wiadomo nie jest to resident jakiego kazdy by chcial , szkoda ze od 4 czesci resident poszedl w strone strzelanek..Moze kiedys wroci stary dobry resident.Ale ten jako strzelanka jest fajny, grafika ladna, szybka akcja , jak narazie fajnie sie gra (jestem maniakiem residenta wiec kazda gra mi sie podoba strasznie)
jak narazie jest OK. warto pograc
A jak ktos chce sie bac to silent hill jest piekny i cudowny ( skonczylem wlasnie i gra wymiata )
 

roxes

Użytkownik
Użytkownik
Najgorszy resident w jakiego grałem pewnie dla tego ze jest zrobiony pod multi a gra z głupim kompem nie daje radochy split screen mógł by uratować sprawę do tego wygląd zombików co trzeci wygląda tak samo.Jestem tak w połowie gry ocena jak na razie 6,5
 

Tofu212

Banned
fabuła wcale nie jest ciekawa,grafika brzydkawa jak na te czasy błędy ai single robiony na szybko i czarna owca seri
 

masti1986

Użytkownik
Użytkownik
Do bani

fabuła wcale nie jest ciekawa,grafika brzydkawa jak na te czasy błędy ai single robiony na szybko i czarna owca seri


Gra jest do bani, dzisiaj ją kupiłem. A jutro idę ją oddać, żałuję że ją kupiłem.
 

tomciopaluch222

Użytkownik
Użytkownik
Pogralem jeszcze dluzej i gra dalej mi sie podoba. Fajnie dalej sa odwzorowane lokacje z poprzednich czesci ( komisariat, ulice itp) podoba mi sie tez motyw wprowadzenia do gry TYRANTA NEMEZISA i strasznie spodobal mi sie filmik chyba z residenta 2 jak chris prowadzi radiowoz .
Fajne aczkolwiek nadal wolalbym zagrac cos w stylu Code veronica lub chocby nawet w cos ala resident 5..

7/10 .
 

bolczyk

Użytkownik
Użytkownik
Dobra giera. Takiego residenta było trzeba. Mroczny klimat, przypomina mi troche pierwszy film. Sporo akcji a wzasadzie to sama akcja i nie zwraca się uwagi na niedoróbki techniczne. Narazie daję 7,5/10
 

Tofu212

Banned
na multiplayer nadrabia kilka ciekawych trybów i gra kompani na 4graczy zabija część błędów i nude
 

Tofu212

Banned
Gra jest do bani, dzisiaj ją kupiłem. A jutro idę ją oddać, żałuję że ją kupiłem.
moral przetestuj zanim kupisz ,ja kupuje naprawde dobre tytuły i musze przed gre zobaczyć
edit po kupnie raczej nie ma zwrotu raczej możesz już tylko odsprzedać komuś
 

Shodan155

Użytkownik
Użytkownik
@ tomciopaluch222

Jako "maniak" RE powinieneś wiedzieć że radiowóz prowadzi LEON, a obok siedzi Claire. Są to postacie z 2 części Resident Evil. Trochę zmienili filmik w stosunku do tego co było pokazane w 2, no ale.

@ masti1986

Gra nie jest do bani. Jeśli masz ekipe 2-3 osobową to gra się przyjemnie w singla. Multiplayer również jest dobry. Nawet kiedy przechodziłem grę za pierwszym podejściem sam, to miałem niezłą frajdę.
Na pewno będą DLC ( mam nadzieje że konkretne ) które dodadzą nowe wątki fabularne. Gra dostawała słabe oceny, ale moim zdaniem nie słuszne. Ninja Gaiden 3 również kupiłem, pomimo słabych recenzji i gra jest dobra.
Zależy kto na co liczy. Jeśli liczyłeś w RE: ORC na kontynuację tego co było w 2/3 to dostałeś to "dodatkowo" jako smaczki, bo gra stawia na Coop/Multi i to było wiadomo od dawna.
Jeśli szukasz gry z dobrym singlem to czekaj do końca roku na Resident Evil 6 który ma być " powrotem do korzeni serii " ; )
 

Shodan155

Użytkownik
Użytkownik
Na którymś forum pisało że Slant 6 zdawał sobie sprawę że gra posiada bugi, jednak z powodu nacisku Capcomu grę wydać musiał. Liczę że wyjdzie jakiś większy patch 1/2 gb i naprawi większość błędów.
Jednak z tego co pisali ludzie to mieli problemy ze znikającymi teksturami, wpadaniem w podłoge, zacinaniem gry przy ładowaniu, problemy w Multi. Ja nie miałem żadnego z w/w problemów. Widocznie mam szczęście : )
 

tomciopaluch222

Użytkownik
Użytkownik
tomciopaluch222

Jako "maniak" RE powinieneś wiedzieć że radiowóz prowadzi LEON, a obok siedzi Claire. Są to postacie z 2 części Resident Evil. Trochę zmienili filmik w stosunku do tego co było pokazane w 2, no ale.
maniak w tym sensie ze uwielbiam serie RE i w kazda czesc gralem,Nie maniak w sensie zboczenca ktor zna wszystkie detale, imiona szczegoly, ktory modli sie do postaci RE i masturbuje sie przed ekranem/...
 

Mustafaras

Świeżak
Świeżak
Resident Evil Operation Reccoon City jak dla mnie bardzo dobra gra fajnie sobie pograć w nową część tym bardziej, że trochę minęło od RE5 a niestety na RE 6 musimy jeszcze trochę poczekać i oczywiście zgodzę się, że to jest zupełnie inna część od poprzedniczek, ale nie zawiodłem się jeśli chodzi o kampanie przed premierą czytałem dużo na temat tej części także wiedziałem czego można się spodziewać po tym tytule, ale za to bardzo zawiodłem się na trybie multiplayer jak dla mnie totalna porażka pod każdym względem liczyłem na to, że multiplayer doda żywotności tej grze, ale niestety myliłem się. Warto tą grę kupić ale czekajcie aż stanieje
 

Do góry Bottom